İçeriğe Yönlendir

Yakıt tüketimi

Fatih Demir

Recommended Posts

Fatih Demir

aramıza hoş geldinizz !!

valla forum olarak genelde yaptığımız yüksek hızları açıklamıyoruzz :)

hızınız sabit değilse yakıt tüketiminiz buna nazaran artıcaktır

kişisel tavsiyem ful depoyla sabit hızda şehirler arası ( 90 ) yakıt tüketiminizi hesaplıyabilirsiniz belki bi hayal olarak fabrika verisi yakıt tüketimini bile yakalıyabilirsiniz :D

Nekadar çok hız okadar çok yakıt!! Zaten mazotun litresi 3.50 ytl ye dayanmışş ben pintiyim fazla basmıyom :D:)

Yorum bağlantısı
Serkan Öz
(düzenlendi)

Ankara'ya 2 saat 50 dakikada gitmek istiyorsanız bence yakıtı falan hesaplamamanız lazım. Hesaplayacaksanız daha yavaş gidin tavsiyem.

tarihinde Serkan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Görkem Azizoğlu

Devir ekonomi devri basmayın o kadar üstelik can güvenliği sorunu var. 90 civarı ile gayet ekonomikdir.

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Bu tarz bir aracı henüz 4000 km'de iken 2saat 50 dak. boyunca 160-200 arası yani ortalama 180km hız sağlayacak devirle kullanmak nasıl bir zarar vermiştir motora merak ediyorum doğrusu?! uzun süre 180-200km arası hızla yol alanve bunun sonucunda motor yakmış Subaru İmpretza görmüştüm serviste. 3 saatte gittim demediğinize göre özellikle aracınızı yüksek süratte kullandığınızı düşünüyorum. Yakıt tüketiminiz gayet normal ancak bu süratlerde kullanırsanız motorda oluşacak çok daha büyük masrafları gözönüne almanızı ve haddime değil belki ama en önemlisi hayatınızı riske ettiğinizi önemle hatırlatırım.

SÜRAT FELAKETTİR.

Saygılarımla.

tarihinde Mehmet tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Cavit Doğan
(düzenlendi)

Forum olarak, Yüksek hızlarda araç kullanmayı hem kendi hemde çevremizdekilerin can güvenliği açısından doğru bulmuyoruz..

Herkesin bildiği gibi,Araçlar yüksek devir ve hızlarda fazla yaktığı için kıyaslama yapmak doğru değildir..

tarihinde Cavit Do?an tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Alemdar

connecti fulledik iskenderundan yola çıktık samsuna indik hatta 30 km kadar daha gittik anca ışığımız yandı. aslında daha da giderdik ama nevşehir den geçtik bu yüzden yolu çok değil bayaa bir uzattık.dolayısıyla yakıtıda yedik :p

Yorum bağlantısı
Mustafa Alemdar

km unuttum abi :) ama hesaplayıp yazıcam. ama şunu söyleyim 900 km aşağısı değil. iskenderunda fulledik samsuna indik yani. fakat yollar karıştı nevşehirede uradık :)

Yorum bağlantısı
Uğur Aksoy

mustafacım hoşgeldin :)

forumlarda eksikliğin belli oluyordu

depo ile 900 km ,bravo koklatmışsın dizeli makinaya,gaza dibine kadar abanıp 450 - 500 km yapanlar utansın :)

Yorum bağlantısı
Murat İmeci
km unuttum abi :) ama hesaplayıp yazıcam. ama şunu söyleyim 900 km aşağısı değil. iskenderunda fulledik samsuna indik yani. fakat yollar karıştı nevşehirede uradık :)

Evet cok iyi bir tuketim ,aşağı yukarı 50lt mazot yarcamışsın oda100kmde5.5lt yapiyor :clapping:

bende bugun aldım 49lt=720km şehir ici

bu değerler bence connectlerin tam tuketim değerleri :)

Yorum bağlantısı
Melih Mütevellioğlu
(düzenlendi)

Geçtiğimiz cumaertesi Antalya Manavgat'tan tatilden döndüm.Kulu,Cihanbeyli,Konya,Beyşehir,Seydişehir,Akseki,Çolaklı üzerinden gidiş dönüş 100 km de 5,5 lt eurodiesel motorin tükettim.Tourneo 2004 75 hp ortalama hız 100-110 km.

tarihinde Melih M tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Alemdar

bizde şehir içi kullanımda yaklaşık 750 km yol yapıyoruz tam depoyla. bu arada trabzondan döndük :) bayaa bir yorulduk. connecte gelince motoru iyice açıldı sanırım. :) gaza dokundugum gibi fırlıyor araç. fakat babam şundan yakındı araç yüklüydü lamblarda durup kalkarken bir kaç defa stop ettirdi. bana debriyajda sorun olduğunu söyledi ama ben kontrol ettim bi sorun göremedim. sanırım yeterli gaz vermediği için oldu.

