İçeriğe Yönlendir

Focus ses sorunu

Murat Akaloğlu

Recommended Posts

Murat Akaloğlu

forumda, focus 2 başlığı altında bu sorunuzun cevabını ayrıntılarıyla bulabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Serkan Öz
(düzenlendi)

Valla başlığı bilmem de ben 2 yıl 2 ay önce aldım, 53.000km de yol gittim, standart bakım dışında sadece geçen hafta 1 takım lastik alıp 1 adet rot kolunu değiştirttim(rot ayarı dahil 100ytl) bunun dışında tek kuruşluk parça/tamir gerekmedi.. :D:) :)

tarihinde Serkan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Necat Ertan

1) Far - Yağmur sensörü

2) Otomatik kararan dikiz aynası

3) Çift bölgeli otomatik dijital klima

4) Torpido gözü soğutma

5) 4 cam elektrikli (tümünde sıkışmaya karşı korumalı - konfor özellikli)

6) Sony Cd - mp3 çalar

7) Sis farı, hafif alaşım jant

8) elektrikli yan aynalar

9) elektrikli yükseklik ayarlı sürücü koltuğu - manuel yüksekli ayarlı ön yolcu koltuğu

10) Ön kol dayama

11) Arka kapılarda entegre güneşlik.

12) Follow me home

13) İç denetimli alarm, evrensel kilitleme

14) Abs + Ebd ön ve yan hava yastıkları

15) Dizellerde elektro hidrolik direksiyon (yumuşaklığı ayarlanabilir)

aklıma gelenler bunlar şimdilik. Ghia donanımına ek olarak satın alınan paketlerle ek özelliklere de sahip olunuyordu.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Halit Saygın
Teşekkür ederim

Ön konsoldan ve kapılardan her daim ses gelir.Biraz süratli gidince içeriye ses alır.Bunların dışında gayet iyi bir araçtır.

Yorum bağlantısı
Cavit Doğan
Ön konsoldan ve kapılardan her daim ses gelir.Biraz süratli gidince içeriye ses alır.Bunların dışında gayet iyi bir araçtır.

Müzik sesini biraz açarsınız, artık o seste gelmez olur.. :D

Yorum bağlantısı
Adem Cengiz

Servisten aldığım bilgiler:

Turbo sorunları, Enjektör sorunları, Eskilerde çatlayan Intercooler problemleri.

Yakıta dikkat etmek lazım, bir de yağ değişimi çok önemli, motor yağı kalitesi kötü olursa, karbonlaşan yağ atıkları turbo pallerine zarar verebiliyor!!!

Bir de kişisel gözlemim, km arttıkça motor sesi artıyor, ya sensörler ya da sarsıntı emici parçalar işlevini yitiriyor.

Yorum bağlantısı
Necat Ertan

Focus I aracımı passat 1.8 T Highline ile takas etmeye niyetlenip, turbo arızasından korktuğum için vazgeçmiştim. Sonra da gidip turbolu hemide dizel araç aldım :lol:

Yeni aracım 10.000 kmyi devirdi. Hiç bir sorunu yok motordan yana, bakalım biz nelerle karşılaşacağız.

Yorum bağlantısı
Nurhak Çelik

turbo hortumu çatlayabiliyor, amortisörler çabuk yıpranıyor, amortisör takozları işlevini kısa sürede yitiriyor, kronik olarak servislerin de kabullendiği şanzıman vınlama sesi yapıyor, kronik midir sorun mudur bilmem ancak motor sesi bir hayli içeri geliyor, direksiyonu sert bir araç..

Yorum bağlantısı
Mert Can Üzger

Kapı gıcırtısı meşhurdur. Ben ona bir çözüm bulamadım şu an. Euro dizel kullanmadığınız sürece enjektörlere büyük zarar verirsiniz. Bunun dışında eğer dizel araç kullanmanın püf noktalarını bilmiyor ve uygulamıyorsanız 60-70 bin km civarı turboyu da bozabilirsiniz...

Yorum bağlantısı
Serkan Öz
(düzenlendi)

Kapı gıcırtısı benimkinde yok, hatta hiç olmadı..

Rüzgar sesi vardı artık yok, kendime yeni mp3 cd si çekince rüzgar sesi kalmadı arabada :lol:

tarihinde Serkan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Şükrü Güzelsu

kapılardan gelen sesi engellemek için aklıma bir fikir geldi paylaşmak istedim kapı fitillerinin içine pamuk sıkıştırsak nasıl olur hem kapı sessiz ve yumusak kapanır hemde sesi azaltır diye düşünüyorum siz ne dersiniz

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Pamuk bir süre sonra su tuttup ta koku yapınca, arabayı bile değiştirmeniz zor olur. Nasıl bir ses var kapıda?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Boya koruma sonrası, kapı fitillerinde fiziksel kalıntı kalması doğaldır, bunlar acaba temizlendi mi? Yapılan yer marka mı?

Yorum bağlantısı
Murat Özkul

Bu sorunun kalıcı bir çözümü yok bence yapabileceğiniz en basit ve etkili yöntem silikon sprey uygulamasıdır birkaç ayda bir tekrarlarsanız ses sorunuyla karşılaşmazsınız.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Şükrü Güzelsu

temizlik yapılmadı içerenköy sonax ta yaptırmıştım

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Cihan Tiftik
kapılardan gelen sesi engellemek için aklıma bir fikir geldi paylaşmak istedim kapı fitillerinin içine pamuk sıkıştırsak nasıl olur hem kapı sessiz ve yumusak kapanır hemde sesi azaltır diye düşünüyorum siz ne dersiniz

Kapı fitillerinin içinden kablo geçirin? Eskiyen fitillerde %80 işe yarıyor. :)

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Yılmaz Kaçar

meğer focusun ne çok sesinden muzdarip olan insan varmış, ben de araç içerisine stabilize dişli yollarda gelen uğultu şeklindeki sesi yazmıştım problem olarak, şu ana kadar aldığım en güzel cevap müzik dinlemek

Yorum bağlantısı
  • 5 ay sonra...
Nuri Başer
(düzenlendi)
Kapı fitillerinin içinden kablo geçirin? Eskiyen fitillerde %80 işe yarıyor. :)

:) wireless fitili kabloluya mı çevirelim??

tarihinde Nuri Ba?er tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Murat Dere
Focus I aracımı passat 1.8 T Highline ile takas etmeye niyetlenip, turbo arızasından korktuğum için vazgeçmiştim. Sonra da gidip turbolu hemide dizel araç aldım :(

Yeni aracım 10.000 kmyi devirdi. Hiç bir sorunu yok motordan yana, bakalım biz nelerle karşılaşacağız.

işte Necat arkadaşımız bize focus hastalığının nasıl bir şey olduğunu anlatıyor. 2000-02'de 90 model Tofaş Şahin ile başladığı macerasına 2002-03 yıllarında 97 model VW Polo Hb ile devam etmiş. bu iş ta ki 2003 yılında 99 model Ford Focus Ghia Hb 1.6 Gece Mavisi alana kadar sürmüş. o yıldan bu yana arabası hep focus hep focus. b8u bilgiler arkadaşımızın imzasında çıkarılmıştır.)

yani, focusun varsa gerisi boş. arıza da olsa marıza da olsa focus hastalığı yapıştı mı bırakmaz adamı. zor vazgeçersin focustan. adamı büyüler o; hokus focus... ;)

iyidir focus, isterim erkes sahip olsun be ya...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...