İçeriğe Yönlendir

Ön panel ışıkları

Olcay Işıktaş

Recommended Posts

Olcay Işıktaş

Arkadaşlar benım aracımın ön panel ışıkları (hız,devir vb....ışıklı olan heryer) biraz zayıf yanıyor gibi,Bunu nasıl canlandırabilirim ve başka bir renk olması mümkünmü acaba...?

Yorum bağlantısı
Amaç Keskin

bu göreceli bir durum, fazla ışık gece gözünüzü alabilir, ibreler seçiliyorsa bence dokunmayın

Yorum bağlantısı
Olcay Işıktaş

Evet ışığın sadece oldugu bellı..yani oldukza zayıf gibi (tam uzun yol için) eger ugraş gerektirecek bir durumsa dokunmam

Yorum bağlantısı
Olcay Işıktaş

Aslında bir merakım daha var.Ben aracıma xenon far pahalı oldugundan beyaz florasan ampul takmak istiyorum.Böyle bişiy mümkünmü acaba.Yani hem ucuza hemde florasan rengi veren bir ampul varmı piyasada arkadaşlar.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Var ama ışığı yağışlı havalarda berbatmış.Kullanmadım ama forumda konuşuldu.Göstergelerin ampüllerini değiştirirseniz düzelebilir.

Ayarı vardır belki.Baktınız mı?

Yorum bağlantısı
Olcay Işıktaş

evet ayarı maksimum seviyede...ama ampulu nereden değişiyor bilmiyorum.Ama bu beyaz ampullerden alsam iyimi olur bilmiyorum.

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik

Bi takım şerit led,bi potansiyometre bi kaç da dirençle ayarlanabiliri yapılır,çok da güzel olur.

Yorum bağlantısı
Emre Gizlenci

genelde mk2 mondeolarda biraz zayıf yanıyor.. yarımca sanayide remzi usta var. iyi elektrikçidir. ona bir görün istersen..

Yorum bağlantısı
Levent Ayhan

mondilerde gösterge ışık ayarı yok mu? yok ise şaşırdım yani.... benim ihtiyar granada da bile var,hem de orjinal....... ben arabayı toplarken iki şerit 12 v luk mavi led lerden aldım.peşpeşe bağlayıp gösterge panelinin içini dolanmıştım.orjinal lambalarıda iptal etmedim.tavsiye ederim...

Yorum bağlantısı
Can Karacaer
Var olma mı.

Ghiacık'larda var mı? Bak ben de buna şaşırdım...

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Var olma mı.

+1

Benimkinin ışığıda gayet yeterli ki... Geceleri falan uzun yolda kısıyorum...

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Neden? Parlak olunca uykun mu kaçıyor?

Yok hani ayar düğmesi var ya nasıl olsa... Kullanmış olmak için...

CC'yide sıkılmamak için arada açar kaparım... Hani var ya.. O bakımdan.. :p;)

Yorum bağlantısı
Olcay Işıktaş

mk2 Mondeo nedir arkadaşlar...şu cahillik kötü bişiy doğrusu....

Yorum bağlantısı
Olcay Işıktaş

ok...ama benim aklım hala florasan ampul farlarda arkadaşlar...bu ampulu piyasada bulurmuyum fiyatı nekadardır...mondeoda kullanan varmı..uygun olurmu acaba...

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

2000 model mondilerde gösterge panelinin aydınlatma seviyesi ayarlanabilmektedir. Benim gözlemlediğim kadarı ile iç aydınlatmanın ışık seviyesi yeterli düzeyde. Ancak homojen ışık dağılımı yok. Örneğin günlük km sayacı oldukça karanlık bende. Yine 160'den sonraki bölüm diğer bölümlere gmre hafif karanlık ancak seviye yeterli. Göstergenin içinde sanırım 4 adet ampul var. Işıklar beyaz renk ancak panel ışığın önüne yerleştirildiğinde yeşil ışık olarak yansıyor. Bu yüzden maviye ya da başka renge dönmesi ancak öndeki panele yapılacak (mümkün mü bilmiyorum) işlem neticesinde olabilir. Şikayetinizle ilgili olarak bahsettiğim 4 ampulü değiştirerek çözüme ulaşacağınızı düşünüyorum.

Saygılarımla.

tarihinde Evren iskent tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Olcay Işıktaş

ok...ama benim aklım hala florasan ampul farlarda arkadaşlar...bu ampulu piyasada bulurmuyum fiyatı nekadardır...mondeoda kullanan varmı..uygun olurmu acaba...

Yorum bağlantısı
Emre Gizlenci
(düzenlendi)

olcay bey bir arkadaşım mondeosuna kışın takmıştı. 1 hafta sonra söktü eski ampülleri taktı. körfezde 1001 çeşitte xenon kitleri var kampanya da var. fiyatlar uygun gibi. düşünürseniz bir bakın. lakin xenonların mondeo ile uyumlu olup olmadıklarını bilmiyorum. araştırmak lazım.

edit: 1001 çeşitte bahsettiğiniz ampüllerden olması lazım...

tarihinde Emre Gizlenci tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Görkem Azizoğlu

Bunun çin işi olanından denedim derim ki; camı boyalı ampüllerden uzak durun. Sadece görüntü amaçlıdır. Yağmurlu bir havada far açık mı kapalı mı anlayamazsınız. Onun yerine osram coolblue filan alın normal far ampüllerinden beyaz ama bu mavi boyalı camlılardan sarı arada bir renk yani.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...