İçeriğe Yönlendir

Servis Önerileriniz (İzmir)

İbrahim Sarp Doğan

Recommended Posts

Atilla Uğurel

arkadaşlar çiğli tarafında anadolu caddesinde ARKAS otomotiv( ford yetkili servis). tavsiye ederim ben çok memnunum.Çok iyi ilgileniyorlar. Orda Mümin Usta var. İşinin ehli bir usta. Arabam arka tarftan su alıyordu. Hemen arızayı tespit etti ,gerekeni yaptı. Eyvallah Mümin usta.

Yorum bağlantısı
Akif Özkan
(düzenlendi)
arkadaşlar çiğli tarafında anadolu caddesinde ARKAS otomotiv( ford yetkili servis). tavsiye ederim ben çok memnunum.Çok iyi ilgileniyorlar. Orda Mümin Usta var. İşinin ehli bir usta. Arabam arka tarftan su alıyordu. Hemen arızayı tespit etti ,gerekeni yaptı. Eyvallah Mümin usta.

3 yıl önce 48.000 km 2005 model focus 1 collection almıştım kardeşimeBoyasızdı.

Aldığımız kişinin söylemesi tüm bakımlarının ve tiriger değişiminin arkas da yapıldığıydı.Geçen yaz ustallerde sabri usta triger değişimini yaparken egzantrik mili egsoz tarafı kırık çıktı.Arkası aradım döneriz dediler.Masada taş kalmadı bunlar hala dönüyorlar:)

Yetkili servisler hakkınız arama adına karşınızda muhatab bulabileceğiniz işletmelerdir.Ama hakkınızı alabilmeniz sizin beceri ve bu iş için harcayabileceğiniz boş vaktinize göre değişir.

Yani demem o ki, hukuğuna güvendiğim Sabri abiyle Ajlan ustamı elli tane arkas ve otokoça değişmem...

tarihinde Misafir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Onur Demir
Yani demem o ki, hukuğuna güvendiğim Sabri abiyle Ajlan ustamı elli tane arkas ve otokoça değişmem...

Çok duygulandım dicem olmicak :terle:

Ö.Celal Özkan üyemizin memnun kaldığı bir durumla karşılaşmak pek normal değildir :kihkih::hahahoho::D Sadece bu durumdan, Usta Eller'in kalitesinden şüphe etmemek lazım.

Yorum bağlantısı
Ertan Aker
(düzenlendi)

Usta eller servisi kesinlikle öneririm. Klima sorunumu, akü değişimini ve en sonda bakımı güvenle yaptırdım. çok memnunum..

Yalnız geçen hafta bakıma gittiğimde çırağa jant kapaklarını özellikle kontrol etmesini söyledim fakat aynı gün 2 yıldır düşmeyen jant kapağı düştü.diğer 3ünü ben kendim kontrol etmiştim neyse 5 TL hemen alıp taktım fakat bu tamirci çıraklarına pek güven olmuyor genel olarak..

tarihinde Ertan Aker tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sabri Güngör
Usta eller servisi kesinlikle öneririm. Klima sorunumu, akü değişimini ve en sonda bakımı güvenle yaptırdım. çok memnunum..

Yalnız geçen hafta bakıma gittiğimde çırağa jant kapaklarını özellikle kontrol etmesini söyledim fakat aynı gün 2 yıldır düşmeyen jant kapağı düştü.diğer 3ünü ben kendim kontrol etmiştim neyse 5 TL hemen alıp taktım fakat bu tamirci çıraklarına pek güven olmuyor genel olarak..

Hocam ben mesajı aldım gereğini yapıcam konuda açık yüreklilik gösterdiğiniz için teşekkürler :terle:

Yorum bağlantısı
Necat Ertan
Hocam ben mesajı aldım gereğini yapıcam konuda açık yüreklilik gösterdiğiniz için teşekkürler :nazar:

Eyvah yandı çırak :nazar:

Yorum bağlantısı
Ertan Aker
Hocam ben mesajı aldım gereğini yapıcam konuda açık yüreklilik gösterdiğiniz için teşekkürler :D

Aman ustam Necat beyin dediği gibi kimsenin ekmeğine mani olmıyım. ama dediğim gibi yine tekrarlıyorum Herkese öneririm USTAELLER fordu..

