İçeriğe Yönlendir

Hangi marka lpg kiti kullanıyorsunuz?

Mehmet Ozyurek

Hangi marka lpg kiti kullan?yorsunuz?  

465 oy

Bu ankete oy verme veya sonucunu görme izniniz yok Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

İbrahim Turan

Valla arkadaşlar bende tartarini taktırdım hiçbir problem yok ne devir dalgalanması ne stop etme ne arıza lambası ne geçişlerde falan bir sorun tık yok valla çokta memnunum km'de 50krş falan yakıyodu :p şimdi şehir içi 270krş'a kadar düştü :nazar:

okcan marka lpg taktırdım daha 2 depo bıtırdım ılk ayara gıtmedım su anda 360 yakıyor normalmı daha dusermı okcan nasıldır bılgınız varsa paylasın lutfen tesekkur ederım

mondeo nun o kadar dusuk bır yakıta ulasabılecegını sanmıyorum ınsallah benım aracımda o derece dusuk bır yakıta sahıp olur 2 hafta once lpg taktırdım benzınde 500 yakıyordu su an 360 bakımları yenı yaptırdım acaba aracımda bır sorun mu var

Valla ben tartarini taktırdım çokta memnunum şu an 270krş falan yakıyor ayar problemi olabilir

Yorum bağlantısı
Ahmet Güler

Benim arabada da ekogas var şimdilik memnunum benden önceki sahibi taktırmış, şehiriçi ortalama 11 lt tüketim oluyor.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Guest Mustafa
(düzenlendi)

GFİ (Teleflex) 10 aydır kullanıyorum yaklaşık 12000 km. Sorun yok. Performans iyi.

tarihinde Mustafa tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Cengiz Ozan

Arkadaşlar ben Stefanelli sıralı s.kit kullanıyırum.Arabamı alalı 3 ay oldu yaklaşık 1800 km yapmışım.depoda tüp bitmişti nekadar yaktığını denemek amaçlı 20 tl lpg aldım (2.22)fiyatı bugün tam 90 km yapınca bitip benzine geçti.Tabi bu şehir içi kullanım birazda hızlı ve dikkatsiz kullandım .kilometrede 22.5 kr sizce nasıl henüz uzun yolda ölçmedim.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Ramazan Kar

Siteden anladığım kadarıyla usta çok önemli.hangi kiti taktıracağımı da bilmiyorum.Gaziantepte ikamet etmekteyim bildiğiniz iyi bir usta varsa paylaşabilir misiniz?

Yorum bağlantısı
Akan Belen
(düzenlendi)

bu konuda bende oldukça fazla araştırma ve yazı okudum

prins markası kesinlikle kaliteli kitten yana sıkıntınız olmaz diyebilirim ( usta kaynaklı olursa ona ben karışmam)

ama maliyet kısmına gelince 2200 gibi bir fiyatı var

brc de iyi bir kit genelde sorunsuz yeni versiyon kitleri my11 enjektörler daha kaliteli ve sessiz ve yazılım farklı yapılan ayarlar sonucunda belirli devirlerde benzinde gönderiyorki subablara zarar vermesiniz engellemek için ayrıca tak kullan gibi bir sloganları var yeni kitte güncellemeleri kendisi yapıyormuş ayara gitmiyorsunuz forumda kullanan çok var geneli memnun fiyat olarak 1600 gibi

atiker ya sev ya terket mantığında bir kit sürekli sorun yaşayanda var sorunsuz olanda ama bence sorunları daha fazla gibi fiyat olarak 900 tl en ucuz

ama hangi kiti taktırırsanız taktırın ustalık 1. sırada lp g konusunda bu iş birazda cebinize kalmış bir durum ben bu kitleri araştırdığım için bunlarla ilgili yorumda bulundum başka kaliteli kitlerde var ama bilgim olmadığı için yazmadım

Not:Bende bu hafta brc taktıracağım yazdıklarım kullanıcı yorumu değil sadece araştırmalarım sonucu kendi edindiğim fikirlerdir saygılar

tarihinde Akan Belen tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mahmut Şahin
En iyi usta ile en iyi kiti bir araya getirmedikçe illaki sorunlar yaşanır...

Bu iş için ayırdığınız bütçe ne kadar.. ?

lpg ile gerçekten sorun yaşamamak istiyorsanız bu tavsiyeye uyun. kit kötü olduktan sonra ustanın en kralı da gelse sorun çıkar. tam terside doğru kit en güzeli olsada montaj kötü ise sorun çıkar. ama en güzel kiti en iyi ustaya taktırırsanız lpg kaynaklı bir sorun çıkmaz. arabanıza daha ekonomik ve daha rahat binersiniz.

