İçeriğe Yönlendir

C-Max Rüzgar Sesi.

Bekir Akarca

Recommended Posts

Bekir Akarca
(düzenlendi)

Öncelikle herkese merhaba foruma yeni katılmış bulunuyorum ve bilgilerin tecrübelerin paylaşıldığı güzel bir ortam sağlanmış. Yaklaşık 4 ay önce 2007 Model Focus C-Max 1.6 TDCİ GHİA aldım. Güzel bir araç ama kapılardaki rüzgar sesi ve ön konsoldan 100 km'den sonra gelen ıslık sesi olmasa daha da bir harika olacak bu sorunlarla karşılaşan ya da çözümünü bilen var mı acaba yardımcı olursanız sevinirim.

tarihinde Bekir Akarca tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Gürkan Orta
(düzenlendi)

Hoşgeldiniz. Ön konsoldan hiç ıslık sesi almadım bu güne kadar. Kapılardan rüzgar seside duymadım ama sanırım fitillerden özellikle arka kapılardan kışın buz gibi soğuk geldiği oluyor.

tarihinde G tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Bekir Akarca

Ön konsoldaki ıslık sesi ilk aldığımda da yoktu fakat bir zaman sonra 150 km'den sonra yapmaya başladı Eskişehir Oto Koç servisine götürdüm silecekleri söküp altındaki plastik ile ön camın arasındaki kırıntıları temizlediler ondan sonra 100 km'den sonra dahi ses yapmaya başladı. Kapılardaki rüzgar sesi ise aldığımdan beri vardı kapıları ayarlattım ama yine düzelmedi araştırdığım kadarı ile denelde bütün C-max'lerde kapılaraki rüzgar sesi var galiba...

Yorum bağlantısı
Mehmet Taner Kadak
(düzenlendi)

C-Max rüzgar sesi kronik bir sorundur. Bunun için 1 sene boyunca Manisadaki Ford servisine gittim. Hertürlü çalışmayı üzerinde denediler. Her ay bir teste çıkıldı türlü aletlerle ölçümler yapıldı. Sonuç fiyasko. Şuan aracımda sertleştirilmiş, daha kuvvetli basan fitiller var. Islık kesildi ama rüzgar sesine devam. Benim yorumum rüzgar sesinin nedeni ön direklerin yapısıdır.

tarihinde Mehmet Taner Kadak tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ergin Şendağ
C-Max rüzgar sesi kronik bir sorundur. Benim yorumum rüzgar sesinin nedeni ön direklerin yapısıdır.

+1

aracın yüksek oluşu da rüzgar sesinde etkili galiba...

Yorum bağlantısı
Bekir Akarca
(düzenlendi)
dediğin sorunları hiç yaşamadım araç kaza geçirmiş olabilir mi bu yüzden contalar değiştirilmişse ustalık kötüyse bu sorun çıkabilir mi diyeceğim ama sanırım kazalı arabayıda almazsınız

ben 180 le giderken bile bırakın ıslık sesini rüzgar sesi bile duymadım arodinamiği çok aslında bu aracın

Bırakın kazayı aracımda parça boya dahi yok anahtar değmemiş aldığımda 12.200 km'de idi tabiri caizse sıfır gibi araba aldım ama gel gelelim rüzgar sesini bir türlü kesemedim.

tarihinde Bekir Akarca tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Yasin Yaparoğlu

bende de sadece yüksek devirlerde motor sesini içeriye alıyor belki ghia larda aynalardaki sinyallerden ve sunroof tan kaynaklanan sesler olabilir.

Yorum bağlantısı
Etem Şenkurt

benim arabamda da bu ses vardı. servise gittim. serviste motor kaputunun hafiften eğri olmasasından kaynaklandığı söylendi. arabam sıfırdı ve hiç bir yamuklukta yoktu diyeceksiniz ama gerçekten hafiften oluyor. birazcık müdahele edildi ve ses ... dan sonra gelmeye başladı. birazcık daha müdahele edince ses kesildi. yamuklukta motor kaputunun kapanbdığı yerdenmiş.

