İçeriğe Yönlendir

Fiesta'nın &#246n konsolundan gelen ses

Cengiz Yazgan

Recommended Posts

Cengiz Yazgan

2000 model fiesta Ghia ile 80 km/h hızın üstüne çıktığımda ön konsoldan tıkırtı gelmeye başladı.

Bu tıkırtı sesi sanki araya bir yaprak sıkışmış ve rüzgardan ses yapıyor gibi gelmekte.

Sesi bulmak için çok uzun süre uğraştık.

En sonunda sesin kaynağı bulundu.

Klima açıkken dışarıdan yeni hava almayıp sadece içerideki havanın dönbmesini sağlayan klepe kırılmış veya yerinden çıkmış

Ancak burada yapılması gereken işlem ön konsol ve göğüslüğün olduğu gibi sökülüp tekrar takılması ve sadece bu işlem için elektirikçiler 250 ytl istemekteler.

Bu klepeye müdahale etmek için gerçekten ön konsolun sökülmesi gerekiyor mu?

gerekiyor ise 250 ytl bu iş için doğru bir rakkam mı?

Yorum bağlantısı
Çağatay Demir

Abi emin değilim ama benimde aklımda öyle kalmış . Senin kasa fiestalarda ön göğüs komple sökülüyordu galiba..

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Maalesef ön göğsün sökülmesi gerekiyor. Kalorifer kazanına ulaşmanın başka yolu yok. Fiyat konusunda bir araştırma yapabilirim. Sadece bu ses için durduk yerde meblağ harcanacak, mekanik tamir olsa neyse ama, insanın canını sıkar. Hele ki 350-450 ytl ye 4 adet yeni lastik almak varken diye düşünülünce..

Yorum bağlantısı
Çağatay Demir
Hele ki 350-450 ytl ye 4 adet yeni lastik almak varken diye düşünülünce..

+1903

Yorum bağlantısı
Cengiz Yazgan

Aynı zamanda arabayı değiştime fikri gündemde olunca böyle bir masrafa girmek istemedim doğrusu.

15 gün için de karar vermiş olacağım.

Yardım öneriniz için teşekkür ederim.Yaptırmaya karar verirsem mutlaka size özel mesaj atarım Çağlar bey.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Aracınız ile ilgili olarak güvendiğim ve sitedeki bazı arkadaşlarında işlerini yapmış olan arkadaşım ile görüştüm:

1. Aracı görmeden sadece verilen bilgiler ışığında

2. Torpido sökülmeden söz konusu yere erişilemiyor

3. Ancak arızanın doğasında olan bir unsur var ki, torpido sökmeden de müdahele edilme şansı var.

Yani klape motorunda bir sorun var ise, sökmeden de yapılabiliyor. İsterseniz telefon ile irtibat sağlayın: Salih bey 0212 286 02 32 / 0505 494 54 11. Bu günlerde Atatürk sanayi de telefonlar da arızalar var, cepten de ulaşabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Türkiye de ön göğsü, tırnaklara zarar vermeden söküp takabilecek teknisyen sayısı oldukça fazladır. Yeter ki doğru firmayı bulunuz. Fiestanın, bulunduğu sınıfa göre üretim kalitesi kaynaklı problemi olduğundan fazla, iç aksamda temizlik amaçlı kimyasalların yanlış uygulamalar ile, birleşim yerlerinde sese sebebiyet verdiğini gözlemledim.

Yorum bağlantısı
  • 3 yıl sonra...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...