İçeriğe Yönlendir

Mondeo ne kadar yakar?

Murat Karahan

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek
48,65 Litre ile 391 Km.

Yani 100 kilometrede, 12,44 litre..

Şahin için iyi bir değer...

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Halil İbrahim Koray

mehmet bey az yakmanın sırrı lpg sistemde mi yoksa kullanımdamı ben 50 tl ilr 135 km yapıyorum birtürlü çıkamadım işin içinden bende aldesa var ayarları iyi diyorlar bilgisayara bağlattım sorun yok dediler neden olabilir

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
mehmet bey az yakmanın sırrı lpg sistemde mi yoksa kullanımdamı ben 50 tl ilr 135 km yapıyorum birtürlü çıkamadım işin içinden bende aldesa var ayarları iyi diyorlar bilgisayara bağlattım sorun yok dediler neden olabilir

Yakıt tüketimi bir bütündür..

Nazik olmak gerekir.. Kit iyi olmalı.. Araba bakımlı olmalı, Lpg ustası kalibrasyonu iyi olmalı..

Yorum bağlantısı
  • 5 ay sonra...
Mehmet Ozyurek

Nevşehir'de Milangaz satan bir istasyon daha buldur.. Litresi 2.11 TL.. Deponun eksiğini doldurdum :) 30 litre lpg aldı, 340 km yol yapmışım...

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Nevşehir'de Milangaz satan bir istasyon daha buldur.. Litresi 2.11 TL.. Deponun eksiğini doldurdum :) 30 litre lpg aldı, 340 km yol yapmışım...

Maaşallah diyelim de nazar değmesin. 8,82 LT/100 km. :nazar: Doğan: 14,11 LT/100 km.

Hangimizin aracı daha lüks de bakayım emmi abi :tongue: :tongue:

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Ben ucuz diye inalların yanındaki totalden alıyordum. Yaklaşık 8-10 bin km aldım. Bu arada ilk defa lpg filtrem siyahlaşınca almaktan vazgeçtim. Evin yakınına ve shell açıldı, oradan almaya başladım. %60 kuzey çevre yolu+%40 şehir içi (ama akşamın yoğun saatleri değil) olmak üzere tüketim:

2,25 liradan 160 liralık gaz aldım. Toplamda 907 km'de benzine geçti.

Yorum bağlantısı

Ben ucuz diye inalların yanındaki totalden alıyordum. Yaklaşık 8-10 bin km aldım. Bu arada ilk defa lpg filtrem siyahlaşınca almaktan vazgeçtim. Evin yakınına ve shell açıldı, oradan almaya başladım. %60 kuzey çevre yolu+%40 şehir içi (ama akşamın yoğun saatleri değil) olmak üzere tüketim:

100km'de: 7,84.-lt tüketim lpg ile. Bu değerlere ben 1.8 Mazda ile yaklaşamam sanırım. İki seferdir odometre 0'landı ancak tahmini olarak 25kr. yakıyorum. Yani 11lt./100km.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Çok iyi bir değer.. Maşallah.. Bizim arabalarımız iyi abi... (Herkes maşallah desin :))

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Çok iyi bir değer.. Maşallah.. Bizim arabalarımız iyi abi... (Herkes maşallah desin :))

maşallah

Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce

98 otomatik 2,0 ghia 8 sene benzinli olarak kullandım. uzun yolda 6,5 istanbulda karışık 8,2 litre yakardım.Şirketteki millet 1,6 araçlar ile 11-12 yakarlardı herkes sorardı sen nasıl kullanıyorsun diye. Gençlğimde çok top oynadım benim sağ ayağım çok hassaslaşmıştı ondandır diye dalga geçerdim. Millet 1 km aralığındaki 2 ışıkta 5.ci vitese çıkmaya neden çalışıyor anlamadım gitti. O mondeo yu hala özlerim hanım tüp takmama izin vermediği için halada sitem ederim. Uzun yolculuğu çok keyifli bir arabaydı...

Maşallah sizinkilere,

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Üniversitedeyken 1999'da Ali Demir'de vardı bu araçtan. Lacivert, sedan. Ghia mıydı değil miydi hatırlamıyorum ama bu yuvarlak hatlarını o zamandan beri severim.

Bence o günün şartlarında bir araba için oldukça güzeldi bana göre....

+1

Valla çirkin biraz ama yine de ben çok seviyorum arabamı...

Valla emmi beyazı nasıl bilmiyorum ama benimkini yıkatınca kesinlikle çirkin değil.

