İçeriğe Yönlendir

Fiesta V - Silecek Suyu Kokusu

İlhan Gülcan

Recommended Posts

İlhan Gülcan

arkadaşlar havalar ısındığından beri bir problemim var ilk başta anlamamıştım ama artık kesinleştirdim.

silecek suyu berbat kokuyor. tamamiyle hortumu depo içine sarkıtıp taştıktan sonrada 1 dakika daha su doldurmaya devam ettiğim halde ertesi güne gene aynı koku oluşuyor.Suya piyasada satılan limonlu elmalı falan filan silecek sularından katsamda sonuç farketmedi. acaba su deposuna bir kokarca girip öldüde haberim mi yok?

ufak bir not : araba açık garajda tüm gün güneşin altında duruyor.

böyle bir durumla karşılaştıysanız tavsiyelerinizi ve yardımlarınızı beklerim. teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

O kokuyu farklı bir araçta bende bir ara cekmiştim; içine su tutma olayını epey bir uzun tutun ve sadece su koyun derim ,

diğer şampuan sabun vs katkılar sıcak havalarda bozulup çok kötü kokuyor.

cam suyunu sık sık kullanırsanız pek yaşamassınız bu sorunu..

Yorum bağlantısı
İlhan Gülcan
(düzenlendi)
Aracın altından falan böyle bir koku aldınızmı hiç, yada motor bölümünden?

yok galip bey araç altında ya da motorda öyle bir durum yok. ilk başta ondanda şüphelendim hani bir kedi yavrusu girdide o mu öldü diye. ama malesef silecekleri çalıştırıp su sıkmaya başladığım anda benim arabanın 5m etrafında canlı yaratık kalmıyor. içinde olana zaten allah yardım etsin :D

ersen bey epey yoğun şekilde kullanıyorum ama genede bana mısın demiyor :)

korkuyorum pompa motorunu yakacağım diye :p heralde her gün akşam full doldurup uzun süre taşıracağım öyle gözüküyor.

tarihinde ilhan G tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
İlhan Gülcan

onuda düşündüm. su doldurduktan sonra acaba kapağı açık bıraktımda içine kertenkele falan mı girdi diye. ama içine hortum sokup iyice taşırdım genede değişmedi :(

sökmesi de mümkün olmayan bir şey sanırım altta kalıyor zaten :s

Yorum bağlantısı
Barkın Kayaoğlu

Sanırım mantarlanma olmuş. İçini temizleyecek fakat sileceğin aksamlarına zarar vermeyecek bir kimysalla halledebilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Rıdvan Ergün
(düzenlendi)

Mantar veya yosun gibi bir üreme olmuş sanırım kutunun içersinde.

En iyi yolu kutuyu alttaki tıpasını açarak bir kez boşaltın.

Sonra da içine bir miktar çamaşır suyu ve Pril koyun.

Bir gün kadar öyle kalsın. Hatta aracı kullanın ki karışsın :D

Daha sonra yine alttaki tıpayı açarak suyu boşaltın.

Tertemiz olacaktır.

tarihinde Mahmut ?im?ek tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
İlhan Gülcan
Mantar veya yosun gibi bir üreme olmuş sanırım kutunun içersinde.

En iyi yolu kutuyu alttaki tıpasını açarak bir kez boşaltın.

Sonra da içine bir miktar çamaşır suyu ve Pril koyun.

Bir gün kadar öyle kalsın. Hatta aracı kullanın ki karışsın :blink:

Daha sonra yine alttaki tıpayı açarak suyu boşaltın.

Tertemiz olacaktır.

mahmut bey alttaki tıpaya arabayı biraz yükseltmeden kolaylıkla ulaşabilirmiyim? bir de tıpayı açıp kapatınca sızdırma gibi bir problem olur mu? bunların yanı sıra çamaşır suyu ve pril ile su deposu temizlenmiş oluyor fakat ya aktarma boruları onlarla ilgili bir işlem yapmazsak bir sakıncası olur mu?

cevaplar için teşekkürler arkadaşlar.

Yorum bağlantısı
Rıdvan Ergün
(düzenlendi)
mahmut bey alttaki tıpaya arabayı biraz yükseltmeden kolaylıkla ulaşabilirmiyim? bir de tıpayı açıp kapatınca sızdırma gibi bir problem olur mu? bunların yanı sıra çamaşır suyu ve pril ile su deposu temizlenmiş oluyor fakat ya aktarma boruları onlarla ilgili bir işlem yapmazsak bir sakıncası olur mu?

cevaplar için teşekkürler arkadaşlar.

Fiesta'da alt kısma erişme konusunda net bir bilgiye sahip değilim.

Ben Mondeo'da uygulamıştım.

Ancak aracı lifte kaldırtarak da, kolayca halledebilirsiniz.

Boruları temizlemek için de koyduğunuz sudan bir miktarını borulardan geçirtebilirsiniz.

Bir kaç kez fışkırtmaktan zarar gelmez.

tarihinde Mahmut ?im?ek tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Fedai Özoğlu

içine kimyasallar kattıysanız ve uzun süre içinde kaldı ise su deposunun plastiği ile etkileşime girmiş olabilir buda plastiklerde koku yapabilir.

Yorum bağlantısı
Amaç Keskin

Soda deneyin, başarı şansı %99, bulabilirseniz kireç sütü daha etkilidir...

Yorum bağlantısı
Amaç Keskin

ok,farkında değildim, dikkatli olurum, bu arada arkadaşlar, kötü kokuların birçoğunun nedeni bakteriler ve mantarlardır, yosunlaşma, vs... ortamın pH sı ile oynadığımız zaman bunları engelleriz.

Yorum bağlantısı
Rıdvan Ergün
Çamaşır suyunu sıcak suyla seyreltsen daha iyi olur sanki?

+1 Evet suyun sıcak olması (kaynar değil) çamaşır suyunun etkisini arttırır.

Pril ile birlikte kesin etkili olacaktır

Bence İlhan Bey bir an önce deneyip,

artık bize sonucu bildirmeli :)

Yorum bağlantısı
İlhan Gülcan

mahmut bey bu haftasonu yapacağım inşallah hafta içi pek yapamıyorum işe git gel. cumartesi operasyona girişeceğim.

amaç bey kireç sütü ya da soda demişsiniz peki bunların plastik aksama zararı var mıdır?

sodanın olacağını pek sanmıyorum ama kireç sütü?

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
İlhan Gülcan
(düzenlendi)

Mahmut bey'in çözümü yapamadım çünkü bizim fiestaların aşağıda tıpa gibi bişey yoktu ancak su hortumunun çıkış yaptığı yer vardı onuda çıkartmak istemedim daha sonra sızma falan yapar diye ;)

amaç bey'in soda(=karbonat) çözümünü denedim. ilk başta birşey yokmuş gibi epey kirli sular çıktı silecekten fakat 1-2 değişimden sonra koku falan gitti sadece ufak partiküller yüzüyor depoda. zamanla o da gidecek diye ümit ediyorum.

soda olayı çözdü kısacası.

tarihinde Serkan Toker tarafından düzenlendi
Harf hatas?.
Yorum bağlantısı
Hasan Dönmez
(düzenlendi)

evet bu koku sorunu bende de var kısa süre önce polen filtresini değiştirmiştim tabi degiştirirken ister istemez polen filtresinin kapağının tırnakları kırılıyor ve kırıldığı için kapağın camla birleştiği yer açık duruyor.klimayı açıyorum sorun yok,cama su püskürtüyorum pis bir koku geliyor 15 dakika, ondan sonra geçiyor..

tarihinde Serkan Toker tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...