Yorum bağlantısı
Fatih Demir

tam tersi kalkışlarda gaz vermene gerek yok motorun torku yüksek olduğundan düz yolda aracı kaldırırken gaz felan verme mustafa yüklü olsa bilee !!

kılima açıkken kalkışlarda gaz verirsen stop eder !!! bide ani kalkmak istersen kesin stop eder !!!

Yorum bağlantısı
Mustafa Alemdar

hıııı bende gaz ver gaz ver baba diye sıkıştırıp duruyodum :) klimada açıktı yaa doğrudur :)

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

aramıza hoş geldiniz

slm arkadaşlar valla bizde yeni malatyadan döndük araba full yüklü + 5kişi kilima açık ortalama 120 - 130 km ile 60lt 900 km yol 20ykr (araç 4000 de)

tarihinde Emre Mut. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Uğur Aksoy
bizde şehir içi kullanımda yaklaşık 750 km yol yapıyoruz tam depoyla. bu arada trabzondan döndük :) bayaa bir yorulduk. connecte gelince motoru iyice açıldı sanırım. :) gaza dokundugum gibi fırlıyor araç. fakat babam şundan yakındı araç yüklüydü lamblarda durup kalkarken bir kaç defa stop ettirdi. bana debriyajda sorun olduğunu söyledi ama ben kontrol ettim bi sorun göremedim. sanırım yeterli gaz vermediği için oldu.

baba acemiliğini connectte çamur atarak durumu kurtarmaya çalışıyor, sen neden kullanmazsın mustafacım :sorry:

18 yaşımda ilk ehliyetimi aldığımda 15 gün sonra ist- kütahyaya asker ziyaretine gittim ailemle, ve dikkatli sürüşümden dolayı mutlak bir kazayı önledim , otobüs arkadan biçiyordu .

babam olsaydı ölmüştük :sorry:

gençler daha dikkatli ..

Yorum bağlantısı
Mahmut Özçiriş

Cumartesi günü Adıyamandan İzmire gittim ve dün geri döndüm 2500 km yol yaptım yaklaşık,

1. seferde 680 km de 145 YTL lik yakıt aldım 2.95 YTL/lt 21 kuruş 7,2 lt/100 km

2. seferde 670 km de 130 YTL lik yakıt aldım 2.93 YTL/lt 20 kuruş 6.7/100 km

3. seferde 690 km de 145 YTL lik yakıt aldım 2.95 YTL/lt 21 kuruş 7,1/100 km

4. depo bitmedi :)

Araçta 4 kişiydik arkada 100 kg yük vardı, Otobanda 130 km/h altına düşmedim duble yolarda 110 km/h civarında sürdüm klima sürekli açıktı. Bence normal bir yakıt tüketimi oldu.

Yorum bağlantısı
Ömer Açay

benimde arabam 10000 km oldu.opetten şu ana kadar 2100 ytl lik mazot almışım.opet kartından baktım.yani arabam kmde 210 bin lira yakmış

Yorum bağlantısı
Murat İmeci

Gecen hafta Eskişehire gittim gedim ,tuketimim şöyle 500km=39lt kmde23,4kuruş ,ort.hız 130km/h

arkadaşlar bu arabalar gercekten yolun hakkını veriyor ,rampaları cok rayat hızını alarak cıkıyor ,yol tutuşu ,sürücüsüne güven vermesi , mükemmel

hani du connectlerin yakıt tüketimi olsa bile ,bence fazlada sayılmaz ,yolun hakkınıda fazlasi ile veriyor

(güllü seven dikenine katlanır) :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Uğur Aksoy

istanbul - izmit gidiş dönüş 185 km yaklaşık 10.5 lt eurodiesel ,100 km 5.5 lt harcamışım.

klima daima açık , 2500 deviri geçmemeye özen gösterdim ,durum bu :)

Yorum bağlantısı
Deniz Emek

Evet kesinlikle katılıyorum sakin kullanım da 6 lt tüketimi yakalamak hiçten bile değil

Yorum bağlantısı
Barış Günay

bizim arabalar lira değil lt cinsinden yakıyor

gerçi araba yeni, belli olmaz...

arkadaslar merhaba yenı araba aldım ve kac lira yakacagı hakkında bilgisi olan varmı?

ki zaten alırken bussuru liralar yakmış

Yorum bağlantısı
Guest Sinan Akg

Mustafa bey torneo connect tdci aracınız 0 ise biraz fazla yakar sonra kendini toplar...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...