İçeriğe Yönlendir

0 araca lpg taktırmak

Önder Kayta

Recommended Posts

Öztürk Işık

Motor tamamen garanti dışına çıkmıyor sadece otogazın ekipmanlarını monte etmek için delik açtıkları parça yada parçalar kapsam dışında yani motor genel olarak garanti dışına çıkmıyor.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Lpg sonrası gazın geçtiği her yer, piston/blok dahil doğal olarak garanti dışı kalır.

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Lpg sonrası gazın geçtiği her yer, piston/blok dahil doğal olarak garanti dışı kalır.

:yes:

Yorum bağlantısı
Öztürk Işık

Eğer o parçaya otogazın zarar verdiği tespit edilirse kapsam dışı kalıyor yoksa diğer türlü parça arızası varsa servis bunu karşılıyor.Zaten bu insanlarında otomobil firmalarının kapısını çalmalarının sebebide bu detayları belgere dökmek.

Yorum bağlantısı
Öztürk Işık

Arkadaşlar biz zaten TÜRK halkı olarak servis ne derse o satıcı ne derse o diyerek bizim sayemizde para kazanan insanları bu hale getirmedik'mi sizce!!!!

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bir dernek, hangi sıfatla servise 15 gün içinde cevap verme zorunluluğu ile yazı yazmış ki,ben burayı anlayamadım..

Servis cevap vermeyince araç garanti kapsamına mı girecekmiş.. ?

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

lpg kaynaklı bir sorun olduğunda ( ki buna kim neye göre karar verecek) servis tamir edip masrafı lpg kitinin firmasından alsın kullanıcı rahat etsin. lpg kiti firması lpgden kaynaklı sorunlarda 20 bin tl ye kadar sigorta vs diyordu taktığımızda. ama bu sorunu kim neye göre ne de olacağını nasıl kararlaştıracak. servis lpg kayanklı diyecek lpg kiti firması yakıt kaynaklı diyecek kimin haklı olduğunu bulana kadar en az 3-4 ay araba serviste yatacak yada parasıyla tamir ettircez sonç alamıyacağız :D iş servisler lpgli aracları servisede sokuyor ki. Valla bu konuda en şanslı olanlar sanırım Ankardaki bir iki servisten araç alıp lpg taktıranlar. çünkü fordun kendi servisi lpg takıyor hem lpgli araca servis veriyor hemde garantilik bir sorun olursa suçu atacak tek kiş ivar lpg istasyonu :p

Yorum bağlantısı
Taner Aksoy
Bir dernek, hangi sıfatla servise 15 gün içinde cevap verme zorunluluğu ile yazı yazmış ki,ben burayı anlayamadım..

Servis cevap vermeyince araç garanti kapsamına mı girecekmiş.. ?

Abi olayı 4982 sayılı Bilgi Edinme Hakkı Kanunu kapsamında degerlendirmişler galiba ama yanlış düşünmüşler.

Çünkü;Sözkonusu kanun Kamu Kurumu ve Kamu Kurumu niteliğindeki kuruluşları kapsıyor. Aşagıda yazılı bulunan madde de acıkca anlaşılıyor zaten. Servis yada firma yetkilisinin devlet memuru yada kamu görevlisi olmadıgını düşündüğümüzde size vereceği cevap ancak nezaketten kaynaklanabilir.

Ceza hükümleri

MADDE 29. - Bu Kanunun uygulanmasında ihm

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...