Yorum bağlantısı
Ahmet Akkayagil

En iyi ikisi BRC VE ZAVOLİ tavsiye ederim.Nedenleri:

1-İkiside orjinal italyan ve kaliteli.

2-Servis yedek parça ağı oldukça yaygın tatminkar.

3-Fiyatları uçuk kaçık değil normal.

4-Her usta yada tamirci tamirinden anlıyor.

Sorun az çıkaran kitler bunlar.Diğerleri ekstra paradır bence gereksiz. :good1:

Yorum bağlantısı
Mahmut Şahin
En iyi ikisi BRC VE ZAVOLİ tavsiye ederim.Nedenleri:

1-İkiside orjinal italyan ve kaliteli.

2-Servis yedek parça ağı oldukça yaygın tatminkar.

3-Fiyatları uçuk kaçık değil normal.

4-Her usta yada tamirci tamirinden anlıyor.

Sorun az çıkaran kitler bunlar.Diğerleri ekstra paradır bence gereksiz. :)

bu mantıktan hareketle en iyi arabada fiattır denilebilir mi? :(

Yorum bağlantısı
Recep Ali Tellioğlu
bu mantıktan hareketle en iyi arabada fiattır denilebilir mi? :)

+61

Yorum bağlantısı
Ahmet Akkayagil

Valla ben de pahalı kitlerden düşündüm ama adamlar koskoca Adana'da bir tek yer takıyor dendi.Yazılımı parçası purçusu hep aynı yer.Yarın bugün orası kapatıp giderse ben ne yapacağım kardeş bi düşün.Mantıklı değl mi bu fikrim?

Yorum bağlantısı
Ahmet Akkayagil

Hiç kimse de yokmuş,hatta belki duyan da olmamıştır ama ben Ultra gaz kullanıyorum.Aldığımda araca sıfır yeni takılmıştı sahibi tarafından.1 YIL 3 kadar hiç sorunsuz kullandım.Performans yakıt çok iyi idi.Şimdi bir takım arızalar baş gösterdi.Kitten midir bilemiyorum ama.Araç tüpde iken marşa bastığınızda benzinde çalışıp tüpe geçmeden stop ediyprdu.Bu arada şamadırada bozulmuş ön ve arkadaki göstergeler sapıtmış durumda.

Usta lpg beyni lömüş dedi.2.elini 150 gaymeye değiştirdik.Arıza yine oldu.Tekrar gaz ayrı ile basınç düşürüldü.Şimdi sorun yok gibi.Ancak yinede araç rolantide iken benzine düğme ile geçilemiyor.

Yorum bağlantısı
Yusuf Bahri Aslan

Yayın servis ağı, kaliteli ve satandart parçaları olan birde işinin ehli yetkili bir sevis buldunuz mu işte size tek tavsiyem BRC.Maddi olarakta en mantıklısı BRCdir. Benimde daha önceden focusum vardı.Focuslarda sıkıntı yaşamazsın taktır BRC yi keyfine bak kardeşim.

Yorum bağlantısı
Mehmet Özenç

BRC +1

Yayın servis ağı, kaliteli ve satandart parçaları olan birde işinin ehli yetkili bir sevis buldunuz mu işte size tek tavsiyem BRC.Maddi olarakta en mantıklısı BRCdir. Benimde daha önceden focusum vardı.Focuslarda sıkıntı yaşamazsın taktır BRC yi keyfine bak kardeşim.
Yorum bağlantısı
Çağdaş Şahin

Romana marka lpg var aracaımın üzerinde çok memnunum ayrıca arabada benzin bitse bile direkt lpg ile çalıştırma özelliğine sahip

Yorum bağlantısı
Şahin Topaloğlu
Teleflex...

Fırsat versem stop edecek.. Ama onun dışında harbi çok kaliteli ve başarılı bir kit...

Stop etme konusu da kalibrasyon hatası ama fırsat bulup gidemedim bi türlü...

Mehmet abi benim 2005 ford sw da BRC fast modeli vardı 2,5 yıl ayara dahi gitmedim. yeni 2011 focusuma Ustam BRC Seq 24 taktı ayrıca enjektörlerde pipo kullandı şu ana kadar bir problem yaşamadım.yalnızca arada bir sekme yapıyor. ustam bujileri 90 a indirmemeiz gerekiyor dedi. yakıt olarak şu anda diyarbakırda gaz litre fiyatı 2,30 tl benim aracım şu anda şehir içi 220 ykr yakıyor.Brc sistemi şu ana kadar kullandiğim en iyi lpg kiti.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...