İçeriğe Yönlendir

C-Max Silecek

Hakan Neğiş

Recommended Posts

Hakan Neğiş

Merhaba arkadaslar. 2004 Cmax Trend var bende. Silecekleri orjinali 80+80 : 160 YTL pahalı yani silecek içn. Bana göre. METRO alisveris merkezinde BOSCH un silecekleri vardi ama olculeri tutmadı. Bana nereden ve nasıl biraz hesapli ve iyi bir silecek alabileceğimi soyleyebilirmisiniz. Birde ön farların üst uç kısımları acayip cizikli görünüyo. Çizilmiş bayağı. Bu neden olur. İlginiz için tesekkur ederim.

Yorum bağlantısı
Aykut Gürkan

Herhangi bir yedek parça-aksesuar dükkanından sadece cama temas eden lastiği alın ve eskisi ile değiştirin. Biraz zahmetli olur ama en ucuz yolu budur. Kendiniz zorlanırım derseniz oto sanayideki ustalardan birine yaptırın, atın bi 5 kağıt olsun bitsin. Silecek lastiklerini de çiftine 5-10 YTL vererek sahip olabilirsiniz. Arka camı da unutmayın derim.

Farlara gelince, yıkama fırçası izi olabilir diye düşünüyorum. Eğer her ikisinde de eşit çizik varsa tabii, yok farklı ise yolda fara değen nesnelerden olabilir. Hatta kedi bile tırmalamış olabilir.

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Hakan bir foto koysana o far çiziği ile ilgili...Aykut abinin önerisi çok mantıklı...

Yorum bağlantısı
Ergin Şendağ
Herhangi bir yedek parça-aksesuar dükkanından sadece cama temas eden lastiği alın ve eskisi ile değiştirin. Biraz zahmetli olur ama en ucuz yolu budur. Kendiniz zorlanırım derseniz oto sanayideki ustalardan birine yaptırın, atın bi 5 kağıt olsun bitsin. Silecek lastiklerini de çiftine 5-10 YTL vererek sahip olabilirsiniz. Arka camı da unutmayın derim.

Farlara gelince, yıkama fırçası izi olabilir diye düşünüyorum. Eğer her ikisinde de eşit çizik varsa tabii, yok farklı ise yolda fara değen nesnelerden olabilir. Hatta kedi bile tırmalamış olabilir.

c-max sileceklerinin çok pahalı olmasının sebebi (160 ytl) büyük olması mı arkadaşlar?

Aynı ebatlarda piyasada ucuz yollu silecek var mı gerçekten? Yoksa sadece lastikler tek başına değişebiliyor mu?

Yorum bağlantısı
Aykut Gürkan
c-max sileceklerinin çok pahalı olmasının sebebi (160 ytl) büyük olması mı arkadaşlar?

Aynı ebatlarda piyasada ucuz yollu silecek var mı gerçekten? Yoksa sadece lastikler tek başına değişebiliyor mu?

Sadece lastiği değişebiliyor ama çok kolay bir iş değil tabii. Ben yarım saat uğraşıp değiştirebilmiştim. Büyük olmasının yanında yeni nesil olması da etkendir. Aerotwin'miydi neydi işte o tip.

Yorum bağlantısı
Murat Akaloğlu

ergin, lastikler tek başına değiştiriliyor,fakat marka ve kaliteli lastik olmadığından uzun ömürlü gitmiyo o da hemen sertleşiyo ses yapmaya başlıyo.sanayide 5 liraya bulabilirsin.ama 160 lira vermektense 6 ayda bir değiştirmek daha mantıklı bence

Yorum bağlantısı
Murat Özkul

Arkadaşlar ben aksaraydaki şenerotodan almıştım ford markalı çifti 60 ytl idi.Bir ay önce bakım yaptırırken bosch car serviste sormuştum tabi bosch marka 65 ytl idi.Bu 160 ytl lik fiyat çok acaib ?

Yorum bağlantısı
Hakan Neğiş

160 YTL lik fiyat Isparta (Resmi) Ford Servisinin fiyatıdır, arkadaşlar. İnternetten bu BOSCH markayı bulabileceğimiz bi yer var mı? Tesekkur ederim...

Yorum bağlantısı
Murat Özkul

www.ak-say.com.tr adresinde ürünler bölümüne gir. Arama kısmına ürün kodu 3397118951 yaz nerede kısmına ürün noyu seç 650/475 mm cmax silecek 35,50 euro

yalnız sipariş verebilmen için üyelik istiyor.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Devrim Cömert

+1 daha bugün yaptırdım toplamı 10ytl

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Orhan Ünsal
(düzenlendi)

merhabalar. bende 2 ay öncesinde çok araştırdım.

en sonunda silbak marka, orjinal ölçülerde 2 adet silecegi alıp şaşmazdan kendim taktım. sıkıntı yok. ikisine 30 ytl vermiştim.

tarihinde Orhan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Ali Binzat

Biz orjinalini sonbahar başında 90 YTL(sadece ön) ye taktırmıştık. :unsure:

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Ali Can Savaş
(düzenlendi)

GEçen hafta Bosch Car service'den orijinal aero twin (2 adet) 2009 modellerden kdv dahil 50 ytl'ye aldım

tarihinde Ali Can Sava? tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ahmet Acar
Merhaba arkadaslar. 2004 Cmax Trend var bende. Silecekleri orjinali 80+80 : 160 YTL pahalı yani silecek içn. Bana göre. METRO alisveris merkezinde BOSCH un silecekleri vardi ama olculeri tutmadı. Bana nereden ve nasıl biraz hesapli ve iyi bir silecek alabileceğimi soyleyebilirmisiniz. Birde ön farların üst uç kısımları acayip cizikli görünüyo. Çizilmiş bayağı. Bu neden olur. İlginiz için tesekkur ederim.

2005 c-max arabam için servis sileceklere 80 ytl dedi 5 ytl ye dışardan silecek aldım orjinal silecekleri çıkarıp kendim 5 ytl ye aldıklarımı taktım süper oldu 75 ytl cepte kaldı

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Lokman Ceritlioğlu

arkadaşlar c-max ghia larda da ölçü aynımıdır.

SÜRÜCÜ TARAFI :65CM

YOLCU TARAFI :48CM

eğer bu şekildeyse bir link var orda takımı 31.650 tl.marka silbak diyor. reklam olduğu için link vermiyorum.

resimmotoru.jpg

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Mustafa Yalçın
arkadaşlar c-max ghia larda da ölçü aynımıdır.

SÜRÜCÜ TARAFI :65CM

YOLCU TARAFI :48CM

eğer bu şekildeyse bir link var orda takımı 31.650 tl.marka silbak diyor. reklam olduğu için link vermiyorum.

resimmotoru.jpg

Yolcu tarafı kısa geliyor.Herhalde focus 2 için bunlar. Üstünde C-Max yazsada, uygun değiller.20,00TL gibi satılıyordu geçen kışın başlarında aldım. Tavsiye etmem.

Yorum bağlantısı
Süleyman Akdoğan

yazıda yolcu tarafı için 48 cm deniyor fakat resimde 43 cm yazıyor.

Yorum bağlantısı
Ergin Şendağ

kartal sanayide ford parçacıda daha ucuzdu..sormuştum

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Sezgin Sağdıç-2

mrb hocam sana tavsiyem lastiklerini değişmen biraz uğraştıryor ama değişiyor

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
mrb hocam sana tavsiyem lastiklerini değişmen biraz uğraştıryor ama değişiyor

+1

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...