İçeriğe Yönlendir

Abs+Yağ Lambası

Hakan Orman

Recommended Posts

Hakan Orman

Dün Aracımın Marş'ı Bozuldu Bugün Yaptırdım Geldim. Geldikten Sonra Bişey Dikkatimi Çekti.

Araç Normal Rolantide Çalışırken Abs + Yağ Lambası Yanıyor Gaz Verince Sönüyor.

Kafamı Karıştırdı Hemen Neden Olur O Acaba

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Benim de kafamı karıştırdı... Şasi falan almıyordur belki..

Yorum bağlantısı
Zafer Ofli

Muhtemelen sökümü ve takılması esnasında bir iki kabloyu yerine tam oturmamışlardır. Oda Mehmet abinin dediği gibi şase almıyordur. Başka bir sebep olma ihtimali zor

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

marş bozulurken aküyü şöntlemiş olabilir mi? Akü voltajınızı motor çalışmazken ve çalışırken akü başından ölçün. akü eski demiyorum bakın akü kısa devre olmuş olabilir. 10,8 voltta felan baba gibi çalışıyordur ama bazı sensörler bunu sevmedikleri için siz gaza basınca alternatör zoru ile çalışıyorlardır.

Yorum bağlantısı
Karani Gülistan

sensör deyince aklıma geldi..bugün istanbuldan air mass sensör(debimetre-akışmetre)geldi ama soketi 6 kablo girişli ve bizim kabloların soketi yok hemde 4 kablo gözüküyor.acaba sensör yanlışmı geldi..yani hava akış sensörü 4 mü yoksa 6 kablo girişli soketemi sahip.bilen arkadaş varsa..araç mk1 94 model mondeo glx..gerçi konu biraz farklı oldu..yağ lambası gaz verdiğinde sönüyorsa,yağ seviyesine bakın ,motor üzerindeki yağ ikaz müşirinin olduğu yerde korozyon veya oksitlenme olabilir..1 sefer benim escorrta başıma gelmişti..umarım basit birşeydir..

Yorum bağlantısı
Karani Gülistan

benim motor 2.0 dohc araba 94 model ama kablo demetinde 4 kablo ucu var..ayrıca egr valfi olarak tahmin ettiğim(eksozdan emme manifolduna gelen borunun ucundaki benzin otomatiğine benziyen 2 tane 13 lük vidası bulunan bir yer.içinde valften manifolta giden bir boşluk vardı.kapalı bir conta ile iptal edildi.)daha sonrada katalizör ü iptal edip susturucu taktıracağım.motor bitmeden bütün sensörleri yenileyip elden geçireceğim.Bu arada gaz kelebeği haznesine bağlı(tek soket iki uçlu) gaz kelebeği potansiyometresinide alyan anahtarla sökerek temizledim.Daha olmazsa rölanti sensörünüde değiştireceğim.rölanti sensörünün herhangibir testi var mı acaba?

Yorum bağlantısı
Aytaç Akyel

karani bey allah size sabır versin ben sizin kadar dirayetli olamadım ve bugün aracımı sattım.inşallah bu kadar emeğe ve paraya değer iyi günlerde kullanırsınız inşallah aracınızı

Yorum bağlantısı
Yaşar Demirci
Dün Aracımın Marş'ı Bozuldu Bugün Yaptırdım Geldim. Geldikten Sonra Bişey Dikkatimi Çekti.

Araç Normal Rolantide Çalışırken Abs + Yağ Lambası Yanıyor Gaz Verince Sönüyor.

Kafamı Karıştırdı Hemen Neden Olur O Acaba

motor yagını kontrol et. muhtemelen eksiktir

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...