İçeriğe Yönlendir

1990 Taunus GT hararet müşürü.

Aytaç Gümüşay

Recommended Posts

Aytaç Gümüşay

Merhaba arkadaşlar. 1990 model Taunus GT'min hararet göstergesi çalışmıyor. Sadece hararet arttığında 1-2 saniyeliğinde doğru değerleri gösterip tekrar dibe düşüyor. Her kes hararet müşürünün değişmesi gerektiğini söylüyor ancak hararet müşürü değiştirmek büyük problem. Parçacıya gittiğinizde resmen gökkuşağı ile karşılaşıyorsunuz,. Beyaz, sarı, siyah, yeşil...

Rengarenk müşürler var. Şimdiye kadar bu renkleri deneyen Taunus kullanan arkadaşlarım bir türlü sonuca ulaşamadı. Taunus'un orjinal hararet müşürü ne renktir ve nerede bulunur. Bilgisi olan var mıdır?

Şimdiden teşekkür ederim.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Aytaç Gümüşay

Kendim henüz bir deneme yapmadım ama genelde aracın üzerinden siyah çıkıyor. Tekrar siyah takan arkadaşlarım oldu. Sonuç hep başarısız.

Yorum bağlantısı
Aytaç Gümüşay

Elektrikçi, önce müşürü değiştireceğiz ve bakacağız dedi. Bu gün bi kaç parçacıyı aradım. Aldığım cevap hep aynıydı: "Elimizde var ama tutmuyor, çalışmıyor abi" :D

Yorum bağlantısı
  • 6 yıl sonra...
Mustafa Ayıkoğlu
(düzenlendi)

Hararet müşürü motorun neresinde oluyor?

Taunuslarda silindir kapağının üstünde alman taunuslarda genelde yeşil oluyo müşürün rengi 85 modelden sonraki yerlilerde ya kırmızı yada siyah oluyo. tarihinde Mustafa Ayıkoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...