İçeriğe Yönlendir

C-max saat ayarlama ?

Yasin Yaparoğlu

Recommended Posts

Yasin Yaparoğlu

benim araçta 6000 cd modeli teyp var saatini bir türlü ayarlayamadım kullanma kılavuzunda rds ile otomatik ayarlanır diyor saat için ama ayarlı değil 3 saat ileriden gidiyor.. nasıl ayarlıcaz bilgisi olan arkadaşların yardımlarını bekliyorum şimdiden teşekkürler..

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Rds ile kendi ayarlıyordu. Yani mesela Power Fm i açın hafızaya alın, okadar.

Yorum bağlantısı
Gürkan Orta

teyp açıkken menü tuşuna 3-4 sn basılı tutun sonra sağ sol okları ile clock gelene kadar ilerleyin alt üst tuşları ile ayar yaparsınız

Yorum bağlantısı
Murat Özkul

Menü tuşuna 3sn basılı tutun ekrandaki menü değişecektir.Daha sonra kısa aralıklarla 5 kez daha menü tuşuna basın.

SET yazılı saat ekranı çıkacak açma kapama düğmesiyle saati ayarlayın dakika için sağ oku tıklayıp açma kapama düğmesiyle onuda ayarlayın

Yorum bağlantısı
Yasin Yaparoğlu
Menü tuşuna 3sn basılı tutun ekrandaki menü değişecektir.Daha sonra kısa aralıklarla 5 kez daha menü tuşuna basın.

SET yazılı saat ekranı çıkacak açma kapama düğmesiyle saati ayarlayın dakika için sağ oku tıklayıp açma kapama düğmesiyle onuda ayarlayın

çok teşekkürler şu aralar işlerim yüzünden izmirde değilim gidince ayarlıyacam saatimi sağolun...

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Orhan Ünsal

peki radyo kapalıyken hem saat hem tarih göstermesini istiyroum.

bir iki araçta gördüm ama benimkinde sadece saat var.

tarihi nasıl getirecegim??

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Yasin Yaparoğlu

teyp açılınca tarih çıkıyorda kapalıyken sadece saat çıkıyor..

Yorum bağlantısı
Ali Binzat
teyp açılınca tarih çıkıyorda kapalıyken sadece saat çıkıyor..

Yasin abi bizimkinde sadece kapalıyken saat gösteriyor.Açılınca tarih göstermesini nasıl yapabiliriz ?

Yorum bağlantısı
Orhan Ünsal
(düzenlendi)

İŞTE BİZİM SERVİSTEN ÇEKTİGİM GÖRÜNTÜ.

radyo teyp kapalı durumda ancak tarih görünüyor.

bizde ise yok.

bu nasıl oluyor arkadaşlar??

tarihinde Orhan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Orhan Ünsal
(düzenlendi)

sinan bey şimdi inip bakıyorum, hatırlayamadım :D

yok malesef.

tarihinde Orhan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Orhan Ünsal

bu da benim aracın teybi. kapalı iken tarih yok. model aynı 6000cd.

Yorum bağlantısı
Orhan Ünsal

dogru hakan bey ama model 6000 cd.

onun haricinde tüm herşeyleir aynı.

tek fark dediğiniz gibi ses dügmesi.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
sinan bey şimdi inip bakıyorum, hatırlayamadım :)

yok malesef.

Serkan olacaktı... :) Serviste baktığınız teypte herhalde AUX tuşu vardı ve bu da teyplerin aynı olmadığını gösterir.Tarih işi zor yani.Bizdeki C-max ın teybinde de Aux tuşu yoktu ve tarihi gösteriyormuydu hatırlamıyorum.

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Murat Türkkan

Merhaba arkadaşlar benim c-max de de 6000cd modeli ve tarihi ve saati ayarlayabiliyorum fakat araç teyp elektiriğini kestikten sonra ( hani aracı kapayıp cıktıgımızda hala teyp ısıgı yanıyor ya o sondugu zaman 5dk sonra falan sanırım) teyp saati tekrardan bozuluyor sanırım teybin hafızasını stabil, sabit tutucak olan bir pil olması gerek diye düşünüyorum mantiken bilgisayarlarda ceptelefonlarında olduğu gibi teybimi fazla elektirik cektigi için yetkili servise göndermiştim yapıldı dendiğinden beri bu sorun var cok fazla rahatsız etmiyor ama düzeltmemin bir sırrı varmı ? :good1:

Yorum bağlantısı
  • 9 yıl sonra...
Bilal Sezgin

Aracın üzerindeki sony teypteki saat dakika silindi.Teyp çalışırken bile görünmüyor.Önceden 2005 yılında üretildiği için üretildiği tarih ve saat çıkardı ayar yaptığımızda.Fakat bir hafta önce saat dakika ekranda görünmüyor.Menüden bütün aşamaları yaptım.saat ayarlarını yaptım  onayladım fakat yine de teyp ekranında saat dakika görünmüyor.Sigortaları da kontrol ettim sağlam.Yardımcı olabilir misiniz?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
15 saat önce, Bilal Sezgin yazdı:

Aracın üzerindeki sony teypteki saat dakika silindi.Teyp çalışırken bile görünmüyor.Önceden 2005 yılında üretildiği için üretildiği tarih ve saat çıkardı ayar yaptığımızda.Fakat bir hafta önce saat dakika ekranda görünmüyor.Menüden bütün aşamaları yaptım.saat ayarlarını yaptım  onayladım fakat yine de teyp ekranında saat dakika görünmüyor.Sigortaları da kontrol ettim sağlam.Yardımcı olabilir misiniz?

Panelde diğer görüntüler geliyor mu ?

Yani panel arızası mı yoksa yazılım sorunu mu onu anlayalım

Yorum bağlantısı
Bilal Sezgin

Akü kutup başını söküp yarım saat bekledim taktım tekrar ayarladım onayladım  teyp ekranında hala  saat gözükmüyor ve kontağı kapatınca teyp kapanmıyor önceden kapanıyordu saat göründüğü zaman.

Sadece saat dakika görünmüyor diğer bilgilerin hepsi (radyo kanal bilgisi,ses eko bilgileri v.b.)

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Teyp acilis veya kapanma durumunun kontakla alakasini belirleyen bir menu olmali aracta oyle hatirliyorum.benzer araci olan var ise yardim edecektir.

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Durmuş Ali Gül
(düzenlendi)

Merhaba arkadaşlar. 2009 model aracımda sony marka teyp tarihi 2013 yılında kalıyor. Bu hata motorla ilgili yazılımsal kaynaklı midir? Yoksa sadece teybi mi bağlar?

tarihinde Harun Kocaçalışkan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...