İçeriğe Yönlendir

Connect ses sistemi

Naci Özkan

Recommended Posts

Naci Özkan
(düzenlendi)

arkadaşlar hekese mrba... bende connect 2008 glx var! connectime amfisiz küçük çapta ses sistemi yapmak istiyorm... önlere 13cmlik pioneer taktırdım! arkalarada bagaj kapağındaki döşemeyi söktürüp yerine mdfden tahta kestirp üstüne deri kaplattırmayı düşünüyorm... bunları yaptığım taktirde 2 tane oval pioneer yaptırmayı düşünüyorum sizce bagaj kapağında yeterli verimi alabilirmiyim... oval hoparlörün kalınlığı sığarmı emin değilim... sığmazsa onun yerine önerebileceğiniz bişe varmı... tüm önerileriniz için şimdiden teşekkür ederim...

tarihinde Naci tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Normal teybi değişmeden, anfi takviyesi yapmadan, arkaya takılacak pioneer vb. oval hoparlör + mdf masrafının sonucunu tam alamassınız. En azından arka hoparlörle için basit küçük bir anfi takarsanız, ses misli olarak artar, masrafa da değer.

Yorum bağlantısı
Naci Özkan

peki anfi ile bunun maliyeti ortalama ne olur...teyibim 6cd çalarlı orjinal teyip amfinin herhangi bi sebepten dolayı teybe zarar vereceğini düşündüğüm için açıkçası biraz çekiniyorum!

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Teybin arka hoparlör çıkışına anfi için çevirici takılıyor, teybe de bir zarar vermez20-30 ytl civarı fiyatları var. 80- 100 ytl seviyesinde de birçok anfi var.

Yorum bağlantısı
Guest Sinan Akg

6x9 oval kolonlar 460w.Sizin teybinizin max çıkışı 29w.Önce teybin değişmesinde yarar var.

Yorum bağlantısı
Naci Özkan

çeviricide gereken gücü alabilirmiyim peki...

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Çeviriciden güç almıyorsunuz aksine kısıyorsunuz. Teybiniz de anfi çıkışı yok, hoparlör çıkışına bu çeviriciyi takınca, hoparlöre giden voltajı, anfiye uyacak şekilde düşürüyorsunuz ve çeviricinin diğer ucundan anfi çıkışı alabiliyorsunuz.

Yorum bağlantısı
Naci Özkan

hımm.... tamam şimdi anladım! yardımınız için teşekkürler... :wub:

Yorum bağlantısı
Naci Özkan
GLX'in arka üstlerde bulunan orijinal yerlerinde bir sorunmu var ? Mevcut yerleri ses dağılımı için oldukça iyi.Ayrıca +2 hoparlörmü koyduracaksınız anlamadım ?

Saygılar

arka üstlerden kaliteli bi ses alamıyorum! zaten üstündeki hoparlörler 20w'lık çin malı hoparlörü... önleri 130w'lık pioneerlerle değiştirdim! ses tahmin ettiğim düzeyden fazla arttı ve daha kaliteli çaldı... arkalar tavanda olduğu için arkada oturanları biraz rahatsız ettiği düşüncesindeyim! hemde daha iyi ses alabilmek için düşüncem;üstteki hoparlörleri iptal ettirip bagaj kapağına küçük bi çalışma ile 2 tane hoparlör taktırmayı düşünüyorum... elektronikçiler kaldırır bi problem olmaz dedi ama forumdakilerde amfi ile desteklersen daha iyi ses alabilirsn dedi...ama amfisiz bi sorun olurmu bide yer olarak nası olduğu konusunda fikirlerinizi paylaşmak için yazdım...

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Hoparlör kaldırır terimini de bayılırım, kaç kg yük kaldıracak :rolleyes:. Sadece oval hoparlör+pandizot masrafı yapınca, ufak bir anfi ilave etmesseniz tam verimi, verdiğiniz paranın tam karşılığını alamassınız o kadarcık.

Yorum bağlantısı
Naci Özkan

evet işte benide tedirgin eden oda oldu... yinede en iyisi ya orjinallerini değiştirmek yada çağlar beyin dediği gibi amfi ile kesin ve garanti çözüm almak...

Yorum bağlantısı
Guest Sinan Akg

Jbllerin mid takımlarında tweeter ve sargı yanması sorunu yaşıyabilirsiniz ani ses arttırmamanızı tavsiye ederim.Şuan amfisiz kullandığım pioneer 6x9 kolonlarımdan çok memnunum.Ama kaliteli sistem için ilk adım teypten başlar bunuda hatırlatırım.

Yorum bağlantısı
Naci Özkan

evet aslında doğru söylüyosunuz sinan bey... fakat şimdilk o kadr işi büyütmeyi düşünmüyorum...

Yorum bağlantısı
Guest Sinan Akg
evet aslında doğru söylüyosunuz sinan bey... fakat şimdilk o kadr işi büyütmeyi düşünmüyorum...

Kolon yerine teybinizi değiştirseniz orjinal kolonlardan bile yeterli ses alırsınız naci bey.Zaten öne bi takım kolon gelmiş.Güzel bi teyp ileride oval kolon aldınız mı işlem yavaş yavaş ilerler.Orjinal teyple kolon almanın sizi tatmin ediceğini sanmam

Yorum bağlantısı
Naci Özkan
Kolon yerine teybinizi değiştirseniz orjinal kolonlardan bile yeterli ses alırsınız naci bey.Zaten öne bi takım kolon gelmiş.Güzel bi teyp ileride oval kolon aldınız mı işlem yavaş yavaş ilerler.Orjinal teyple kolon almanın sizi tatmin ediceğini sanmam

orjinal teyibi amfi ile desteklemeyelimmi yani...?

