İçeriğe Yönlendir

2009 Fiesta mı yoksa Golf 5 TSI mı?

Sina Güran

Recommended Posts

Sina Güran

2 araba arasında karşılaştırma yapmaya çalışsamda biri daha ortada yok fakat değerlerine şekline şemaline baktığmda fiesta gayet güzel gözüküyor. Golf ise motor manasında çok can alıcı, 1.4 motordan 140hp çıkarmışlar ve yakıt verileri de iyi gözüküyor ve tabi VW olması da ayrı mesele. İleriye dönük daha ferah olsun diye golf mü olmalı yoksa bu istanbul trafğinde ufak araban var keyfin mi var desem geliyor içimden. 3 aşağı 5 yukarı fikirleriniz nelerdir 2 aracın artısı ve eksisi manasında?

Yorum bağlantısı
Yavuz Serhat Karanaz
2 araba arasında karşılaştırma yapmaya çalışsamda biri daha ortada yok fakat değerlerine şekline şemaline baktığmda fiesta gayet güzel gözüküyor. Golf ise motor manasında çok can alıcı, 1.4 motordan 140hp çıkarmışlar ve yakıt verileri de iyi gözüküyor ve tabi VW olması da ayrı mesele. İleriye dönük daha ferah olsun diye golf mü olmalı yoksa bu istanbul trafğinde ufak araban var keyfin mi var desem geliyor içimden. 3 aşağı 5 yukarı fikirleriniz nelerdir 2 aracın artısı ve eksisi manasında?

golf diyorum başkada bişey demiyorum...

Yorum bağlantısı
Sina Güran

Ben konuya şu açıdan da yaklaştım: Golf kasa olarak ömrünün ne kadarını yedi bilemiyorum fakat gelecek olan fiesta herhalde 5 sene durur gibi geliyor bana, buda kasa açısından bir avantaj olacaktır. Bu, durumu ne kadar etkiler acaba...

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

Gelecek olan farklı bir Fiesta var isede yinede Golf...

Yorum bağlantısı
Şems Akça

Golf , Focusun kulvarında. Ayrıca dolu TSI bir golf nerdeyse fiestanın 2 katı fiyatı. Bütçeniz uygunsa tabiki Golf.

Yorum bağlantısı
Guest Sinan Akg
(düzenlendi)

golf tabiki :) dsg şanzımansız ama :) golf o kadar prim kaybetmiyen bi araba vw güvenceside var focus mu golf mü o ayrı bi konu ama fiesta mı golf mü? Golf tabiki :)

tarihinde Sinan Akg tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sina Güran

Herkese fikir beyanlarından dolayı öncelikle teşekkür ederim.

Hepinizin ortak söylediği ve doğru olan bir konu var oda focus ile golf ün aynı klasmanda olduğu, fiesta ile olmadığı. Bunun bende farkındayım, ben trafikten ve park konusundan ötürü küçük araba seviyor olmamdan dolayı böyle bir karştırmaya girmiştim. Yoksa Golf ile fiesta segment olarak dediğiniz gibi elma ve armut. Fakat o açıdan bakılmadığında bile konu fiesta vs golf ten çıkarak VW vs Ford olmuş ve VW olarak üste çıkmış, zaten buda beklenen bişeydi aslnda. Yeni Fiesta resimlerinden göz dolduruyor en iyisi geldiğinde birde canlısına bakmak iyi olacaktır.

Bu arada gelecek olan fiestanın motor seçeneklerini yazabilirmisiniz?

Yorum bağlantısı
Murat Akaloğlu

şimdi öyle bir karşılaştırma olmuşki.golf 5k lik araba fiesta 2k lik.hani aynı sınıftan farklı araçlar olsaydı tamamdıda.bir birlerine zıt sınıflar,kafam karıştı. :nazar:

Yorum bağlantısı
Sina Güran

1.25 cc ile 1.4 cc olan araçlar acaba kaç hp ve tork olacak bilgisi olan var mı?

TSI motor şehir içinde üzer denmiş, tecrübeyle mi sabit bu konu yoksa duyum mu? Trafikte TSIO kullanan gördüğüm zaman dat dat yapıp sormaya başladım bende, konuyu 1. elden almak iyi olur diye :)

Yorum bağlantısı
İlhan Can
Fiesta’da üçü benzinli ikisi de dizel olmak üzere beş farklı motor seçeneği bulunacak. Fiesta’nın benzinli motorları 1.25 lt (60 HP ve 80 HP), 1.4 lt (91 HP) ve 1.6 lt (115 HP), dizel motorları da 1.4 lt (68 HP) ve 1.6 lt (90 HP) seçeneklerinden oluşuyor.
Yorum bağlantısı
Levent Eksen
Resimlerdeki süslü Fiestalardan birşey çıkacağını zannetmiyorum

Bence tam tersi, yeni Fiesta sınıfında çok kafa karıştıracak, hatta bir üst segmentten bile müşteri çalacak bence..

Yorum bağlantısı
Sina Güran

Süslü olduğu gerçek fakat ford kendini bu sıralar geliştirmiyorda değil. Gelince görecez ak mı kara mı...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...