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Ali Temiz

hepinize saygılar

direksiyonu sağa çevirirken takılma hissi için yaşadıklarımı anlatayım:

öncelikle arabam 2004 model mondeo tdci ghia

çocukluk arkadaşıma izmitten 10 gün önce aldırdım forumdan bir arkadaş sanırım vaktiyle denemiş almamış bu arabayı

Aracımı izmit ford yetkili servisinde ekspertiz 1 yıldır yamadıkları için sadece arkadaşımın tanıdığı ustalara göstererek almak mecburiyetinde kaldım.

tabi bu yüzden kilometresiyle oynanmış olduğunu öğrenemedim(arkadaşım alıp izmire getirdikten sonra gittiğim arkas ford kayıtlarında araçın 1 yıl önce 224bin kmde servise girdiğini öğrendim ve aracımın şu an takometresi 161bin gözüküyor) gelelim takılma sorununa

aynı problemi aracımda hissedince önce forumdaki bazı üyelerin önerisi olan 3.sanayi sitesindeki ustaellere gittim(sabri usta amortisor takoz ve bilyasını sökeceğini ve bu modeli ilk kez açacağını söyleyince şaşırdım)

memnun kalmıyınca ford arkasa (genç çocuklar var tecrübesiz gibiler kaputu yarım saat açamadılar)ondanda tatmin olmayınca

eski arabalarımı götürdüğüm ustama götürdüm ve direksiyon kutusu arızası tespit edildi çıkmasıyla değiştirerek(sıfırını 800e buldum) 780 milyon maliyetle sorunum çözüldü.

bu arada arkadasım aracı alırken farını kontrol etmediğinden sol xenon beyninin bozulmuş olduğunu(kısa farı yakmıyordu) ve farın patlamış olduğunu sonradan farkettik

aynı şekilde cd çaları kontrol etmediğinden(cd bul dene dememe rağmen ihmal ettiğinden) cd çaların cdyi çalmaması gibi sorunlar olduğunu farkettim

xenon sorunu megane beyni takviyesi ve yeni far ampulu ile 190 liraya çözdüm

cd için 180 lira kafa sorunu olduğu söylendi

bu arada klasik hastalığı olan koltuk yükseklik ayar bozukluğu mevcut,ayrıca silecek fiskiyelerinin tekinin tıkalı olması,arada ön cam otomatik indir kaldırın çalışmaması ve sürücü kapısının açılmayıp takılması ,koldayama klips yuvasının dağılmış olması gibi sorunlar mevcut

buradan vermeye çalıştığım mesaj şu:

ikinci el araç alırken mutlaka yetkili servis takibi olan araç alınmalı farlar dahil her yerine bakılmalı

Yorum bağlantısı
Sabri Güngör
hepinize saygılar

direksiyonu sağa çevirirken takılma hissi için yaşadıklarımı anlatayım:

öncelikle arabam 2004 model mondeo tdci ghia

çocukluk arkadaşıma izmitten 10 gün önce aldırdım forumdan bir arkadaş sanırım vaktiyle denemiş almamış bu arabayı

Aracımı izmit ford yetkili servisinde ekspertiz 1 yıldır yamadıkları için sadece arkadaşımın tanıdığı ustalara göstererek almak mecburiyetinde kaldım.

tabi bu yüzden kilometresiyle oynanmış olduğunu öğrenemedim(arkadaşım alıp izmire getirdikten sonra gittiğim arkas ford kayıtlarında araçın 1 yıl önce 224bin kmde servise girdiğini öğrendim ve aracımın şu an takometresi 161bin gözüküyor) gelelim takılma sorununa

aynı problemi aracımda hissedince önce forumdaki bazı üyelerin önerisi olan 3.sanayi sitesindeki ustaellere gittim(sabri usta amortisor takoz ve bilyasını sökeceğini ve bu modeli ilk kez açacağını söyleyince şaşırdım)

memnun kalmıyınca ford arkasa (genç çocuklar var tecrübesiz gibiler kaputu yarım saat açamadılar)ondanda tatmin olmayınca

eski arabalarımı götürdüğüm ustama götürdüm ve direksiyon kutusu arızası tespit edildi çıkmasıyla değiştirerek(sıfırını 800e buldum) 780 milyon maliyetle sorunum çözüldü.

