İçeriğe Yönlendir

C-Max Direksiyon Problemi

Mehmet Taner Kadak

Recommended Posts

Mehmet Taner Kadak

Bizim C-max'ın garantisi bitti, hergün biryeri bozulmaya başladı :)

Direksiyonu hareket halindeyken yada değilken, hızlı yada yavaş farketmeksizin çevirince sağ ön tarafdan gittikçe sesi artan bir gıcırtı geliyor. Böyle bir problemi daha önce yaşayan varmı? Yada problemin nedeni sizce nedir? Ve tuzlumudur :)

Yorum bağlantısı
Ergin Şendağ
Direksiyonu hareket halindeyken yada değilken, hızlı yada yavaş farketmeksizin çevirince sağ ön tarafdan gittikçe sesi artan bir gıcırtı geliyor. Böyle bir problemi daha önce yaşayan varmı? Yada problemin nedeni sizce nedir? Ve tuzlumudur :rolleyes:

ben de sabah ilk çalıştırdığımda otoparktan çıkarken hareketsizken sağa sola kırınca bazen CART diye bi ses geliyor, servisdekilere sordum yok bi şey dediler, normal direksiyon sesi dediler...

rot'a mota bakmadılar bile :lol2:

herford'a uğrayınca gösterecem...

Yorum bağlantısı
Yaşar Demirci
Bizim C-max'ın garantisi bitti, hergün biryeri bozulmaya başladı ;)

Direksiyonu hareket halindeyken yada değilken, hızlı yada yavaş farketmeksizin çevirince sağ ön tarafdan gittikçe sesi artan bir gıcırtı geliyor. Böyle bir problemi daha önce yaşayan varmı? Yada problemin nedeni sizce nedir? Ve tuzlumudur ;)

direksiyon yagı tamam mı?

Yorum bağlantısı
Mehmet Taner Kadak

Nerden bakcaz? 90bin bakımdan yeni geldi bakmışlarmıdır?

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
Nerden bakcaz? 90bin bakımdan yeni geldi bakmışlarmıdır?

Kaputun altında kapağında direksiyon resimi nuluna bir kutu var.Ordan bakacaksınız.Fren hidrolik kabı gibi birşeydir.

ben de sabah ilk çalıştırdığımda otoparktan çıkarken hareketsizken sağa sola kırınca bazen CART diye bi ses geliyor, servisdekilere sordum yok bi şey dediler, normal direksiyon sesi dediler...

rot'a mota bakmadılar bile :D

herford'a uğrayınca gösterecem...

Lastikler yere yapışmış olabilir Ergin hocam.Biraz ileri gidip direksiyonu çevirmeyi deneyin.

Yorum bağlantısı
Mehmet Taner Kadak
Kaputun altında kapağında direksiyon resimi nuluna bir kutu var.Ordan bakacaksınız.Fren hidrolik kabı gibi birşeydir.

Varsayım mı yoksa gerçekten varda ben mi göremedim bu zımbırtıyı..

Yorum bağlantısı
Mehmet Taner Kadak

Elektrikli zaten. Araç bilgisayarında spor vs ayarları var :D

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Elektrik destekli hidrolik direksiyondur.Kılavuzdan bakıyorum kapağın yerine.Az sonra....

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Kutu burda ama tam neresi şimdi aklıma gelmiyor.Ancak karşıdan bakınca sağ tarafta olması lazım.

Yorum bağlantısı
Mehmet Taner Kadak

Hazneye ulaşmanız için sağ taraftaki farı çıkarın yazıyor. Farı çıkarmak için tamponuda sökmek lazım. Tamponu sökmenden kastırarakta çıkıyor ama şimdi neme lazım elimde kalır bu alet :)

Yarın servise götüreyim en iyisi.

Yorum bağlantısı
Mustafa Yalçın

Bizim C-max'ın garantisi bitti, hergün biryeri bozulmaya başladı

Direksiyonu hareket halindeyken yada değilken, hızlı yada yavaş farketmeksizin çevirince sağ ön tarafdan gittikçe sesi artan bir gıcırtı geliyor. Böyle bir problemi daha önce yaşayan varmı? Yada problemin nedeni sizce nedir? Ve tuzlumudur

Tatil dönüşü aynı problemle karşılaştım. Direksiyon arac rolantide dönüş yaparken başlayan hafif bir gıcırdama ile sag taraftan gelen bir sesti. Biriniz Arac boşta direksiyonu çevirip birinizde yaya elle dokunursa vibrasyonun farkına varırsınız. Kısacası ustanın tespiti ; amortisör kule başlığı ve bilyası değişimi gerektiği oldu. Yalnız her iki tarafında değişmesi gerektiği tavsiye edildi. Fatura yetkili serviste 188,00 ytl. Şimdilik sorun yok ses kesildi.

Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
Sezgin Sağdıç-2

mrb arkadaşlar bende 3ay önce bir cmax 2006 tcdi ghia aldım genel görüşüm araç iyi fakat bazı eksikleri var benim görüşüm baslıca sormak istediğim direksiyon pompasından gelen ince vızıltı normalmidir özellikle dururken var hareket halindeyken yok sağ sola verirken daha fazlalaşıyor ne yapmam gerekir yağ eksikliğinden yaparmı acaba :nazar:

Yorum bağlantısı
Mustafa Yalçın
mrb arkadaşlar bende 3ay önce bir cmax 2006 tcdi ghia aldım genel görüşüm araç iyi fakat bazı eksikleri var benim görüşüm baslıca sormak istediğim direksiyon pompasından gelen ince vızıltı normalmidir özellikle dururken var hareket halindeyken yok sağ sola verirken daha fazlalaşıyor ne yapmam gerekir yağ eksikliğinden yaparmı acaba :nazar:

Direksiyon pompası (Elektrikli) pahalı bir parçadır. Direksiyonu sağ veya sola araç rolantideyken çevirmelerde inleme gibi ses normal. Diğer durumlarda duyulmaması gerekir.

Yorum bağlantısı
Barış Güler
Bizim C-max'ın garantisi bitti, hergün biryeri bozulmaya başladı

Direksiyonu hareket halindeyken yada değilken, hızlı yada yavaş farketmeksizin çevirince sağ ön tarafdan gittikçe sesi artan bir gıcırtı geliyor. Böyle bir problemi daha önce yaşayan varmı? Yada problemin nedeni sizce nedir? Ve tuzlumudur

Tatil dönüşü aynı problemle karşılaştım. Direksiyon arac rolantide dönüş yaparken başlayan hafif bir gıcırdama ile sag taraftan gelen bir sesti. Biriniz Arac boşta direksiyonu çevirip birinizde yaya elle dokunursa vibrasyonun farkına varırsınız. Kısacası ustanın tespiti ; amortisör kule başlığı ve bilyası değişimi gerektiği oldu. Yalnız her iki tarafında değişmesi gerektiği tavsiye edildi. Fatura yetkili serviste 188,00 ytl. Şimdilik sorun yok ses kesildi.

Aynı problem bende de vardı.Aynı şekilde kule başlığı ve bilyelerin değişmesi gerktiğini söylediler.Ben sadece amortisör kulesindeki bilyeleri yağlattırdım, 43,5 tl verdim erviste.Ses falan kalmadı.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...