İçeriğe Yönlendir

Airbag lambası yanıp yanıp s&#246nüyor

Orçun Ural

Recommended Posts

Orçun Ural

ilk kontak açtığımda yanıyor sonra sönüyor fakat bir süre sonra bellli aralıklarla yanıp sönüyor acil yardım lütfen.

Yorum bağlantısı
Orçun Ural
Araç içi detaylı temizlik yaptırdın mı yada motor yıkattın mı?

yok hayır öyle bir temizlik yaptırmadım

Yorum bağlantısı
Orçun Ural

mesela su an baktım geldim.yanmıyor yani problem yok.ama bu muhtemelen yine olacak

Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
Onur Aydoğdu

bende de aynı sorun var bazen yanıyo bazen hiç yanmıyo deli oluyorum ama bu ara pek çıkmadı :D konrağı çevirdiğimde devrede olduğunu gösteriyo sonra sönüyo şimdilik bişey yok ama gene olursa götürcem servise

Yorum bağlantısı
Rıdvan Ergün

Benim de başıma gelmişti. Direksiyonun içinde sarılı olan kablodan yapıyordu.

Yorum bağlantısı
Misafir
Muhtemelen yolc havayastığının kablolarında bir kirlenme veya temassızlık vardır. Servis veya ustaya gösterin.

+1

Yorum bağlantısı
Sinan Uzundumlu

Emniyet kemerleri germe mekanizmasında bir sorun olabilir.

Aynı sorun bende de vardı.

O mekanizmayı iptal ettirdikten sonra artık arıza lambası yanmıyor.

Yorum bağlantısı
Gökhan Yalçıntaş
bende de aynı sorun var bazen yanıyo bazen hiç yanmıyo deli oluyorum ama bu ara pek çıkmadı :D konrağı çevirdiğimde devrede olduğunu gösteriyo sonra sönüyo şimdilik bişey yok ama gene olursa götürcem servise

Benimde oluyordu. koltuğu hareket ettiğinde çıkar.koltuğu altındaki kabloları elinle kımıldat. sonra kontağı kapatıp aç. kesilirise, emmiyet gkemerine giden kablolarında kırıklık vardır. ben kendim iki koltuğa yeni kablo çektim sorun ortadan kalktı.

Yorum bağlantısı
Burçin Teymen

Aynı sorun 6 aydır bende de var. 2 yanıp 3sn sönüyor. Arabayı yıkatırken bşladı. Motor yıkatmadım. KOltuk bağlantılarını yokladık, spreyle temizledik söküp taktık geçmedi. EMniyet kemeri gergisi olabilir mi benimki de?

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Gökhan Yalçıntaş
Aynı sorun 6 aydır bende de var. 2 yanıp 3sn sönüyor. Arabayı yıkatırken bşladı. Motor yıkatmadım. KOltuk bağlantılarını yokladık, spreyle temizledik söküp taktık geçmedi. EMniyet kemeri gergisi olabilir mi benimki de?

adece soket deyil. Zamanla o kablo kırılma yapıyor. Koltuğu hareket ettirdiğinde felan yapıyor. Kabloyu test ettirmenizi tavsiyederim. İki koltuğun kablosunu birden. Benim aracımda 4 kez yanıyordu . Benzer arıza olmaya bilir. Genel bilgi olaraktan yazıyorum.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Her yanış şeklinin bir anlamı var ve bunları da Hakan biliyordu...

Konuyu görünce yazar..

Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)

konuyu okudum çok faydalı bilgiler hakan saol, benimkinde arabayı çalıştırdıgımda sönüp tekrar sürekli yanık kalıyordu, bu aralar hiç sönmüyor sürekli yanık vaziyette, direksiyondanmıdır acaba ?

tarihinde S tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Kürşat Ulusoy

Sürücü koltuğunun altındaki soketlerde temassızlık varsa bu hatayı veriyor. Oraya dikkat etmek lazım.

Yorum bağlantısı
Eskiden kodu nasıldı? Sürekli yanması hayra alamet değil. Arıza kodunu almak lazım.

iki üç ay önce, bir kere yanıp sönüyordu, sonra birkere yanıp sönmemeye başladı, şimdi sürekli yanık kalıyor hiç sönme yok, ayrıca bu modelde makina airbag arızasını okumuyomuş lambanın yanış şekline göre hareket ediyolarmış, bi fırsat bulupda gidemedimki baktırıyım.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Air bag control module disconnected or inoperative. Lamp flash code: continuous

Diye kendin yazmışsın :D , Direksiyon clock spring vs. yanar söner.

Yorum bağlantısı

tabiiiii yaaaa, bak hiç aklıma gelmedi, jeton şimdi düştü, direksiyonu kaplamak için sökmüşlerdi, kesin ondandır ozaman, zaten ondan sonra başladı saol askerim civanım....

Yorum bağlantısı
Abooooo. Acil durum. O arkadaki tesisat (clock spring) yanlış bağlanmış ve koparılmış olabilir. Acilen "vesilenin" kocası olan "ehil teknisyen" buluna, söktürüle.

saolasın askerim, en kısa zamanda servis, yapcak bişey yok artık.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...