İçeriğe Yönlendir

İstanbul-Kemer-Altınoluk

Mustafa Akarslan

Recommended Posts

Mustafa Akarslan

Fethiyeydi, Marmarisdi derken kısmetse bir hafta sonra Kemere yolculuk var. Gece yolculuğu yapacağım. güzergah İzmit-Adapazarı-Bilecik Afyon istikameti, Burdur olacak. Dönüşte de Altınoluka uğrayacağım. Dönüş güzergahı hakkında tam bilgim yok. Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim. Birde arabam 6.500 km de acaba herhangi bir kontrol yaptırmaya gerek yok diye düşünüyorum. Doğrumu düşünüyorum?

Yorum bağlantısı
Cavit Doğan
(düzenlendi)
Fethiyeydi, Marmarisdi derken kısmetse bir hafta sonra Kemere yolculuk var. Gece yolculuğu yapacağım. güzergah İzmit-Adapazarı-Bilecik Afyon istikameti, Burdur olacak. Dönüşte de Altınoluka uğrayacağım. Dönüş güzergahı hakkında tam bilgim yok. Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim. Birde arabam 6.500 km de acaba herhangi bir kontrol yaptırmaya gerek yok diye düşünüyorum. Doğrumu düşünüyorum?

Aracının, Bencede herhangi bir bakıma ihtiyacı yok..

Ben gündüz geldim, gece gitme, Yol yapım çalışması nedeni ile yollar birçok yerde bölünüyor..

Burdurdan direk kemer istikametine git. Olurda aklımda kaldı önce fethiyeyi göreyim dersen, deme :D yol yapım çalışması var vıcık vıcık zift dökmüşler..Dönüşünüde muğla,aydın,izmir,altınoluk olarak yap.Bence en uygunu..İyi tatiller..

tarihinde Cavit Do?an tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Şahin

mustafa bey eğer kemere fethiye korkuteli antalya güzergahından gidecekseniz yollar yeni yapılıyor.ziftin üzerine mucur dökmüşler o yüzden biraz sorun olabilir ben arabanın camını geçen hafta bu yol güzergahında çatlattım.ama rahat sakin ve mesafe olarak kısa.kanımca ben yaklaşık 10 gün önc geçtim o yoldan şimdi düzelmiştir.yok sahilden gidersenizde fikrim yok.

Yorum bağlantısı
Mustafa Akarslan
Mustafa gece helede Cuma gecesi hiç o yola girme ... Ben akşam 11'de çıktım bilecik sapağına kadar otobanda dur kalk gittim sonrada tek gidiş geliş Bilecik yolunu geçtim pestilim çıktı , çektim kenara uyudum . Bence sabah 4-5-6 gibi çık yola . Bilecik kısmını gündüz gözüyle geç .. Kütahya'dan sonrası zaten kolay . iyi tatiller .

Cumartesi gecesi çıkacağım yola. düşüncem sabah 10-11 gibi kemer de olmak.

Yorum bağlantısı
Ömer Açay

ben bugün ankaradan burdura ordan çavdıra geldim.yol çalışması halen devam ediyor.araba zift oldu.2 saatte zor temizledim.burdurdan bucak antalya kemer istikametini kullanın

Yorum bağlantısı
  • 8 ay sonra...
Fatih Çalıkuşu
(düzenlendi)
sakın denizlinin içinden geçiyim demeyin çok uzatırsınız yolu izmir otobanı kaymak gibi çook güzel alman otobanı gibi uzun,geniş ve trafik yok yazın bile trafik yok... :s:D

konuyu hortlatmışsın yine :)

tarihinde Fatih tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Ufuk cevap yazmadan konuların tarihine bak istersen :)

Olsun.. bu senede giden olur belki. .:s

Yorum bağlantısı
Mert Can Üzger
Olsun.. bu senede giden olur belki. .:s

Yaz geliyor. Bu bilgiler bir çok kişiye yardımcı olacaktır...

Yorum bağlantısı
Mehmet Barın

Denizli'nin içinden geçebilirsiniz,toplam giriş çıkış 10-12 dakika sürmez. :s

Yorum bağlantısı
Hasan Aksüt

Benim İstanbul'dan güneye inmek isteyenlere farklı bir güzargah önerim var.

İstanbul+İzmit+Adapazarı+Bilecik+Bozöyük+Kütahya yerine İstanbul+Pendik(arabalı feribot 50 ytl + kişi başı 5 ytl)+Yalova+Gemlik+Bursa(ücretsiz çevreyolu geçişi)+İnegöl+Bozöyük+Kütahya kullanılırsa yaklaşık 120 km yol kısalıyor, daha keyifli ve 45 dakikalık feribot molası ile direksiyon başında geçen süre azalıyor, tehlikeli Bilecik yolundan ve kamyon trafiğinden kurtuluyorsunuz. Bursa'da iskender ve İnegöl'de köfte de ayrıca tercih edilmesine neden olabilir.

Ben İstanbul - Eskişehir arasını yılda 5-7 kez giderim. Çocuklar doğuğunda bu yolu ve gece 23:00 Pendik feribotunu keşfettim.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Vesile ile: Uzun yola çıkmadan önce lastik havası, tüm sıvıların kontrolünü yapın.

Yorum bağlantısı
  • 9 ay sonra...
Hasan Aksüt
Benim İstanbul'dan güneye inmek isteyenlere farklı bir güzargah önerim var.

İstanbul+İzmit+Adapazarı+Bilecik+Bozöyük+Kütahya yerine İstanbul+Pendik(arabalı feribot 50 ytl + kişi başı 5 ytl)+Yalova+Gemlik+Bursa(ücretsiz çevreyolu geçişi)+İnegöl+Bozöyük+Kütahya kullanılırsa yaklaşık 120 km yol kısalıyor, daha keyifli ve 45 dakikalık feribot molası ile direksiyon başında geçen süre azalıyor, tehlikeli Bilecik yolundan ve kamyon trafiğinden kurtuluyorsunuz. Bursa'da iskender ve İnegöl'de köfte de ayrıca tercih edilmesine neden olabilir.

Ben İstanbul - Eskişehir arasını yılda 5-7 kez giderim. Çocuklar doğuğunda bu yolu ve gece 23:00 Pendik feribotunu keşfettim.

Hafta sonu Eskişehir dönüşünde, yıllar sonra ilk kez lodos fırtınası ve feribot riski nedeniyle yeni Bilecik yolunu kullandım. Eski ve tehlikeli yolla hiç alakası kalmamış. Tünel geçidini yıkarak duble yol yapmışlar. Daha önce geçilemeyen dağda vadi açmışlar. :) Bilecik öncesi eski yoldan tamamen ayrılan yol Adapazarına 30 km kala eski yolla birleşiyor ama orası da duble ve problemsiz. 100 km sabit hızım yeni yol için düşük kaldı. Herkese tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...