İçeriğe Yönlendir

0 araca lpg taktırmak

Önder Kayta

Recommended Posts

Önder Kayta
(düzenlendi)

Kaan bey bence siz lpg taktırmayın bende senelik 10.000 gibi yapıyorum arac 2001 focus km de 2.70ykr yakıyor şahsen gerek görmedim..sizinde yaptığınız km pek fazla sayılmaz bence değmez 1.500-2.000 gibi para vermeye..

bu linke bir göz atmanızda fayda var.

http://www.uzmantv.com/aracimizda-lpg-kull...ruf-yapabiliriz

link düzeltilmiştir..

tarihinde Misafir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik
nedenleri?

Bence iyi bi usta elinde iyi bir kitle aracın gazlı olduğu bile unutulup 15-20kuruşa gezmenin keyfi çıkarılır. bunun için garantiden vazgeçilir mi? Garantinin ne derece iyi çalıştığına bağlı. Ben hiç düşünmeden garantiden geçerim.

Olmaz diyenler de genel olarak lpg ye karşı olan taraftır. Aracın orjinalliği bozulur,motor ölür,patlar vs diyenler. ;)

Yorum bağlantısı
Önder Kayta

Olmaz diye birşey yok isteyen taktırabilir..nedenlerini verdiğim linkten inceleyip görebilirsin.

Yorum bağlantısı
Serkan Öz
(düzenlendi)

Kanımca lpg den kaynaklanan arızalar garanti dışı kalır mesela jantların verniği atarsa ya da ne bileyim torpidonun kolu kırılırsa bunun lpg ile ne alakası var ki..

Bu arada benim arabam dizel ama şuanda araç alacak olsam benzinli alır tüp takarım.

tarihinde Serkan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Zafer Ofli

ortalama 20.000 km sonra farkı amorti ediyor ve kara geçiyor. Bence yapılması mantıkla ancak böyle bir durumda fabrika montajlı sıfır araçları tercih etmek daha mantıklı bence.Bu akşam suzuki teriosa dahi lpg seçeneğini koyarak satıldığını gösteren reklam vardı

Yorum bağlantısı
Önder Kayta
sadece motor garantisi değil mi

yürüyenlerin garantisi devam sanırım

Evet sadece motor garanti kapsamı dışında kalır yürüyen v.s etkilenmez.

Yorum bağlantısı
Can Karacaer

Alacağınız model ne ve dizeli ile benzinlisi arasında ne kadar fark var? LPG seçimi için bunu bilmek de önemli...

LPG kiti 2000 lira civarında olduğuna göre, 3000-3500 lira fark da bence dizel tercih edilir. Dizel zaten göreceği kadar zam gördü, bundan sonra benzine eşitleseler bile az yakmanın avantajını hep kullanacaktır. Ama LPG dikkat çeker de zam yerse hiçbir avantajı kalmayabilir...

Yorum bağlantısı
Sami Aktaş

Valla benim araba 1 yaşındaydı ben taktığımda...Geç kaldığıma üzüldüm...Üstelik o zamanlar herkes patlar diyordu... :D Garanti konusu servise bağlı.Eğer küçük bir şehirdeyseniz ve servis mırın kırın ediyorsa taktırmayı bir daha düşünün derim ama siz İstanbul'da görünüyorsunuz mutlaka bir servis kabul edecektir...

Pardon Ankara'ymış...O da olur... :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Taner Kadak

Ben olsam aldığım gün taktırırım LPG kitini. Aslında ben olsam benzinli almam o da ayrı bi konu.. :D

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik
Ben olsam aldığım gün taktırırım LPG kitini. Aslında ben olsam benzinli almam o da ayrı bi konu.. :D

Hade len pis mazotçu,çevreci ol biraz. :)

Yorum bağlantısı
Guest Ak?n Atakan
dizel ile benzinli araç arasında fiyat farkı, 4-5 yıllık kullanımla ancak telafi edilebiliyor.

benzinli alıp, lpg taktırırsak; garanti açısından ve kullanım açısından mantıklı olur mu?

Boşverin lpg yi garanti gidecek iyi bir kit olsun derseniz rahat 2 bin ytl yi bulacak masraf bir de montaj problemi var çözülecek de olsa bir şekilde mutlaka sıkıntı çıkar..Zaten dizel benzin fiyatları düşüyor lpg ye habire zam geliyor lpg taktırmak şu sıralar hiç avantajlı değil..Gazla birlikte benzinde tüketiyor araba filtreydi şuydu buydu derken kar oranı yuzde 25 i geçmiyor..Ben de lpg kullaıyorum pek sıkıntım yok diyebilirim ancak tavsiyem uzak durun lpg den..Dizel alın keyfinize bakın..

