İçeriğe Yönlendir

Connecttin sağlamlığı

Ömer Açay

Recommended Posts

Murat İmeci

Karter koruyucu hakında ,gercekten connect gibi bir aracta bencede büyük bir eksiklik sayılır , bu konuda Üğür beye katiliyorum ,

ancak şu motor sesini bende pek hisedemiyorum ,bunun standardı var mı ?

desibelli ciyazlarla ölcum yapılırmı acaba ?,gerci her aracın sesi farklılık gösterir ya.

Yorum bağlantısı
Uğur Aksoy

murat bey

ses yalıtımı araçların lüks katagorilerinde önemli etkenlerden birisidir,connect lüks sınıfına giremiyecek bir araç, ticari amaçla kullanmak için üretilmiş hatta kamyonet sınıfına dahil olmuş bir araç .

connectten mercedes , audi ,bmw vs vs konforu beklemek tabiki imkansız .

fakat satış politikalarında ailenizle seyehat edebilir hatta mona lisa tablosunu taşırken monalisayı bile sessiliğinden konforundan uyutabilir diye reklam ederlerse.

işte burada çelişki doğar.

satış değeri 170 ytl pandizotu basic model diyerek koymayan otosan , 500 - 700 ytl satış değerindeki ses yalıtım malzemesini koymaz.

sonuç itibari ile istemeyen binmez denebilir,ben aracımı seviyorum

amacımız negatif yönlerini kullanıcılar aracılığı ile sesimizi duyurmak , ilk connect aracımı aldıktan sonra otosana mail gönderdim ,amacım daha iyiyi daha mükemmelini kullanıcılara sunmaları ricasıyla

Yorum bağlantısı
Yavuz Deniz
(düzenlendi)
colorline modelinde 2 renk var biri gördüğünüz kırmızı 2 si performans mavi

75hp gücünde

standart arkada tek sürgülü kapı

teyp kumandası bulunmuyor

çelik cant yok

tavanda eşya rafı yok

klimalı ve klimasız 2 seçeneği var.

abs yok

ön panjur glx gibi krom

tamponlar yine glx gibi gövde rengi.

sis farı yok

arkada sticker ile colorline yazıyor.

aklıma gelenler bunlar.

1 ağustostan itibaren yollarda görebiirsiniz. şimdilik yeni yeni bayilerde ama satışı yok.

iyi de bunun neresi yeni? ben 2004 connect 75 bg kullanıyorum ve benim arabamdaki özelliklerin yarısı bile yokmuş. yeni olan sadece sticker mı? arabayı soymuşlar yahu. yeni model veya yeni versiyon dediğin en azından 110 glx gibi olur dimi. boya satıyorlar bence. :p hiç değilse sis farı ve alüminyum jant koysunlarda içi boş bari dışardan arabanın albenisi olsun.

tarihinde Yavuz Deniz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Alemdar
mustafacım otosandan hediye bekliyorsan avucunu yala :)

bizler connect kullanıcıları eleştireceğizki yetkililer belkiiii :) tesadüf görürde , bizden sonra alacak olanlara sessizliği armağan eder.

mustafa aklıma konficyusun sözü geldi , ama yer dar yazamıyorum :unsure:

abi öm den yaz :D bol bol yaz hemde :D

Yorum bağlantısı
Yavuz Deniz
(düzenlendi)
24.850 fiyata verilen donanımlar neler? Mesela klima, ABS?

kaç beygir ?

24.850 ytl alıyorlar

abs yok

panelvan (camsız arka koltuk yok)

klima opsiyonel (parayla)

çekiş kontrol sistemi yok

yolcu hava yastığı yok

alüminyum jant yok

sis lambası yok

radyo kumandası yok

75 beygir

bildiğim kadarı ile bunları vermiyorlar. :D

bunların yerine 1 kutu boya veriyorlar. :D

tarihinde Yavuz Deniz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Bayram Kurt

merhaba arkadaşlar ford connect sahibiyim memnunum fakat tek sorun ses idi onuda ses izolasyonu yaptım hallettim.izolasyonu kendim yaptım

Yorum bağlantısı
Tuncay Arslan

arkadaşlar, bu colorline koltuksuz değil. gövde rengi tamponlar var alaşım jant yok. klima yok 1000 ytl verince takıyorlar. abs yok 75 beygir sol sürgü kapı yok. eşya rafları yok.

Yorum bağlantısı
Melih Mütevellioğlu
(düzenlendi)

Çok doğru bu araçların ses yalıtımı zayıf.Ayrıca süspansiyonu da sert.Süspansiyonun sert olması doğal yol tutuşun iyi olması için yüksek araçlarda bu kaçınılmaz.Babamın Mercedes'inde ön taban altı ve dashbord arkasında yekpare baskılı yoğun sünger tabaka var araç 300 D ve ses yok.Motor ses yalıtımı imalat sırasında çok kolay yapılabilecek bir uygulama.Ama bu iş araca dikiz aynası koymayıp bir sonraki versiyonda bunun çok büyük bir gelişme olarak gösterilerek koyulmasına benzer.İleriki modellerde görebiliriz yani.Colorline ve carioca için ben Ford ve Doblo'nun artık son makyajlardan sonra kasa değiştireceğini düşünüyorum.Colorline donanımına gelince,tam donanımlı araç 31-32 bin ytl.24.850 ytl ye satılan aracın donanımında eksiklik olması normal değil mi?Ne kadar ekmek o kadar köfte.

tarihinde Melih M tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ömer Açay
merhaba arkadaşlar ford connect sahibiyim memnunum fakat tek sorun ses idi onuda ses izolasyonu yaptım hallettim.izolasyonu kendim yaptım

izolasyon için neler yaptınız acaba?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...