bu arada arkadasım aracı alırken farını kontrol etmediğinden sol xenon beyninin bozulmuş olduğunu(kısa farı yakmıyordu) ve farın patlamış olduğunu sonradan farkettik

aynı şekilde cd çaları kontrol etmediğinden(cd bul dene dememe rağmen ihmal ettiğinden) cd çaların cdyi çalmaması gibi sorunlar olduğunu farkettim

xenon sorunu megane beyni takviyesi ve yeni far ampulu ile 190 liraya çözdüm

cd için 180 lira kafa sorunu olduğu söylendi

bu arada klasik hastalığı olan koltuk yükseklik ayar bozukluğu mevcut,ayrıca silecek fiskiyelerinin tekinin tıkalı olması,arada ön cam otomatik indir kaldırın çalışmaması ve sürücü kapısının açılmayıp takılması ,koldayama klips yuvasının dağılmış olması gibi sorunlar mevcut

buradan vermeye çalıştığım mesaj şu:

ikinci el araç alırken mutlaka yetkili servis takibi olan araç alınmalı farlar dahil her yerine bakılmalı

Bu modeli ilk kez sökeceğimi kim söyledi doktor bey, ben sorunun direksiyonda olmadığını bu model aracın Direksiyonunu bu sebepten hiç sökmediğimi söyledim yanlış izah ettim herhalde

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Guest T

Selamlar

Arkadaşlar 1,5 hafta önce 110.000 km'de 2008 Fiesta dizel aldım. Kendim anlamadığım için bir tamirci akrabamın tavsiyesiyle aldım bu aracı. Ağır bakımlarının yapıldığı söylendi. Ne zaman değiştiğini bilmediğimiz için hemen yağını, filtrelerini değiştirdik. Zaten boştu gittim depoyu eurodizelle fulledim. Günlük sayacı sıfırladım. Yaklaşık 154 km. yapmışız. Ama genelde kısa mesafede kullandık. 2 km.lik mesafede genelde çocuğu okula bırakıp aldık. Biraz da gene şehir içinde kullandık. Dün akşam tekrar fullediğimde 12 Litre eurodizel aldı. Şehir içi de olsa, havalarda soğuk geçti bu hafta ama, 154 km. için 12 litre bana çok fazla geldi. Bana çok az yaktığı söylenmişti. Kullanırken başkaca da bir problem görmedim. Forumu da yeni takip etmeye başladım. Biraz kafam karıştı açıkcası. Acaba neden kaynaklanmış olabilir? Masrafı fazla mı oluyor bu arabaların? Nereye gitmemi tavsiye edersiniz?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

Yorum bağlantısı
Onur Demir
Selamlar

Arkadaşlar 1,5 hafta önce 110.000 km'de 2008 Fiesta dizel aldım. Kendim anlamadığım için bir tamirci akrabamın tavsiyesiyle aldım bu aracı. Ağır bakımlarının yapıldığı söylendi. Ne zaman değiştiğini bilmediğimiz için hemen yağını, filtrelerini değiştirdik. Zaten boştu gittim depoyu eurodizelle fulledim. Günlük sayacı sıfırladım. Yaklaşık 154 km. yapmışız. Ama genelde kısa mesafede kullandık. 2 km.lik mesafede genelde çocuğu okula bırakıp aldık. Biraz da gene şehir içinde kullandık. Dün akşam tekrar fullediğimde 12 Litre eurodizel aldı. Şehir içi de olsa, havalarda soğuk geçti bu hafta ama, 154 km. için 12 litre bana çok fazla geldi. Bana çok az yaktığı söylenmişti. Kullanırken başkaca da bir problem görmedim. Forumu da yeni takip etmeye başladım. Biraz kafam karıştı açıkcası. Acaba neden kaynaklanmış olabilir? Masrafı fazla mı oluyor bu arabaların? Nereye gitmemi tavsiye edersiniz?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

Her türlü sorununuz için ustaelleri tavsiye ederiz. Ben bu aralar uğrayamıyorum hatta, uğrarsanız Benim yerimede bir çay için.

Yorum bağlantısı
Burçin Kabasakal
Bu modeli ilk kez sökeceğimi kim söyledi doktor bey, ben sorunun direksiyonda olmadığını bu model aracın Direksiyonunu bu sebepten hiç sökmediğimi söyledim yanlış izah ettim herhalde

Ustaeller için benden +1

Yıllarca "yetkili Servis" yazısı için oraya buraya taşıdım arabayı, yıllar sonra Sabri ve Ajlan Beylerle tanıştım. Gözünüzü kapatın İzmir'deyseniz başka yer aramayın derim.

Yorum bağlantısı
Mehmet Emin Aslan

bu konuyu tartışmaya bile gerek yok tabiki ustaeller sabri abi ve ekibi..heryönden 10 numara insanlardır gidip görmek lazım çay içmek lazım..