Yorum bağlantısı
Serdar Yeniçeri

Ben olsam ticari araç almıyorsam yani binek araç alacaksam benzinli alıp lpgsinide takardim.10-15 bin km yapıyorsanız ilk sene lpg taksitlerine çalışır lpg sonraki zamanlarda cebinize...

Yorum bağlantısı
Özgür Karasüleymanoğlu

Lpgli araçta 2 sene garanti hizmetininden faydalanamayacaksam.2 yaşında garantiden çıkmış sıfıra yakın temizlikte bir araç alırım ve ona taktırırım lpgyi.Hemde aynı fiyata daha kaliteli bir araba almış olurum.

Yorum bağlantısı
Gökhan Tuna
ortalama 20.000 km sonra farkı amorti ediyor ve kara geçiyor. Bence yapılması mantıkla ancak böyle bir durumda fabrika montajlı sıfır araçları tercih etmek daha mantıklı bence.Bu akşam suzuki teriosa dahi lpg seçeneğini koyarak satıldığını gösteren reklam vardı

suzuki degil de daihatsu terios olsa gerek :-)

http://www.daihatsu.com.tr/terios_.asp

Yorum bağlantısı
Furkan Esgin

Aracın 2.elininide düşünmek lazım dizel bir 2. ele rağbet daha fazla olacaktır kanımca.

Yorum bağlantısı
Mert Can Üzger

Bence 0 km araca LPG taktırmak mantıklı. Çünkü motoru yeni. Eski araçlara nazaran sorun çıkarma ihtimali çok daha düşük. Sıfır km alınıp 3-4 bin km kullandıktan sonra LPG takılması en mantıklısı...

Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar

Yeni araba alcak olursak Benzinli + tüp olayını yaparız diye tahmin ediyorum...

Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
Öztürk Işık

Merhaba arkadaşlar 2011 Ford Focus comfort aracıma lpg taktırmayı düşünüyordum ve bunun için İkitelli organize sanayideki otogaz dönüşüm bayilerini dolaştım.

Burada Tomder (tüm otogaz montajcıları derneği) www.tomder.org.tr Başkanı sayın Faruk Yılmaz ile tesadüfen tanıştım ve uzunca sohbet ettik.Bence otogaz taktıran ve taktırmaktan endişe eden herkesin bu siteyi ziyaret etmesini tavsiye ederim.

Kendisine sıfır araçlardaki bir çoğumuzu rahatsız eden garantinin bozulup bozulmadığını sordum oda bana bütün otomobil markalarına dernek olarak yazı gönderdiğini garantinin ne şekilde bozulup bozulmadığını yazılı teyidle göndermelerini söyledik kanunen 15 gün içerisinde cevap vermeleri gerektiğini yazdık 1 hafta olmuş bu yazıyı göndereli ve Renault Toyota ve Bmc'den cevap vermek zorunda oldukları için yazılı yanıtlar gelmiş bunlarda garantinin sadece motorda otogaz nedeniyle zarar gören parçaların kapsam dışına çıktığını diğer parçaların garantisinin devam ettiğin yazmışlar ve garanti kitapçığındaki yazılı olanların geçerli olduğunu söylemişler diğer firmalar halen nazlanıyor.

Yani demek istediğim biz hakkımızı ararsak haklı olduğumuz ortaya çıkar bu güne kadar çok fazla insan soruyor servislere ama servisler direkt olarak garanti bozulur diyorlar detaylı açıklamadan çekiniyorlar umarım TOMDER'in bu girişimi sayesinde elimizde yazılı belge olur ve sıfır aracı olan arkadaşlar garanti skıntısı yaşamazlar.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Garantili aracın arızasında bir firma yerine iki firma ile mücadele etmek demek benim anladığım... :nazar:

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Cevap beklemelerine gerek yok, forumumuza baksınlar yeterli :nazar: herşey yazılı.

Yorum bağlantısı
Şehit Mustafa Yaman

bir çok servis bunu söylüyor zaten.. sadece motor garanti kapsamı dışına çıkıyor diye.. diğer garantileri devam ediyor.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...