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Konu Mondeo ne kadar yakar? ama kardeşi Mazda'nın tüketimini yazarsak sorun olmaz değil mi? :flowers:

Miktar: 34,64lt LPG Total Marka

Litre: 2.19.-TL

Toplam: 75,86.-TL

Menzil: 330km

-----------------------------

lt/100km: 10,49

tl/km: 0,23

Tamamı şehir içi kullanım, sabah açık, akşam yoğun trafik. Hava sıcaklığı -7/8C aralığında. Abisi Mondeo kadar olmasa da 2 sene benzinli araç kullandıktan sonra gayet ekonomik geliyor.

Saygılarımla.

tarihinde Evren İskent tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

Valla çirkin biraz ama yine de ben çok seviyorum arabamı...

Bende seviyorum emmi düplü ve çirkin hemde siyah :)

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Mehmet Ozyurek

Benim Mk3; 40 litre lpg ile 360 km yaptı.. Tamamı şehir içi sayılır..

Umduğumdan az yaktı, arıza lambası falan yakmadı ama, ayarını biraz daha açtıracağım.. Daha güçlü olsun..

Eski oranla da çok daha az benzin yakıyorum..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yakup Kadri Kuşcu

Umduğumdan az yaktı, arıza lambası falan yakmadı ama, ayarını biraz daha açtıracağım.. Daha güçlü olsun..

Mehmet Bey,

Bujileri değiştirdikten sonraki değer mi yoksa her iki buji de kullanıldı mı bu tüketimde?

Hesaba göre yaklaşık 11.1 lt/100km çıkıyor. Benim araçta BRC var. 15 lt altına inemiyoruz. Otomatikten bu kadar fark eder mi?

Gerçi bu yeni buji ile daha depo bitiremedim ama çok da yakıta etki edeceğini sanmıyorum.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bunun yarısı eski buji ve eski kablo, yarısı yeni buji ve yeni kablo...

Tam test yeni depo ile olacak...

Mehmet Bey,

Bujileri değiştirdikten sonraki değer mi yoksa her iki buji de kullanıldı mı bu tüketimde?

Hesaba göre yaklaşık 11.1 lt/100km çıkıyor. Benim araçta BRC var. 15 lt altına inemiyoruz. Otomatikten bu kadar fark eder mi?

Gerçi bu yeni buji ile daha depo bitiremedim ama çok da yakıta etki edeceğini sanmıyorum.

O motorda yakıta etki eder... En az 1 litre düşürür..

Bizzat ve bir kaç kez test ettim..

Benim şimdiki motoru bilmiyorum...

Ankara bir etkendir, otomatik bir etkendir.. Fazla yakmanız normaldir ama bana bayaa fazla geldi..

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Mehmet Hocam konusu gelmişken sorayım bu yakıt ayar işlerini emisyon test cihazı ile kontrol etmek mümkün olmaz mı? Böyle ayar yapan yok mu? Mesela sözkonusu olayda (15LT) sanki yanmamış gazlar vs egzosdan çıkacak ya da ne bileyim bu anlaşılmaz mı? (Teknik olarak anlaşılır da yani uygulama olabilir mi?)

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Ben 40 litre ile her türlü şehiriçi (Kayseri) 400+ km yaparım. Bence sen mk2'yi arayacaksın. Mk3, mk2'den de mk4'den de çok yakar, yakıyor da.

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Mehmet Hocam konusu gelmişken sorayım bu yakıt ayar işlerini emisyon test cihazı ile kontrol etmek mümkün olmaz mı? Böyle ayar yapan yok mu? Mesela sözkonusu olayda (15LT) sanki yanmamış gazlar vs egzosdan çıkacak ya da ne bileyim bu anlaşılmaz mı? (Teknik olarak anlaşılır da yani uygulama olabilir mi?)

Emisyonda sorun olsa arıza ışığı yanmazmı ?

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Emisyonda sorun olsa arıza ışığı yanmazmı ?

Yok öyle değil. Limitler dahilinde ama iyiyi kötüyü ayırdetmek için. Rakamsal verilere bakıp "aaa bunun şusu az geliyor" demek için.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Yok öyle değil. Limitler dahilinde ama iyiyi kötüyü ayırdetmek için. Rakamsal verilere bakıp "aaa bunun şusu az geliyor" demek için.

Karbüratörlü araçlarda öyle yaparlardı eskiden.. Şimdi o yöntemi kullanıyorlarmı bilmiyorum..

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

Karbüratörlü araçlarda öyle yaparlardı eskiden.. Şimdi o yöntemi kullanıyorlarmı bilmiyorum..

Bence LPG ayarı için sensörlü bir düzenek şart. çıkıştaki sıcaklık, gaz oranı, su oranı çiğ gaz sensörü vs vs.

Belki çiğ gaz sensörü bile işe yarayabilir tek başına.

tarihinde Mehmet G&#246ktürk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...