İçeriğe Yönlendir

K&#246peklerimiz

Uğur Yorulmaz

Recommended Posts

Uğur Yorulmaz

Arkadaşlar bildiğim kadarıyla forumda birkaç arkadaşımızda köpek merağı var ve kendileri köpek bakıyorlar bende bir tane buldum barınaktan alacağım hem bi evsiz köpeğide ev sahibi yapalım rottweiler cinsi yalnız 2 yaşındaymış köpek, acaba eğitimi zor olurmu sizce ne yapmalıyım.yardımlarınızı bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Bahadır Urhan

Köpek, önceden sahipli miymiş? ne zaman barınağa bırakılmış? daha önce eğitim verilmiş mi? köpeği evde mi yoksa bahçede mi beslemeyi düşünüyorsunuz? bu soruların cevapları bilinse daha net cevaplar verilebilirdi.

Vereceğim bilgi, şu durumda genel bilgi olmaktan öteye geçemeyecektir.

* Almayı düşündüğünüz köpeğin 2 yaşına gelmesi eğitimi açısından dezavantaj. Özel eğitim merkezlerinde temel ve ileri düzey eğitimleri konusunda ücreti karşılığı yardım alabilirsiniz.

* Sözünü ettiğiniz köpek agresif yönü olan bir hayvandır. Küçük yaştaki aile bireylerinin kışkırtıcı hareketleri istenmeyen sonuçlar doğurabilir. Özellikle bunu unutmamanızı öneririm.

* Kendiniz eğitmeyi düşünüyorsanız, eğitim tasması ile bazı temel komutları sabırla tekrarlayarak öğretmeniz mümkün. Sizi lider kabul ederse eğitimin önemli bir adımı aşılmış olur. Bu konuda piyasada satılan kitaplardan faydalanabilirsiniz.

* Gerçi bir hayvansever olarak size bunu söylemeye gerek yok ama, ceza verirken veya kızdığınız zamanlarda asla onun bedenine yönelik hareketlerde bulunmayın. Rulo yaptığınız bir mukavvayı zemine sertçe vurarmanız ona kızdığınızı hissettirecektir.

* Mümkün olduğunca pişirilmiş doğal yiyecekler vermeye çalışın. Veterineriniz gerekli görürse vitamin takviyesi yapabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Uğur Yorulmaz
Köpek, önceden sahipli miymiş? ne zaman barınağa bırakılmış? daha önce eğitim verilmiş mi? köpeği evde mi yoksa bahçede mi beslemeyi düşünüyorsunuz? bu soruların cevapları bilinse daha net cevaplar verilebilirdi.

Vereceğim bilgi, şu durumda genel bilgi olmaktan öteye geçemeyecektir.

* Almayı düşündüğünüz köpeğin 2 yaşına gelmesi eğitimi açısından dezavantaj. Özel eğitim merkezlerinde temel ve ileri düzey eğitimleri konusunda ücreti karşılığı yardım alabilirsiniz.

* Sözünü ettiğiniz köpek agresif yönü olan bir hayvandır. Küçük yaştaki aile bireylerinin kışkırtıcı hareketleri istenmeyen sonuçlar doğurabilir. Özellikle bunu unutmamanızı öneririm.

* Kendiniz eğitmeyi düşünüyorsanız, eğitim tasması ile bazı temel komutları sabırla tekrarlayarak öğretmeniz mümkün. Sizi lider kabul ederse eğitimin önemli bir adımı aşılmış olur. Bu konuda piyasada satılan kitaplardan faydalanabilirsiniz.

* Gerçi bir hayvansever olarak size bunu söylemeye gerek yok ama, ceza verirken veya kızdığınız zamanlarda asla onun bedenine yönelik hareketlerde bulunmayın. Rulo yaptığınız bir mukavvayı zemine sertçe vurarmanız ona kızdığınızı hissettirecektir.

* Mümkün olduğunca pişirilmiş doğal yiyecekler vermeye çalışın. Veterineriniz gerekli görürse vitamin takviyesi yapabilirsiniz.

öncelikle çok teşekkür ederim ilginiz için köpeği görme imkanım daha olmadı ama barınak sahibiyle görüştüm köpek daha önceden sahipliymiş barınağa tam olarak ne zaman bırakıldığını bilmiyorum bugün görüştüğümde eğitimli olduğu söylenmişti.ben bahçede bakmayı düşünüyorum köpeği

Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar

Köpek sahibi olmak çok güzel bir şey.Ama bu işe başlamadan önce iyice düşünmenizi tavsiye ederim.Bu üç beş günlük yada aylık bir zaman dilimi değil.Yıllarla ifade edilen çok uzun bir süreçtir.Benim şanslı 11 yaşında .11 yıldan beri hergün iki defa birlikte gezeriz.Yağmur , çamur ,kar,sıcak farketmez bunu düzenli bir şekilde yaparız.Şanslının yüzünden arabamı bile değiştirdim.Tatilleri onu bırakabileceğimiz yakınlarımızın vakitlerine göre ayarlarız.Bu köpek sahibi olma durumu gerçekten inceden inceye düşünülmesi gereken ciddi bir durumdur.