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Guest Serdar Serter

Forumda ve internette yapmış olduğum araştırmalara istinaden bugün için Usta Eller ford servisinden randevu aldım, ilk telefonda randevu alırken Sabri usta ile görüştüm. Sabah beni Ajlan usta karşıladı, müthiş bir ekip kurmuşlar Salih Usta ,Veli Usta tüm ekip tam anlamıyla profesyonel ve gerçekten çok medeni ve sıcak kanlı insanlar.

O kadar ilgililer ki arabanızla sizden daha fazla ilgileniyorlar resmen. 2 kere test sürüşüne çıktık ,arabanın her yerini kontrol ettiler ve teslim ettiler. Şiddetle tavsiye ederim.

** Fordclubtr üyelerine ayrıcalıklı indirimleride var :) Bir de bana sticker verdiler arabayada yapıştırdım artık..

USTAELLER

419 sok. No.10 3.Sanayi Bornova - İZMİR

Tel. 4357373

Otokoç (Otosan ) koçtaşa gelmeden sağa dönüyorsunuz ilerde solda .

Saygılar.

Serdar

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Enis Kuyucu

Arkadaşlar ben arabamı alalı 7 ay olacak daha 15 bin bakıma var ;yalnız öğrenmek istedim.Ben çetaştan aldım oranın servisi nasıl bilgisi olan var mı?

Yorum bağlantısı
Tarık Cihangir

Arkadaşlar bugün İzmir-Ustaeller Özel Ford Servisteydim. uzun zamandır yapılmasını planladığım bazı ufak tefek işler vardı.

ön iki amortisör değişimi ve klima gazı ile ufak tefek bazı sorunlar giderildi. başta sabri usta olmak üzere salih usta, ajlan usta ve diğer çalışanların tamamının ilgisi, alakası ve muhabbeti süperdi :rolleyes: hepsine ayrı ayrı buradan tekrar teşekkür ediyorum.

izmirde kesinlikle başka servis aramayın. ustaeller servis işinin ehli ve çok ilgili...

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bunları zaten biliyoruz :rolleyes:

Çay iyimiydi.. Muhabbet koyumuydu onlardan bahsedin :)

Forumdan kimleri çekiştirdiniz :good1:

Yorum bağlantısı
Tarık Cihangir
Bunları zaten biliyoruz :rolleyes:

Çay iyimiydi.. Muhabbet koyumuydu onlardan bahsedin :)

Forumdan kimleri çekiştirdiniz :good1:

muhabbet, çay ve ortam çok güzeldi.. sorduğum bütün sorulara sıkılmadan cevap verdiler sağolsunlar :D

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

nasılsa burayı okuyacaktır: Ajlan ustam, Mustangci Hulusi abimizin selamı var, geçenlerde eskileri konuştuk, ama onun saçları hala yerinde, bilgine ;)

Yorum bağlantısı
Onur Demir
Tarık'a, servisin çırağı olarak gerekli ilgiyi gösterdim. ;) (İhtiyarın başı sıkışıktı)

Araba sohbertinden dedikoduya fazla zaman kalmadı. :)

Erdoğan Bey Benden mi kaçıyorusunuz ? Haftasonu falan geleydinde yüzünü göreydik :)

Bu arada, Profil bilgilerini güncelle Abi istersen :blink:

Yorum bağlantısı
Necat Ertan

Tarık arkadaşımızla bende bugün tanıştım ustaellerde. Geçerken uğradım, Erdoğan abide oradaydı.

Yorum bağlantısı
Sabri Güngör
Çarşamba perşembe oradayım.Karın tokluğuna çıraklı yapıyoruz. :p

Profil bilgilerine az sabır. Resim çekemedim.

Erdoğan Bey size Baba dedik altına araba aldık burada ben yokken karın tokluğuna çalıştırıyorlar yazmışsın

Ayıptır ayıp niye Avatarını düzenlemiyorsun niye size aldığımız aracı yazmıyorsunuz cümle alem bilsin karın tokluğunamı

Yoksa????

Bunları zaten biliyoruz :D

Çay iyimiydi.. Muhabbet koyumuydu onlardan bahsedin :D

Forumdan kimleri çekiştirdiniz :D

Abicim Form,dan kimleri çekiştireceğiz bir seni birde serkan,ı (Toker) :D

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Abicim Form,dan kimleri çekiştireceğiz bir seni birde serkan,ı (Toker) :)

Eminimki kötü bir şey dememişsinizdir.. Sağolasın... :crazy:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...