İçeriğe Yönlendir

Connect (Kamyonet-Hususi) Kasko Farkı

Nedim Erol

Recommended Posts

Nedim Erol

Merhaba ;

Aracımın kasko yenileme zamanı geldi.

Geçen seneki kaskomda ( Aracım 2006 dlx Hususi ) kamyonet olduğundan dolayı farklı bir fiyat ödemiştim..

Aracımın hususi olmasından dolayı bu yıl farklı bir kasko bedeli mi ödeyeceğim? ( Yeni bir yasa çıktı galiba )

Konu hakkında bilgi lütfen...

Not: Forumda daha önce bu konuda bilgi vardı ama bulamadım.. :)

Teşekkürler...

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Aracın geçen yılda kamyonetti bu yıl da kamyonet...

Ama bu yıl sigorta sektöründe değişiklikler olmuş olabilir..

Mesela Benim acenteliğini yaptığım şirkette; Ruhsat fotokopi alarak aracın hususi kullanıma ait olduğunu belgelediğim zaman fiyatı indirimli çıkıyor...

Abi helal olsun.. Ben bile unutmuşum...

Yorum bağlantısı
Cavit Doğan

Mesela Benim acenteliğini yaptığım şirkette; Ruhsat fotokopi alarak aracın hususi kullanıma ait olduğunu belgelediğim zaman fiyatı indirimli çıkıyor...

Abi helal olsun.. Ben bile unutmuşum...

Sabaha kadar beklemesekte :) Bölümümüzle ilgileniyoruz yani.. :)

Yorum bağlantısı
Nedim Erol

Mehmet Bey ;

Aracım 2006 90 bg hususı dlx..

en uygun ne şekilde belirtilmesi gerekiyor.. Biraz daha konuyu açar mısınız?

Tşk..

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Nedim Bey, şirketlerin uygulamaları farklıdır...

Burda anlatacağım bir yol diğer şirketleri bağlamaz...

Bizim şirkette...

Ruhsatta kullanım amacı olarak: hususi yazıyorsa, oturma yeri toplamda 5 kişilik ise biz indirimli tarife uyguluyoruz...

Yorum bağlantısı
Murat İmeci

Nedim bey,ruhsatın neresinde hususi yazmaktadır ,yazı ile mi yazılı ,yoksa kücük kare icinde "X" işareti olan hususi bölumu işaretli?

Bizimkinde kamyonet yazılı ,ama buna rağmen ikinci kasko yılında bağya indirim yapıldı ,buna bende şaşırdım!

Bu sigorta işinden pek anlamam ancak bilginiz olsun diye .ilk sene max.ticari full kasko aksesuyar dahil 765ytl

ikinci sene mayısta yeniledim aynı kasko 536ytl + 10taksit bununla birlikte %30hasarsızlık+sadık müşteri indirimi uygulandı (sadık muş.indirimini sigortadan isteyin)

sigortacı arkadaş tanıdık birisi idi ,bunun altınada pek bulacamıda duşunemiyorum :(

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Yeni ruhsatlarda Kullanım Amacı adı altında bir bölüm var buraya yazı ile hususi yada ticari yazılıyor..

Eski ruhsatlarda Ticari ve Hususi yazan yerler var karşısındaki kutucuk işaretleniyor..

sigortacı arkadaş tanıdık birisi idi ,bunun altınada pek bulacamıda duşunemiyorum :(

Bulabilirsiniz... Pek ön yargılı olmayın.. :(

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Ben tanıdıktan fiyat aldım ama tanımadığın fiyatından daha çok dedi. Ulen ne araba bulmuşsunuz. Atsan atılmaz, kaskolasan kaskolanmaz :(

Sen bu sene iyice bittin... :(

Çarpmasaydın ne güzel hayallerim vardı senin mondeo için...

Ne güzel % 25 beleş indirim vardı 25'de ben yapardım, 30 da sen kazanıyordun zaten..... ..

Yorum bağlantısı
Nedim Erol

Mehmet Bey ;

Geçen yıl aracı aldım ve 930 ytl ye Koç allianz ta kasko yaptırdım.. ( 2006 90 bg dlx )

Bu yıl iki farklı fiyat verdiler ve kafam iyice karıştı..

Koç allianz 670 ytl

Axa oyak 485 ytl

Sizin firmanızda verilen fiyat nedir ? Mahsuru yoksa öğrenebilir miyim?

Not: Hususi durumu kutu içinde x şeklinde belirtilmiş...

Teşekkürler..

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Koç Allianz fiyatına bakabilmem için yarının olması lazım ve TC kimlik numarası, plaka gibi bilgilere ihtiyacım olacaktır...

Axa Oyak Sigortanın fiyatının niye öyle çıktığını biliyorum ama burda anlatmam meslek icabı etik olmaz...

Teminatları, özelllikle muafiyetleri kıyaslayın hangisi işinize geliyorsa onu alın...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...