Yorum bağlantısı
Bekir Akarca
benim arabamda da bu ses vardı. servise gittim. serviste motor kaputunun hafiften eğri olmasasından kaynaklandığı söylendi. arabam sıfırdı ve hiç bir yamuklukta yoktu diyeceksiniz ama gerçekten hafiften oluyor. birazcık müdahele edildi ve ses ... dan sonra gelmeye başladı. birazcık daha müdahele edince ses kesildi. yamuklukta motor kaputunun kapanbdığı yerdenmiş.

Bahsettiğiniz ses kapılardaki rüzgar sesi mi yoksa ön panelden gelen ıslık sesi mi?

Yorum bağlantısı
Bekir Akarca
rüzgar sesi

Dediğiniz işlem bana da serviste uygulandı ön panelden gelen ıslık sesi kesildi fakat kapılardaki rüzgar sesine devam... :)

Yorum bağlantısı
Etem Şenkurt

kapılardaki rüzgar sesine kapıya bant gibi bir şey yapıştırıyorlar, bi de teflon sprey sıkıyorlar ses kesiliyor

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Mehmet Negiz

öncelikle bu sorun ön cam tamiri görmüş araçlarda sık görülür bunu bir öğrenin tamir görmüş mü.Buradaki soeun ön camın iyi oturtulmamış olmasından veya cam tamir edilirken altındaki orjinal parçaların zedelenmesinden kaynaklanır.

Yorum bağlantısı

ruzgar sesi problemini hiç yasamadım ancak benimde genelde oldugu gibi gıcırtı sorunlarım var.özelliklede arka kapılarda cam dugmelerinin bulundugu parcadan cok fazla ses geliyor.sunroof kesinlikle ses yapmıyor.

Yorum bağlantısı
Bekir Akarca
Ben de Eskişehir'deyim.

2008 Focusum var ve 90-100 km/h hız sonrası kapılarda rüzgar sesi mevcut.

Ve çözüm için Eskişehir Otokoç'a gittim.

Kapılardaki rüzgar sesi aynen devam ediyor.

Ben Sivrihisar'da oturuyorum. Eskişehir Oto Koç'a bende kapılardaki rüzgar sesinden gittim, usta fitillerin basıp basmadığını vazelin ile kontrol etti problem yok dedi. Ama kapılardaki rüzgar sesi kesilmedi.
Yorum bağlantısı
Affan Nar
(düzenlendi)
Öncelikle herkese merhaba foruma yeni katılmış bulunuyorum ve bilgilerin tecrübelerin paylaşıldığı güzel bir ortam sağlanmış. Yaklaşık 4 ay önce 2007 Model Focus C-Max 1.6 TDCİ GHİA aldım. Güzel bir araç ama kapılardaki rüzgar sesi ve ön konsoldan 100 km'den sonra gelen ıslık sesi olmasa daha da bir harika olacak bu sorunlarla karşılaşan ya da çözümünü bilen var mı acaba yardımcı olursanız sevinirim.

Hayırlı olsun.bende2004 tdci var.bu başlık altında yazılanları okuyunca otobana çıkıp deneme yaptım.zaten, önceden ne ıslık ve nede rüzgar veya herhangi bir rahatsız edici ses duymuyordum, denedim yüksek hızlara çıktım

anormal (anlatılanlara göre) bir ses yok.Bu sesler tüm c max lerin tüm modellerinin hastalığı olduğuna katılmıyorum.çevremdeki arkadaşlarada soruyorum, ıslık sesi filan yok.bu ses olayı adamı gıcık eder, çok masrafa sokar seni.her ustanın bir tezi vardır:"gidersiniz ustaya....hhhıııımmm derler bu modellerde bu genelde şurdan gelir" diye söze başlarlar, "şunu değiştireceğiz" derler.sen geçen ay değişti dersin, o "orijinal olmayabilir" der.yani senin soracağın veya söyleyeceğin herşeye cevapları hazırdır.çünkü senin gibi sorunu olan adamlar gelmiştir önceden.sen garantisi dolana kadar uğraş, sonra bu işlerin peşini bırak.sana ve bu problemi olan arkadaşlara tavsiyem: Güzel bir müzik açın(seli olsun), koltuğunuza yaslanın ve sadece müziği dinleyin, bakın hiç bir ses duymayacaksınız, sürüş zevkini alacaksınız. bence (gerçek arıza olmadığı sürece) asıl sorun; araç kullandıkça yakıt ibresinin boynunu sola doğru bükmesidir, onun boynunu dik tuttuğun sürece sorun yoktur derim.sevgilerimle.

