İçeriğe Yönlendir

Sedan mı Hb mi?

Ali Tütün

Recommended Posts

Osman Bala

Hb optimum çözüm. Geçenlerde tek kişilik yatağın alt suntasını taşıdım sport trend ile. Sedana ucu bile girmezdi.

Yorum bağlantısı
Osman Bala
Amma abarttın Osman, koltukları yatırdınmı süper bir şekilde girer...

Sen benim dediğim suntanın büyüklüğünü hayal ettin mi Galip. Şöyle söyleyeyim bagaj kapağının kapanabilmesi için ön koltuk dahil yatırdım. Sedana sığması imkansız.

Yorum bağlantısı
Osman Bala
Sen benim dediğim suntanın büyüklüğünü hayal ettin mi Galip. Şöyle söyleyeyim bagaj kapağının kapanabilmesi için ön koltuk dahil yatırdım. Sedana sığması imkansız.

Tamam ondan vazgeçtim. Yeni aldığım banyo dolabını lavabosunu bilimum şeyini sığdırdım. :)

Yorum bağlantısı
Ali Tütün

unoyla bagaj kapağı açık yatak odası takımı taşıdım ben olayı abartıp unoyla

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
unoyla bagaj kapağı açık yatak odası takımı taşıdım ben olayı abartıp unoyla

Ezilmedimi araba....

Yorum bağlantısı
Ali Tütün
Ezilmedimi araba....

sökülünce 1 er metrelik eninde 220 cm uzunluğunda medefe haline geldi 1 metrelik kısım dik gelecek şekilde soktum taşıdım 10 km kadar

daha sonra baza taşıdım tekli

yani unoya bile birton eşya sığdıktan sonra her arabaya herşey sığar

Yorum bağlantısı
Can Karacaer

Sedana sığmaz, çünkü sedanın arka koltuklar yattıktan sonra malzemenin geçmesi için dar bir alan kalıyor... HB'te arka koltuk yatınca pick-up kadar alan oluşuyor...

Yorum bağlantısı
Guest Ak?n Atakan

Bagaj isteyenler hb alsın..Hb ye sedandan fazla şey sığar..Arkadaki fazlalık yük olmaktan başka birşeye yaramaz..Yol tutuşu biraz daha kötü olacak, 60-70 kg daha ağır olduğundan biraz daha zorlanacak ve daha fazla yakacak araba.. park ederken sorun olacak..

Yorum bağlantısı
Guest Ak?n Atakan
Ahh keşke herşey böyle kolay olsaydı da ben 2005 hb'mi satmasaydım. Olmuyor işte. Bi valiz bile sığmıyor.

Bagaj konusunda sw ile sedan ve hb yi karşılaştırmam..

Yorum bağlantısı
Sinan Uzundumlu

Yaşım geçtikçe HB den sedana doğru kayma eğiliminde olduğumu görüyorum ..

Ama orta noktayı geçmedim şu an hala HB ciyim :D

Yorum bağlantısı
Guest Sinan Akg

Bu araba neden 3 farklı karoser olarak çıkarılmış ki.Kız arkadaşıma alsam hb alırdım.Babam ailemize alsa sedan alırdı.Yük taşıma işimin gereği bagaj ihtiyacım olsa sw alırdım.Yani tipe değil kullanıma göre bakın :D

Yorum bağlantısı
Ali Tütün

anlaşılan

5/1 i bagaj için hb

5/1 i bagaj için sw

5/2 si görünüm için hb

5/1 i konfor için sedan

görünüm ve sporda yana olan arkadaşlar neden tek kapısına (3d) binmiyorsunuz o çok daha hoş 5d hb ten sporluk var

Yorum bağlantısı
Guest Sinan Akg

3 kapı kullanışsız.Arkada oturan birini yolun kenarına indirmek için bile öndekilerden birinin inmesi gerekiyor.Uzun yolda daraltır arkası cam açılmaz. :D

Yorum bağlantısı
Sinan Uzundumlu
3 kapı kullanışsız.Arkada oturan birini yolun kenarına indirmek için bile öndekilerden birinin inmesi gerekiyor.Uzun yolda daraltır arkası cam açılmaz. :D

+1907

Birde gerektiğinde aileye de uygun olsun.

Yorum bağlantısı
Guest Aydan Tambay

Bence herkes ihtiyacı ve beğenisine bağlı. Daha sessiz olması ve toz almaması için ben "sedan" diyorum.

Yorum bağlantısı
İsmet Oruç

Bir yerde okumuştum..Focus için şöyle yazıyordu..

" Sedanına baktıkça güzelleşen araba.."

Tabiki HB... :D

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Abii sonuna kadar HB. ama memleketten dönerken yaprak bidonu sığmadı ne yapalaım. harici bagaj mı alsam tavana uzun yol için ne? :)

Yufka da sığmaz zaten...

Yorum bağlantısı
Özgür Atar
(düzenlendi)

Yük Kamyonu almıyoruz araba alıyorsak tabii ki HB, hele focus ta bambaşka oluyor HB

Dadından yinmez:::::-)

tarihinde Can Umut Baykan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Serdar Kara

Ekşi Sözlük'te okumuşsunuz.

Bir yerde okumuştum..Focus için şöyle yazıyordu..

" Sedanına baktıkça güzelleşen araba.."

Tabiki HB... :blink:

Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz

Valla taşıyacak olduktan sonra sedan hb sw farketmiyor. 1978 Reno 12 sedan ile, hiç unutmuyorum, çocuktum, 1 tam koltuk takımı taşımıştık, üstelik şehirlerarası 5o km mesafede. Nasıl mı? Tavan üzerine kilim serildi. koltuklar üzerine kapatıldı. İplerle iç tavan tutamaklarından, kapı kollarından bağlanarak sıkıştırıldı,yavaş yavaş yerine ulaştırıldı. Ne cesaretmiş bee :nazar: O zaman yollarda polis de yokmuş herhalde. Rahmetli babam da ne cesurmuş, hiç korkmamış tavan çöker, koltuk yolda uçar vs diye :blink:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...