İçeriğe Yönlendir

Baskı Balatayı Sıyırdım Galiba

Vahittin Teker

Recommended Posts

Vahittin Teker

hafta sonu sinop ta kapalı olduğunu bilmediğim eğimli bir yolda yaklaşık 50-60 derece mecburiyetten geri çıkmak zorunda kaldım her ne kadar el frenini kullansamda arabanın yüklü olması sebebiyle ayağımı debriyajda fazla bırakmam sonucu yaklaşık 5 sn. çok fena bir koku geldi sizce baskının durumu nedir

Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar
(düzenlendi)

hiç bir problem olduğunu düşünmüyorum.ama bir test et.el frenini tam çek arabayı hareket ettirmeye çalışır gibi debriyajdan ayağını kaldır araba stop ederse .hiç bir problem yok demektir.

tarihinde Hasan Basri Bayraktar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Vahittin Teker

kaldırırken 1. viteste ve normal yolda kaldırdığım gibi 1500 devirde mi deneyeyim. saygılar

Yorum bağlantısı
Alaattin Çakıroğlu

arabayı 1. vitese takın ve sag ayagınız frendeyken arabayı kaldırmaya calısın. araba size durumu anlatacaktır.

Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar
kaldırırken 1. viteste ve normal yolda kaldırdığım gibi 1500 devirde mi deneyeyim. saygılar

hayır arabaya gaz verme .vitese at .el frenini tam çek. ve ayağını debriyajdan yavaşça sonunna kadar çek .bakalım stop edecekmi. etmezse ,problem var .ederse şimdilik bir sıkıntı yok.

Yorum bağlantısı
Alaattin Çakıroğlu

normal kaldırır gibi kaldırcaksınız fakat ayagınız hem frende hem gazda olacak.

Yorum bağlantısı
Sami Aktaş

Gaza basmadan stop etmiyorsa zaten debriyaj yok demektir...Bu deneme ya hep ya hiç denemesi gibi olmuş... :kutlama:

Yorum bağlantısı
Alaattin Çakıroğlu

Erdemim araba onden çekişli olduğu için el freni testi bence tam sonuc vermez diye dusunuyorum. ayak freni daha iyi değilmi? biliyorsun bazen park yeri dar olduğunda önden çekişli olduğu için el freniyle giriyoruz.

Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar

debriyajın kavrama noktası bize genede bir fikir verebilir.

Yorum bağlantısı
Alaattin Çakıroğlu
(düzenlendi)
debriyajın kavrama noktası bize genede bir fikir verebilir.

Hasan abi arabalarımız bize göre debriyajın kavrama noktasını ayarlıyor diye biliyorum

. benim debriyajım çok yüksekte ve serviste ustası gayet iyi olduğunu söyledi.

tarihinde Alaattin tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar
Hasan abi arabalarımız bize göre debriyajın kavrama noktasını ayarlıyor diye biliyorum

. benim debriyajım çok yüksekte ve serviste ustası gayet iyi olduğunu söyledi.

doğru .yeni araçlarda debriyaj bayağı üstte kavrıyor. bazı arabalarda ise debriyajın olduğu yerden tekrar kuruluyor. .ama dediğimiz test işe yarayabilir.

bunun sebebide hidrolik debriyaj bilyesi :rolleyes: ahhh şahin ahhh ne güzel telle ayarlıyolardı.

şahin ,sprıng,bradway,reno 19 ,toros.. :kutlama:

Yorum bağlantısı
Alaattin Çakıroğlu
abi el freni testindeki amaç aracın devirlenmesini ölçmek yani araç gitmek isticek ama oldugu yerde durucak eğer debriyaj balatası kaçırıyosa devirde bunu görebilirsiniz. anlık olarak bırakıp tutar yada bırakır hiç tutmaz :rolleyes:

Haklısın zaten ayak freninde de el freninde de devirlenmeyi ölçüyoruz. benim demek istediğim araç önden çekişli olduğu için arabayı sürükleyebilir. her neyse zaten bitikse gücü yetmez :kutlama: ve de aynı zamanda gaza basma şiddetine görede değişir.

Yorum bağlantısı
Vahittin Teker

dun yapmış olduğum bir kaç denemede eger hiç gaz vermezsem ve ayağımı yaşavça alırsam devir debriajla orantılı olarak düşüyor ve sonra stop ediyor. bu tam bitmediği anlamına geliyor öyle deilmi.

Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar
. bu tam bitmediği anlamına geliyor öyle değilmi.

evet şimdilik bir sıkıntı yok. :)

Yorum bağlantısı
Vahittin Teker

İlginiz için teşekkür ederim hasan bey. yolunuz düşerse eylülde festivalimize beklerim

Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar
İlginiz için teşekkür ederim hasan bey. yolunuz düşerse eylülde festivalimize beklerim

inşallah. ya soracaktım da unuttum sinopa gezmeyemi gitmiştin yoksa memleketin mi?

Yorum bağlantısı
Vahittin Teker

hafta sonu gezisi diyelim

90 ytl benzinle 340 km yaptım fazlamı sizce araba yüklüydü sinop yollarını anlatmama gerek yok zaten

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...