İçeriğe Yönlendir

Garanti hakkında

Erkan Özel

Recommended Posts

Erkan Özel
Merhabalar;

Aracın motor yağına konulan bor katkısı garantiyi bozar mı?

bir de motor yağını dışarda değiştirsem ve hava filtresini de garantiyi bozar mı?

işçilik hariç büyükçekmece çetford a sordum sadece motor yağına 150 ytl dediler. hava filtresi 10 ytl, yağ filtresi 22 ytl.

yağ fiyatı çok fazla değil mi sizce?

edit: bu arada aracım 3450 km de hiç birşeyine dokunmadım değiştirmedim.

saygılarımla..

arkadaşım ben arabakım yapıyorum sadece yağını değiştiriyorum bakım zamanı gelince de servise hava filtresini sıksık değiştirebilirsin
Yorum bağlantısı
Murat İmeci

Yeni bir arac icin ,katkı madesi tavsiye edilmez ,ara bakım yapmakta tamamen size kalmış bir şey ,doğurusu ilk fabrika dolum yağının 15000km kadar özelliğini koruyacanı tahmin etmiyorum ,(ben yaptırdım).

zamanıda gelincede standart bakımını istediniz servisten yaptırın.

ama hava filtrenizi max.3000kmde bir değiştirin bununda garantisinde bir sorun olmaz.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Bor kattığınız ispat edilemeyeceği için garantiyi bozmaz :clapping:

150 ytl fiyat paket yağ değişim ücreti olmalı.

Yorum bağlantısı
Yaşar Demirci

bor power ise garantiyi bozmaz ancak sıfır araçlarda ve yeni rektefiye olmuş araçlarda ilk 8 bin km den sonra konulması tavsiye ediliyor.

Yorum bağlantısı
Cavit Doğan
kafam karıştı. garantiyi bozar mı bozmaz mı?

Özdemir bey, Taktir edersinizki burada herkes fikrini ve bilgisi dahilinde olanı beyan ediyor.

Sorunuz sürekli yaşanan bir konuyu oluşturmadığı için farklı cevaplar verilmeside gayet normal,Cevaplar (Görüşler) sizi tatmin etmedi ise bence siz bunu en yakın ford bayii veya ford danışma hattına sorun.

Yorum bağlantısı
Uğur Aksoy

özdemir bey benim kanaatımca bor katkısı için aracınızın sürtünen motor parçalarının 25 bin km sonra dahada rahatlayacağı, bor katkılı yağınızın bu metallere daha iyi yapışacağı yönünde şahsi fikrim.

ayrıca bor katkılı yağın ilerideki dönemlerde araçınız için sorun çıkarıp çıkarmayacağı için biraz bekleyip , kullanan arkadaşlardan tepkilerini almanız yönünde ,piyasada %30 yakıt tasarrufu yaptığını idda eden aparatların çöpe atıldığını malumunuz biliyoruz, benim kanımca biraz beklemekte fayda var.

servisler motor arızası çıkaran aracınızın yağını test edip içine bor katkısı koyduğunuzu bilmeleri mümkün değil , tamamen sizin bilgilendirmenize kalmış.

bor katkısı koyarsanız sonuçlarını forumda açıklamanızı rica ediyorum..

Yorum bağlantısı
Uğur Aksoy

ufuk bey motorun sessizleşmesi , motordaki sürtünen parçaların üzerinde sır gibi kaplamasından olsa gerek.

siz arkadaşlarımın deneyimlerine göre ileride bende bor katkısı düşünürüm.

teşekkürler

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Yaşar Demirci
özdemir bey benim kanaatımca bor katkısı için aracınızın sürtünen motor parçalarının 25 bin km sonra dahada rahatlayacağı, bor katkılı yağınızın bu metallere daha iyi yapışacağı yönünde şahsi fikrim.

ayrıca bor katkılı yağın ilerideki dönemlerde araçınız için sorun çıkarıp çıkarmayacağı için biraz bekleyip , kullanan arkadaşlardan tepkilerini almanız yönünde ,piyasada %30 yakıt tasarrufu yaptığını idda eden aparatların çöpe atıldığını malumunuz biliyoruz, benim kanımca biraz beklemekte fayda var.

servisler motor arızası çıkaran aracınızın yağını test edip içine bor katkısı koyduğunuzu bilmeleri mümkün değil , tamamen sizin bilgilendirmenize kalmış.

bor katkısı koyarsanız sonuçlarını forumda açıklamanızı rica ediyorum..

şu ana kadar 2 koli kulalandım farklı farklı araçlarda menmun olmayanını görmedim daha

Yorum bağlantısı
Uğur Aksoy

Yaşar usta teşekkür ederim ,bende methiyesini çok duyuyorum ,ilk yağ değişiminde kullanacağım.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...