Yorum bağlantısı
Guest Sinan Akg
orjinal teyibi amfi ile desteklemeyelimmi yani...?

Çok büyük bi performans beklemeyin hatta kaybınız olucaktır.

Yorum bağlantısı
Guest Sinan Akg
kayıbın sebebi nedir...!

Olmayan bi çıkış yaratıyorsunuz kolonlara giden watt tan kesip amfiyi destekliyor tetikliyorsunuz..!!!!

Yorum bağlantısı
Naci Özkan
Olmayan bi çıkış yaratıyorsunuz kolonlara giden watt tan kesip amfiyi destekliyor tetikliyorsunuz..!!!!

bencede dediğiniz gibi biraz mantıksız kalıyo o zamn teybi değiştirp amfisiz kurtarabilirmiyim bu işi...çok derine girmek istemiyorum çünkü...!

Yorum bağlantısı
Guest Sinan Akg
bencede dediğiniz gibi biraz mantıksız kalıyo o zamn teybi değiştirp amfisiz kurtarabilirmiyim bu işi...çok derine girmek istemiyorum çünkü...!

Naci bey mantıksız bi yönü yok çünkü öle...Olmayan bişi yaratıyorsunuz vede buda güç azaltıyor.Bu böledir denedim gördüm.evet teybi değiştirip oval kolon almanız mantıklı ileride 80 100 ytllik bi amfi alırsınız.Kablo çekilir arkaya oval kolonlarınızı bağlarsınız kaliteli müzik olur.Şuan benim arabamda.Önde oval alpine kolon 2 tane for x tweeter,Sony teyp,Jvc bass,siearra amfi,Pioneer 6x9 460w kolonlar var.Pioneer kolonlar amfiye bağlı değil teyp çıkışı ile çalıyor ve ben onları kısıyorum böle açıklıyım size.

Yorum bağlantısı
Naci Özkan
Naci bey mantıksız bi yönü yok çünkü öle...Olmayan bişi yaratıyorsunuz vede buda güç azaltıyor.Bu böledir denedim gördüm.evet teybi değiştirip oval kolon almanız mantıklı ileride 80 100 ytllik bi amfi alırsınız.Kablo çekilir arkaya oval kolonlarınızı bağlarsınız kaliteli müzik olur.Şuan benim arabamda.Önde oval alpine kolon 2 tane for x tweeter,Sony teyp,Jvc bass,siearra amfi,Pioneer 6x9 460w kolonlar var.Pioneer kolonlar amfiye bağlı değil teyp çıkışı ile çalıyor ve ben onları kısıyorum böle açıklıyım size.

hıımmm... anladım sinan bey teşekkür ediyorum... peki önerebileceğiniz orta düzeyde teyp ve hoparlör varmı? ön kapı döşemeleri plastik buralara midd taktırmak istedğim zaman bi sorn çıkartırmı... ses yaparmı yani...

Yorum bağlantısı
Guest Sinan Akg
hıımmm... anladım sinan bey teşekkür ediyorum... peki önerebileceğiniz orta düzeyde teyp ve hoparlör varmı? ön kapı döşemeleri plastik buralara midd taktırmak istedğim zaman bi sorn çıkartırmı... ses yaparmı yani...

Rica ederim naci bey.Bütçeniz ne kadar naci bey ona göre teyp ve kolon önerebilirim size.Bizim focusun döşemeleride plastiktir bi sorun olucağını zannetmiyorum mid çerçeve ile sıkıca takılıcak zaten kapıya sorun teşkil etmez.Teypte sony jvc ve pioneer i araştırın derim.180-250 ytl arasında bulursunuz.6x9 oval kolon içinde pioneer tavsiye ederim oda 80-110 ytl arasında.

Yorum bağlantısı
Çağatay Demir
Şuan benim arabamda.Önde oval alpine kolon 2 tane for x tweeter,Sony teyp,Jvc bass,siearra amfi,Pioneer 6x9 460w kolonlar var.Pioneer kolonlar amfiye bağlı değil teyp çıkışı ile çalıyor ve ben onları kısıyorum böle açıklıyım size.

Sinan'ın arabayı dinledim çok güzel , söylediği mantıklı bencede..

Yorum bağlantısı
Naci Özkan
Rica ederim naci bey.Bütçeniz ne kadar naci bey ona göre teyp ve kolon önerebilirim size.Bizim focusun döşemeleride plastiktir bi sorun olucağını zannetmiyorum mid çerçeve ile sıkıca takılıcak zaten kapıya sorun teşkil etmez.Teypte sony jvc ve pioneer i araştırın derim.180-250 ytl arasında bulursunuz.6x9 oval kolon içinde pioneer tavsiye ederim oda 80-110 ytl arasında.

eğer dediğinz gibiyse ortalama 300ytlye patlıyo! büyük bi rakam değilmiş... alınabilir! zaten hoparlör+amfi yaklaşık olarak bu fiyata geliyo... :)

Yorum bağlantısı
Guest Sinan Akg

Yani :) hatayda daha rahat bulursunuz eminim.Spot olarak garantisiz.Amfi alınıp kablo çekilmesi 1 günlük iş zaten ileride alınır 1 günde takılır yani.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...