İçeriğe Yönlendir

Bir kaç kare

Görkem Azizoğlu

Recommended Posts

Görkem Azizoğlu

Geçen hafta köyümüze gittiğimizde çevreden bi kaç yer fotoğrafladım arkadaşlar.

Burası Yavus Sultan Selim'in Mısır'ı fethe giderken geçtiği köprüymüş.

img0398dw6.jpg

img0401ey1.jpg

Köprünün o zamanki sahibi Ziya Efendi'nin mezarı.

img0411lx4.jpg

Bunlarda Meke Krater Gölü'nden bir kaç kare oluşumu gerçekten çok ilginçtir.

Zamanında ise tuz ticaretinin önemli bir merkeziymiş ve bir çok kuş türüne ev sahipliği yaparmış. Fakat şimdi kurumaya yüz tutmuş bir şekilde ama hiç bir koruma, tedbir yok.

img0669el5.jpg

img0626ji4.jpg

img0636wb3.jpg

img0645er0.jpg

Son olarakta köyümüzün yakınındaki Ereğli Ak Göl. Bu aşağıda görülen ovada eskiden baya büyük bir gölmüş fakat şimdi erezyonla mücadelede ilk yer alan yerlerden biri.

img0486de7.jpg

Yorum bağlantısı
Görkem Azizoğlu

Son fotoğraf içinse Konya'nın Ereğli ilçesinde. Yani Ereğli ile Karapınar arasındaki ova.

Yorum bağlantısı
Amaç Keskin

paylaşım için tşk, bahsettiğiniz krater gölünde de karapınardaki gibi çölleşme başlamış, yazık olacak bizim göllere...

Yorum bağlantısı
Yavuz Serhat Karanaz

her zaman dedim bu vatana sevdalanıp öyle bakmak gerek dünyada eşi yok cennet türkiyemizin sağolun bu güzellikleri bizle paylaştığınız için.

Yorum bağlantısı
Görkem Azizoğlu
paylaşım için tşk, bahsettiğiniz krater gölünde de karapınardaki gibi çölleşme başlamış, yazık olacak bizim göllere...

Hatta Karapınarla, TEMA özel olarak ilgileniyormuş. Belki böyle doğal güzelliklerin duyulmasında da TEMA etkili olabilir.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
İbrahim Ömeroğlu

Teşekkürler Görkem memleketimi özlemişim iyi geldi bu yaz gitmemiştim. Hakikaten meke gölü görülmeye değerdi ha gene iyi ama çok kuraklık olduğu için biraz harap oldu... (ereğli)

Yorum bağlantısı
Cavit Doğan

Bu eski köprülerden birçok yerde var, ama neredeyse hiçbirisini altından su akmıyor..Küresel ısınma,Nufus artışı,Bilinçsiz kullanım falan filan..

Bunu neye bağlamak lazım bilmiyorum ama gidişat iyi değil..

Yorum bağlantısı
Görkem Azizoğlu
Teşekkürler Görkem memleketimi özlemişim iyi geldi bu yaz gitmemiştim. Hakikaten meke gölü görülmeye değerdi ha gene iyi ama çok kuraklık olduğu için biraz harap oldu... (ereğli)

Ereğli sazlıkları tabelası hala duruyor ama tabelanın olduğu yerde bir damla su yok sazlık hakgetire.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...