İçeriğe Yönlendir

Focus I HB mi, Astra G HB mi?

Suat Sözbir

Recommended Posts

Suat Sözbir
(düzenlendi)

Merhabalar,

Arkadaşlar, şu anda aracım yok ama, satınalma arefesindeyim. 9yıl 1964 opel rekord(1985-1994), 4 yıl 1994 Skoda favorit, 10 yıl da mazda 323 practica(HB) kullandıktan sonra, yine bir HB almayı düşünüyorum. Tabii ki, Focus I HB tavsiyeleri öne çıkacaktır ama, yine de sorayım: ''Ford Focus I HB mi, Opel Astra G HBmi?''..Ne dersiniz?..

Yakıtı, performansı, sağlamlığı, ses yalıtımı v.b. kriterlere göre yorumlarınızı bekliyorum..

Teşekkürler, sevgiler..

tarihinde Suat S tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik
(düzenlendi)

Focus,çünkü yakıt değerleri bi nebze astradan iyidir,bi miktar daha iyi yol tutar,düşük devirlerde daha canlı ve atakatır.2.El alınacaksa daha ucuzdur.

Astra,çünkü Focusa göre bence daha sessiz ve kalite hissi daha yüksek bi araça,parça fiyatlarını tam bilmiyorum ama fordan ucuz olacağını sanmam. Alınıp satılacaksa 2.elde daha az değer kaybeden bi araç olduğu için tercih edilebilir.

Bana kalsa sırf daha karizmatik göründüğü için astra alırdım.

Astra%20G%20(10).JPG

i.ford.focus.st170.rear.JPG

tarihinde Cihan Tiftik tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Suat Sözbir
2.el fiyatına nerdeyse Astra G satıyorlar sıfır, al bir Astra NB, cillop gibi o fiyata süper

NB rumuzu neyi ifade ediyor acaba?..

Yorum bağlantısı
Alaattin Çakıroğlu
NB rumuzu neyi ifade ediyor acaba?..

biz otelcilik dilinde no baggage olarak kullanıyoruz oradan geliyor olabilir.

Yorum bağlantısı
Suat Sözbir
(düzenlendi)

Evet, anladım..

Diğer araçların sedanlarından biraz farklı,..

''Astra'ya özgü sedan!''...Hakan Gürsoy arkadaşımızın dediği gibi;Notch Back..Yani, ''Arkası kertikli!'' :rolleyes:

Cevap yazan tüm arkadaşlara teşekkürler..

tarihinde Suat S tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Barkın Kayaoğlu

Birbirlerine çok fazla üstünlük sağlayan araçlar değil. Astra sahibi olduğum için söylemiyorum, bugün alcak olsam yine Astra alırım. Bana daha çok güven veriyor. Bazı aksamlarında GM, Bosch ya da Made in Germany yazısı görmek beni mutlu ediyor.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...

bugün arkadaşın astrayı yine servise bıraktık

o da bıktı ben ondan daha çok bıktım

kesinlikle focus , kesinlikle focus !!!

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...