tarihinde Serkan Toker tarafından düzenlendi
trafik kurallar?na ayk?r? mesaj yazmayal?m l
Yorum bağlantısı
Misafir

affan bey guzel sanırım sorunu halletmenin en guzel sekli bu:) ancak benım sıkıntı dediginiz sekilde hallolcak gibi degil.cam acma dugmelerinin oldugu parca elimle bile bastırdıgımda içeri dogru giriyor ve gıcırtı yapıyor.sizde boyle bir durum varmı?

Yorum bağlantısı
Affan Nar
affan bey guzel sanırım sorunu halletmenin en guzel sekli bu:) ancak benım sıkıntı dediginiz sekilde hallolcak gibi degil.cam acma dugmelerinin oldugu parca elimle bile bastırdıgımda içeri dogru giriyor ve gıcırtı yapıyor.sizde boyle bir durum varmı?

Söylediğin gibi ses sorunum yok, çevremdeki diğer c max olan arkadaşarla hep konuşuruz, böyle problem yaşamıyoruz.Sert plastik parçalar birbirine sürttüğü zaman ses yapabilir (bazılarında soğuk havalarda, bazılarında ise sıcak havalarda ses artışı olabilir.).İki plastik parça birbirini tuttuğunda (yani aralarındaki kayganlık azalınca) ses çıkarır, piyasada plastik parçalar birbirine yapışmasın diye, parçaları pudra larlar.Düğmelerin ve diğer plastik parçaların sürtünen yerlerine, aralara pudra yap, belki faydası olabilir.Birde yağlı kontak spreyler var, (aman dikkat kontak sprey (üzerinde lubricant gibi yazı olabilir) olacak, sprey yağ değil).(kuru temizleyici kontak spreyde vardır, ondan olmasın), Bu yağlandırıcı kontak spreyi kapı menteşelerinde, sürtünen metal ve plastik aksamlarda kullanabilirsin.Denemesi bedava.

Yorum bağlantısı
Misafir

bide onu deniyim bakalım sonuc alabilecekmiyim.o kapıyı halledersem benımde hiç bi ses sorunum kalmıcak

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Guest Ali Do?an

Öncelikle herkese selamlar sevgiler arkadaslar.

Bende sizler gibi ford c-Max 2.0 dizel kulanicisiyim ve benimde aracimda hareket edip 50 hizini asinca islik sesi gibi bir ses gelmeye basliyordu, bis kac gün önce zurih deki ford servisine götürdüm, ve durumu anlatim, Yapilan iki dakikalik kontrolden sonra cevap geldi.

Bu tür sorunlarin genelde Sileceklerden kaynaklandigi. Daha önce takilan sileceklerin orjinal olmamasindan dolayi bu sesin ciktigi söylendi, hemen degistirdik ve sorun cözüldü.

Daha önce bundan cok fazla sikayet eden ve tamirciye bosuna para ödeyen arkadasa rastladim forumda ve burda paylasmak istedim.

Herkese hayirli geceler dilerim.

Yorum bağlantısı
Şendoğan Yamakoğlu

Ben de C-max sahibiyim ama araçta hiç rüzgar sesi duymuyorum. Tavandaki taşıma ayakları hariç :) Sanırım fazla dinlememek lazım arabadan gelen sesleri. Motor hariç tabii. Yoksa her arabada oradan buradan ses gelir. Arabanızın tadını çıkarın güle güle kullanın bence...

Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Lokman Ceritlioğlu

kapı fitillerinden izalosyona başla ;)

kapı fitillerinin içine şeffaf hortum tak baya faydası oluyor. resimli olarak eklemiştim, sanırım benim konum olan dünden bugüne c-max başığında.

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu
(düzenlendi)

motor sesi için bir yorumum yok ;)

tarihinde Lokman Ceritlio?lu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Misafir

Kapı fitillerine hortum takınca motor sesi daha çok duyulmaya başlıyor abi.Kapılardan gel yol ve rüzgar sesi kesilince motor sesiyle başbaşa kalınıyor ;)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...