İçeriğe Yönlendir

Türkiye'nin en büyük anıtı

Ali Nail Özdemir

Recommended Posts

Ali Nail Özdemir

Ankara'nın Polatlı ilçesine Genelkurmay Başkanlığı, Ulaştırma Bakanlığı ve Koç Holding'in işbirliğinde yaptırılan ?Mehmetçik Anıtı?nın yarın düzenlenecek olan açılış töreni için hazırlıklar tamamlandı.

6098697.jpg

İŞTE EN BÜYÜK HEYKELİN FOTO

Yorum bağlantısı
Amaç Keskin

milli mücadelenin genç kuşaklara iyi anlatılması lazım, bu tip simgeler yerindedir, geçenlerde hacı müşterimle konuşurken çanakkale şehitliğine gitmediğini duyduğumda "senin hac geçersiz" diye takıldım, adama koymuş, beni çanakkaleden arayıp teşekkür etti

Yorum bağlantısı
Görkem Azizoğlu
milli mücadelenin genç kuşaklara iyi anlatılması lazım, bu tip simgeler yerindedir, geçenlerde hacı müşterimle konuşurken çanakkale şehitliğine gitmediğini duyduğumda "senin hac geçersiz" diye takıldım, adama koymuş, beni çanakkaleden arayıp teşekkür etti

Ağır ve doğru konuşmuşsun abi. :)

Yorum bağlantısı
Furkan Esgin

Kesinlikle böyle uygulamalar yerindedir.Biz gençlerin tarihimizi ve bu vatana ne şartlarda sahip olduğumuzu bilmemiz ve algılamamız gerekir.

Yorum bağlantısı
Serdar Yeniçeri

anlatabilmek için böyle göze sokucak büyüklükte olması lazım galiba ... :)

Yorum bağlantısı
Çağatay Demir
(düzenlendi)

Orda çalışan işçinin boyu 50 cm değilse biraz fazla büyük olmuş sanki :)

tarihinde Misafir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Can Karacaer

İşçiyi farketmemiştim...

Yapanların ellerine sağlık. Amerikalıların kıçı kırık özgürlük mücadeleleri için diktiği heykele imrenirdim hep...

Yorum bağlantısı
Cavit Doğan

Çok güzel olmuş , Katkısı olan herkese teşekkürler..

Çanakkale ve istanbula lazım birertanede (İstanbul olmasının nedeni yerli ve yabancı daha çok kişiyi etkiler)

Yorum bağlantısı
Alaattin Çakıroğlu

keske ankaranın ortasına da yapılsa boyle bir heykel gerçi o tepeye yapılmasınında özel bir nedeni var.

Yorum bağlantısı
Serdar Yeniçeri
Çok güzel olmuş , Katkısı olan herkese teşekkürler..

Çanakkale ve istanbula lazım birertanede (İstanbul olmasının nedeni yerli ve yabancı daha çok kişiyi etkiler)

istanbul'a da kesinlike şart.bayraklar bile ne kadar güzel oldu...

Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan
(düzenlendi)

+1

heykelle felan olsaydı SSCB yıkılmazdı herhalde

İşçiyi farketmemiştim...

Yapanların ellerine sağlık. Amerikalıların kıçı kırık özgürlük mücadeleleri için diktiği heykele imrenirdim hep...

O heykel Osmanlının (ki bir zamanlar unutturmak için herşeyi yaptılar) İskenderiyeye yapmak İçin fransızlara Sipariş Ettiği Heykeldir.

tarihinde Muhittin Kaplan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Zafer Ofli

Tamam iyi güzelde bu tür şeyler sadece göstermelik bence . Milli eğitimin müfredatında bu konular ne kadar işleniyor. Öncelikle bu konudaki eğitimin yeterince verilmesi lazım ondan sonra bu tip heykellere tamam derim ancak.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...