İçeriğe Yönlendir

Bilye dağıttı

Amaç Keskin

Recommended Posts

Amaç Keskin
(düzenlendi)

Bu gün Ödemiş ve Kiraz iş seyahatimde Tire kavşağını geçtikten sonra teybin sesini kısınca arka sağ taraftan bir uğultu geldiğini farkedip doğru sanayiye çektim, sonuç: arka sağ lastikte bilye dağıtmış, lastik fırlamak üzereydi, muhtemelen sorun izmirden çıktığımda başlamıştı, müzikten dolayı farketmedim. Rulmanı değiştirdik, ses kesildi, 50 ytl ye maloldu. Kontrolde ses kesildiği için diğer rulmanlara bakmadık, hata mı ettim acaba?

tarihinde Ama tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Amaç Keskin

teşekkürler Gökhan bey, bende aynı düşünüyorum, baktıracağım,

bu arada çin malı rulmanlar var, dikkat edin, önermem

Yorum bağlantısı
Amaç Keskin
Nazara geldi senin araba... :D

e oda kemal murat'ın kaytarması, foroğraf çekilirken karnını içine çekince araç kabak gibi çıktı ortaya

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik

Benim başıma da gelmişti.

Ama ben kaşınmıştım,sese rağmen durmadım. En sonunda arka lastik içe doğru camberin kralını yapınca,bir de bunu yaptığnda 120kmh gibi bi süreatle yolda zorunlu drift kinglik oynayınca akıllandım. :)

Aman dikkat 15-20 liralık bi parça hayatınıza kastedebilir.

Yorum bağlantısı
Ruhi Gökhan

Ama o çıkan sesde insanı cezbediyor, jet motor sesi gibi hehe

Amaç Bey geçmiş olsun, kaza yaşamadığınıza şükretmek lazım. Allah korumuş..

Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar
e oda kemal murat'ın kaytarması, foroğraf çekilirken karnını içine çekince araç kabak gibi çıktı ortaya

Karnını içeri çektiği hali buysa ...

geçmiş olsun.

Yorum bağlantısı
Amaç Keskin

Teşekkürler arkadaşlar,

Kemal Murat, ben karnımı çekmeseydim hatunlar fotoda yer alamazdı, sadece ikimiz çıkardık, ondan sonra gırla dedikodu...

Yorum bağlantısı
Guest Sinan Akg

Geçmiş olsun abi.Bende sürekli el freni kullanmak yüzünden büyük bi uğultu ile başlamıştı bende dağıtmıştım... :D geçmiş olsun abi :)

Yorum bağlantısı
Amaç Keskin
inş pat diye dağıtıp tekeri fırlatmaz.yani bir dengesizlik olduğunda yavaşlar anlarım.bugunlerde fazla hız yapmayalım o halde.hemen servise gitmem gerekir.teşekkürler

sanayide de halledebilirsiniz, ivedi baktırın

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Çağlar Bayur

Km ile kısıtlı bir arıza türü değildir. Ses yapmaya başlamış ise, acilen değişmesi gerekir. 100km/h hızla dönen bir parçadan ve bunun taşıdığı insanlardan bahsediyoruz.

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik

+1.

Çok ucuz bir parçanın ne kadar hayati olduğunu ancak 100-120km hızla giderken dağılan bilyenin kilitlediği tekeri gördüğünüzde(eğer görebilirseniz)anlıyorsunuz.

Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan

Ben Solu Yaklaşık 10K önce değiştirdim Araç 80K lardaydı

Şimdide Sağ Değiştirdim.

Rulman (SKF) 40

İşcilik 20

Toplamda 60 YTL

Yorum bağlantısı
Yaşar Demirci

her 60 bin kmrede degişecek diye bir şey yok. takan usta ve bilyanın kaliteside önemli

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik
(düzenlendi)
Cihan bey siz böyle bişey gördünüz mü? Ya da böyle bişey gören var mı? Ben böyle tekerleği kitlenen bir olay duymadım da...

Evet kendi başıma geldi. İstanbul yolunda sol şeritte 110-120km gibi bi süratle ilerlerken sol arka teker rulmanı darmadağın oldu,porya yamuldu,sonucunda da arka latik birden aks kesmiş gibi içe kamber aldı,çamurluğa oturan,ve bilyeleri yola saçılan teker de haliyle dönemeyip el freni çekmiş gibi kilitlendi.Yolda bir anda başına böyle birşey gelen kaç kişi kaza yapmadan durmayı başarır bilmiyorum ama orda durumu kurtaranın ben olmadığıma eminim. Şans. Daha önceden yaptığım çakallıklar(düz yolda elfreniyle yan vermeye çalışmak,ileri 360 derece vs çabaları) meyvesini orda verdi galiba.

Aman deyim,3 kuruşluk parça için yanından geçilecek risk değil.

tarihinde Cihan Tiftik tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik
Büyük geçmiş olsun..

Peki daha önceden o arka tekerleğin ses yaptığını duydunuz mu? Nasıl anladınız bilyeden olduğunu?

Bir belirtisi var mı yani bunun?

Rulmanı değiştirdikten 2 hafta sonra oldu bu olay. Sağolsun ustam bomba gibi iş yapmış da. Elimde patlıyordu az daha. Ses var mıydı evet vardı. Hem de öyle böyle değil,bugün gidecem,yarın gidecem,yok para denkleşince 3-5 şeyi daha yaptırırken yaptırayım vs derken,4 tekerli bi tabutta olduğumu hatırlattı araba bana.

Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan

Unutmadan Rulmanı Taktıktan Sonra Kapağı Silkonlayıp Taksınlarki İçerisine Toz Vs Kaçmasın..

Yorum bağlantısı
Halil Yıldırım

Kaliteli rulman olarak bildigimiz SKF nin de sahtesi de mevcut oluyor benim başıma geldi. Önceki aracımda değiştirdik 1 hafta sonra ses yaptı söküp parçacıya götürdük değiştirdi. Sahtesinin üzerindeki yazı biraz elle bastirarak silinebiliyor orjinaldeki silinmiyor. Bunada dikkat etmek lazim.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...