İçeriğe Yönlendir

2005 ford focus mid takımı takıcam

Selçuk Aluç

Recommended Posts

Selçuk Aluç

arkadaslar focusuma mid takımı takıcam fakat panzinotları söküp taktım zaman midleri iyice yerine oturucak mı yuvarlak mid takıcam kasnak felan takarsam yada mdf ile yaparsam. panzinotlar kapanırmı açıkta kalmasın midleri taktım zaman boşu boşuna almayım bana bi resim olarak felan gösterin yaa kaç gundur bunu düşünüyorum

midler bu tarz bişey olucak

otmurgto6507c2ws8uz9.th.jpg

Yorum bağlantısı
Guest Sinan Akg

Selcuk bey pandizot dediğiniz şey 1 tane var oda arka camla arka koltuğun arasındaki bölüm.Siz pandizotları dıyorsunuz heralde bu mid takımlarını kapıya takıcaksınız.Kasnak ile yerine oturur.

Yorum bağlantısı
Selçuk Aluç
Selcuk bey pandizot dediğiniz şey 1 tane var oda arka camla arka koltuğun arasındaki bölüm.Siz pandizotları dıyorsunuz heralde bu mid takımlarını kapıya takıcaksınız.Kasnak ile yerine oturur.

evet kb pandizotları demek istedim karıştırmışım ama kasnak ile taktım zaman döşeme yani pandizotları yerine oturur mu kafamı o karıştırıyor :nazar:

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Focus unuz kaç model? Yeni kasalarda yuvarlak 16.5 cm yer var, eski kasalarda oval. Eski kasa ise mdf den kasnak gerekmekte. Kapı döşemeleri terimi ile pandizod karışmış, olur o kadar. Nacizen bir şey soracağım: Moda olan komponent hoparlörlerin maliyeti ne kadar olacak?

Yorum bağlantısı
Selçuk Aluç
Focus unuz kaç model? Yeni kasalarda yuvarlak 16.5 cm yer var, eski kasalarda oval. Eski kasa ise mdf den kasnak gerekmekte. Kapı döşemeleri terimi ile pandizod karışmış, olur o kadar. Nacizen bir şey soracağım: Moda olan komponent hoparlörlerin maliyeti ne kadar olacak?

aracım 2005 model yukarıda belirtim ve dediniz gibi hoparlörler oval yuvarlak deil işte sorun burda oval olan yere yuvarlak mid takılırmı kasnakla veya mdf ile olur mu anlamiş deilim ayrıca bunu Moda olan komponent hoparlörlerin maliyeti ne kadar olacak? anlamadım :s

Yorum bağlantısı
Guest Sinan Akg

Mdf kasnak ile kolonlar sorunsuz oturur yerine.Mid takımlarının kutu şeklinde olan crossoverlarını nereye koyucaksınız ondan şüpeliyim...Örnek o resimde verdiğini jbl mid takımındaki

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Ovel yuvaya kasnak yardımı ile yuvarlak hoparlör takılır sorun olmaz. Ancak komponent adını alınca hoparlör fiyatları kendini şaşırıyor , :s. 2 hoparlör parasına, 20 cm sub+anfi+4 tiz alabilirsiniz, tabiki ses zevki herkese göre değişir o ayrı...

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Crossover zımbırtısına yer çok bulunur sorun değil. Mesela kapı içine silikon ile yapıştırılır.

Yorum bağlantısı
Selçuk Aluç
Ovel yuvaya kasnak yardımı ile yuvarlak hoparlör takılır sorun olmaz. Ancak komponent adını alınca hoparlör fiyatları kendini şaşırıyor , :s. 2 hoparlör parasına, 20 cm sub+anfi+4 tiz alabilirsiniz, tabiki ses zevki herkese göre değişir o ayrı...

tamam o zaman sorn olmaz diyosanız olmaz bende zaten anfi var :s mid takım ta anfi takmamak biraz garip olur sadece ilerde bi bas alabilirim o kadar

Benim merak ettiğim crossover nereye konulucak?

midler sorunsuz olur diyosanız ben crossover koyucak bi yer bulurum o sorun deil benim için

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Mid takımını anfiye bağlarsanız, hoparlörlerin yanma şansı yüksek. Komponent modası diyorum zira: teknik olarak bakılınca sonuçta 16 cm lik bir hoparlör ve belirli ağırlıkta mıknatısı ve sargısı var. 2 yollu 16 cm lik bir hoparlör bu sonuçta. Bunların bağlancağı anfinin reel gücünün 20-25 W ı geçmemesi lazım!!! 16 cm ler için teybin çıkış gücü yeter ve artar. Standart 5000 teybiniz çıkış gücü gerçek 22W tır bilginize.