Eğer bunları göze alırsanız diğer ayrıntıları sonra konuşuruz.

Yorum bağlantısı
Uğur Yorulmaz

onlar mesele değil abi bizim evde insan eksik olmuyor hiç ben olmazsam başkası muhakkak ilgilenir

Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar
(düzenlendi)

O zaman gidin ve köpeği görün. Ama biraz agresif bir cins olan sonradan sıkıntı yaratabilir.2 yaşına kadar en azından tuvalet ve özellikle hayır komutlarını almamışsa işin biraz zor.

tarihinde Hasan Basri Bayraktar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Fatih Çalıkuşu

Güzel bir düşünce barınaktan alma fikri tebrik ederim ama 2 yaşındaki bir köpek itaat etme konusunda direnç gösterebilir.

Yorum bağlantısı
Bahadır Urhan
agbım gene dokturmus bence bu bılgıler size yol gosterecektır

Mert, bu sadece tecrübe.

Yıllar önce Benim de kangal cinsi acar bir köpeğim vardı. Harika bir hayvandı. Sırf onun için müstakil, bahçeli bir ev kiralamıştım.

Köpek sahibi olmak hem sorumluluk, hem de zor bir iş.

Köpek adeta bir aile bireyi gibidir. Sahibini kıskanır, huysuzluk yapar, küser vs. Ama acar bir köpek, sahibi için gerektiğinde ölüme koşar.

Yorum bağlantısı
Fatih Çalıkuşu

Benimde hep istediğim bir şey ama bahçeli bir ev şart kesinlikle.

Yorum bağlantısı
Amaç Keskin

bebek için çekinmeyin, bebeklerin bağışıklık sistemlerini güçlendirdiğine dair makale okumuştum, kemal bey daha detaylı bilgi verir ama o da tatile çıktı, bekleriz

Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar

grnt019ob5.jpg

Evimizin büyük kızı Şanslı. 20 günlükken sokaktan aldım. 11 yıldır bizimle yaşıyor.

Yorum bağlantısı
Fatih Çalıkuşu

bebek çekinmezde köpek bizim kızdan nereye kaçar kendini kurtarmak için bilemem.Evde iki akvaryum birde kanarya var vay onların haline

Yorum bağlantısı
Amaç Keskin
bebek çekinmezde köpek bizim kızdan nereye kaçar kendini kurtarmak için bilemem.Evde iki akvaryum birde kanarya var vay onların haline

Maşallah :(

tam ısırmalık yanaklar

:(

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Kim ne derse desin, Baytar'da olur verse yine de ikna olmam.. Köpeğin yeri kapının dışıdır...

Yorum bağlantısı
Yaşar Demirci
Kim ne derse desin, Baytar'da olur verse yine de ikna olmam.. Köpeğin yeri kapının dışıdır...

+40

Yorum bağlantısı
Amaç Keskin

mehmet abi sıkıyorsa irmayı dışarı at, anında hissedip seni postalar, ceketini bile vermez,

bende senin gibi düşünüyordum, şimdiye kadar onlarca köpek besledim ve hepsi bahçedeydi, ama irma aşık etti kendini, aşıları zamanında yapılıyor, tüm eğitimleri verildi ve evde belli yerlerde serbest, ama taibi ki gönül işi bu, hoşlanmamak ta olası ve saygı duyulası...

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Hoşlanmayla alakalı değil... Çok severim köpekleri.

Sağlık açısından uygun görmüyorum...

Yorum bağlantısı
Fatih Çalıkuşu
(düzenlendi)
Maşallah :)

tam ısırmalık yanaklar

:)

teşekkürler Amaç Bey

tarihinde Serkan Toker tarafından düzenlendi
Al?nt? hatas?...
Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan
Hayvan bakmak sorumluluk işi. Ben tosbaalarımla eskisi gibi ilgilenemiyorum. Vakit bulamıyorum. Şu anda, onlara, benim gibi bakabilecek birini bulsam, yaptığım masrafa bakmaz, akvaryumu, yemleri vs. ile bedava verirdim. Hatta Ankara içinde evine bile teslim ederdim. Ama güvenemiyorum.

Köpek meselesine gelince. Bahçede, kangal vb. olursa güzel. Ama eve sokmam. Sokarsam, Nezaket beni eve sokmaz.

Bu arada bu meselenin dini yönü için bir video:

http://video.eksenim.mynet.com/yusuf_yelge...ek_Girer/21763/

Hakan Singapur tosbasımı

Mardinde vardı benim (ama iğrenç kokuyorlar,yemleme işini askere vermiştim, oda vrha yemlemiş)

Donetello,Rafuel,Mikalencelo

Kılıçlarıda vardı , Kanepe (yiyecek olan :D) kılıcı :D

Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...