İçeriğe Yönlendir

Mondeo debriyaj üst merkez problemi

Ahmet Kapdan

Recommended Posts

Ahmet Kapdan

Yaklaşık 10 gün önce fren lambasının yanması üzerine balatalardan şüphelenip ustaya gittim.Teşhis doğru çıktı ve bitik olan ön balatalar değişti.(65 ytl).Problem çözüldü zannediyordum ki iki gün önce yine yandı ve ustaya yeniden gidildi.Usta debriyaj üst merkezinin yağ kaçırdığını,tamir olamayacağını değişmesi gerektiğini söyledi.İlave olarak baskı ve balatanında bitmiş olduğunu belirtti.Baskı+balata+bilye (300 ytl) ve işçilik (180 ytl)=480 ytl fakat debriyaj merkez hiçbir parçacıda yok.Getirtelim diyorlar ama fiyat çok değişken 120-250 ytl arası fiyat veriyorlar.Bu konuda fikir ve yardımları olacaklara şimdiden teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Değişken dediğiniz fiyat aynı parça numarası için mi? Yoksa , farklı tipte çıkma ihtimali için mi?

Yorum bağlantısı
Emre Gizlenci

bence en ucuz neresiyse oradan getirtin. tabi verdikleri fiyat aynı parça içinse..

Yorum bağlantısı
Ahmet Kapdan
Değişken dediğiniz fiyat aynı parça numarası için mi? Yoksa , farklı tipte çıkma ihtimali için mi?

Parça numarasını bilmiyorum.Sadece mondeo debriyaj merkez olarak parça bazında tahmini rakamlar söylüyorlar.Yetkili servis 240 ytl diyor.Bu arada bu parçanın tamiri mümkün değilmidir acaba?Oringlerinden kaçırıyor sadece.

Yorum bağlantısı
Ahmet Kapdan

İşinin ehli dürüst bir ustaya arabayı bugün emanet ettim ve akşama hiçbir parçası değişmemesine rağmen arızası giderilmiş olarak teslim aldım.Debriyaj merkezinin hidrolik metal borusu çatlamış ve yağ kaçırıp sistemin hava yapmasına yol açmış.Usta boruyu söküp güzelçe kaynattırmış ve takıp sistemin havasını almış.Arabanın bitik denen baskı balatası sanki yeniymiş gibi oldu ve debriyaj çok aşağılarda kavrama yapıyor artık.Bu iş için usta+kaynak+2 adet hidrolik yağ=50 ytl ödedim.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...