Yorum bağlantısı
Guest Sinan Akg
Mid takımını anfiye bağlarsanız, hoparlörlerin yanma şansı yüksek. Komponent modası diyorum zira: teknik olarak bakılınca sonuçta 16 cm lik bir hoparlör ve belirli ağırlıkta mıknatısı ve sargısı var. 2 yollu 16 cm lik bir hoparlör bu sonuçta. Bunların bağlancağı anfinin reel gücünün 20-25 W ı geçmemesi lazım!!! 16 cm ler için teybin çıkış gücü yeter ve artar. Standart 5000 teybiniz çıkış gücü gerçek 22W tır bilginize.

Aynen katılıyorum.

Yorum bağlantısı
Selçuk Aluç

anfim 400 wat 4 çıkış mid anfisi... alacagım midler ise 80 rms jbl yada başka bi marka herhangi bi sorun olucanı düşünmüyorum

Yorum bağlantısı
Selçuk Aluç
Teybiniz orjinal mı Selçuk bey?

orjinal teyibi kaldırdım guzel deil di rsd 5000 wardı bende bitane kenwood taktım mp3 çalar

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Kenwood var ise, midler için anfiye gerek yok. Üzerinde 400 yazan anfinin marka-modeli nedir acaba?

Yorum bağlantısı
Selçuk Aluç
Kenwood var ise, midler için anfiye gerek yok. Üzerinde 400 yazan anfinin marka-modeli nedir acaba?

harward markası ama modelini bilmiyorum teybin çıkış gücü ile anfinin ki birmidir ? sana soruyorum?? ayrıca ben boşu boşuna mu 80 rms lik mid alıyorum sesin kalitelisi midlerde dir ve midleri iyi besleyen anfidedir ;)

Yorum bağlantısı
Guest Sinan Akg

Peki selçuk bey sorununuzu siz zaten çözmüşsünüz sonuç olarak kasnak ile kapınıza mid takımını bağlayabilirsiniz amfiniz ile beslersiniz.Güle güle dinleyin.

Yorum bağlantısı
Selçuk Aluç
Peki selçuk bey sorununuzu siz zaten çözmüşsünüz sonuç olarak kasnak ile kapınıza mid takımını bağlayabilirsiniz amfiniz ile beslersiniz.Güle güle dinleyin.

tşk ederim sorunuma yardımcı oldunuz

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Kenwood marka mp3 çaların hoparlör çıkışı ile 16 cmlik hoparlörler yeteri seviyede ve iyi kalitede ses verecektir. Zaten denemesi çok basit, önce midleri taktırın ve sesi/kaliteyi dinleyin, eğerki yetersiz gelirse anfi montajını da yaptırabilirsiniz. Ses kalitesi bir bütündür, teyp-anfi-hoparlör-kablo kalınlığı- jacklarin malzemesi- güç kablosu ile hoparlör kablosu yakınlığı vs. gibi etkenlerin hepsi kardeştir. Zincir misali, en zayıf halka tüm sağlamlığı etkiler.

Yorum bağlantısı
Selçuk Aluç
Kenwood marka mp3 çaların hoparlör çıkışı ile 16 cmlik hoparlörler yeteri seviyede ve iyi kalitede ses verecektir. Zaten denemesi çok basit, önce midleri taktırın ve sesi/kaliteyi dinleyin, eğerki yetersiz gelirse anfi montajını da yaptırabilirsiniz. Ses kalitesi bir bütündür, teyp-anfi-hoparlör-kablo kalınlığı- jacklarin malzemesi- güç kablosu ile hoparlör kablosu yakınlığı vs. gibi etkenlerin hepsi kardeştir. Zincir misali, en zayıf halka tüm sağlamlığı etkiler.

denedim ben anfisiz hoşuma gitmedi ama ilginiz için tşk ederim

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...