İçeriğe Yönlendir

Fusion Siyah zemin far!

Onur Demir

Recommended Posts

Onur Demir

Arkadaşlar Cumartesi günü 1,5 saat uğraştan sonra farlar bu hale geldi.

Yapım aşamasındaki resimleri çekemedim üzgünüm çünkü farın camını ayırdığımda içinde olan siyah silokonumsu madde heryerime yapıştı ve hava kararmak üzereydi aceleyle yaptık ama çok güzel oldu bence. ayrıca Forumdan biri söylemişti farınızı sökmeyin geri yapıştığında eskisi gibi olmuyo diye. Yanılmış çünkü bizim yaptığımız silikon daha özenli olmuştur kesin.

Eylemlerimiz devam edicek...

İşte resimler;

dsc00502dw0.jpg

dsc00501ux3.jpg

dsc00500nt1.jpg

Yorum bağlantısı
Görkem Azizoğlu

Gayet yakışıklı durmuş güle güle kullanın.

Far camına herhangi bir işlem yapıldı mı boya, siyah film gibi.

Ayrıca bu far camını far gövdesinden neyle ve nasıl ayırdınız. teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Onur Demir
Gayet yakışıklı durmuş güle güle kullanın.

Far camına herhangi bir işlem yapıldı mı boya, siyah film gibi.

Ayrıca bu far camını far gövdesinden neyle ve nasıl ayırdınız. teşekkürler.

Sağolun,

Far camına herhangibir işlem yapılmadı olduğu gibi duruyor. camı ayırmak için; ilk olarak farı komple çıkardım, sonra saç kurutma makinasını plastikle camın birleştiği yerlere tuttum ve ısıttım böylece gevşedi ve tırnaklardan kurtarıp çıkardım. ışığı yansıtmaya yarayan aynayla far camının arsında parlak bi malzeme var onu siyah spreyle boyadım ve işlemi tamamlayıp farı eski haline getirdim.

Yorum bağlantısı
Aykut Aydoğdu
BiLo'nun amca oğlu gibi olmuş :D

Güle güle kullan :rolleyes:

hehe hakkaten hee :D

güle güle kullan :D

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik

Araç koyu renk olsa daha bi hoş olurmuş ama bu şekilde de gayet iyi bence. emeğinize sağlık.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bu tür çalışmalara illa bir alternatif fikrim oluyor..

Acaba diyorum; Sinyalin reflektörünün yan kısımları boyanmasa nasıl olurdu.. :D

Yorum bağlantısı
Onur Demir

Mehmet Bey sizin yorumlarınız olmasa bu forum çekilmez :D

parça komple bir parça olduğu için bende hepsini boyadım. parlak siyah kullandım pek bir değişme olmadı

Yorum bağlantısı
Fatih Isık

plakayı gülen ağız gibi kıvırda asık surat ifadesi dağılsın bari :D

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

Güzel olmuş. Elinize sağlık. Beyaz park ampülleri ile çok daha güzel olur.

Yorum bağlantısı
Onur Demir

Yorumlarınız için teşekkür ederim.

Park ampüllerim çamurluk sinyallerim vs. hepsi beyaz zaten. Öneri için sağol yinede.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Selçuk Keleş
Bu tür çalışmalara illa bir alternatif fikrim oluyor..

Acaba diyorum; Sinyalin reflektörünün yan kısımları boyanmasa nasıl olurdu.. :kutlama:

+1

Görüntü olarak çok güzel olmuş. Ancak sinyal reflektörünü boyamasanız daha iyi olurdu. Görüntü uğruna güvenliğinizi azaltmayın. Yakından bakınca sanki aynı ışığı veriyor gibi görünebilir ama yüzlerce metre öteden aynı parlaklıkta görünmeyecektir.

Yorum bağlantısı
Onur Demir

Parlak siyah boya kullandım. nikelajla pek bir farkı yok. Bu arada Mehmet Bey Görsellik açısından fikir vermişti :lol2: Bu arada 100lerce metre öteden görünen sinyal lambam ne işe yarayacak şahsen 100metrenin ilersindeki araçların farlarından sinyallerini seçebilmiş değilim henüz :) ya siz?

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş
Parlak siyah boya kullandım. nikelajla pek bir farkı yok. Bu arada Mehmet Bey Görsellik açısından fikir vermişti :) Bu arada 100lerce metre öteden görünen sinyal lambam ne işe yarayacak şahsen 100metrenin ilersindeki araçların farlarından sinyallerini seçebilmiş değilim henüz :) ya siz?

Sadece geceyi değil gündüzü de düşünün. Siyah ne olursa olsun yansıtmayı engelleyecektir. Neyse yapılmış bitmiş zaten, güle güle kullanın.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Parlak siyah boya kullandım. nikelajla pek bir farkı yok. Bu arada Mehmet Bey Görsellik açısından fikir vermişti :D Bu arada 100lerce metre öteden görünen sinyal lambam ne işe yarayacak şahsen 100metrenin ilersindeki araçların farlarından sinyallerini seçebilmiş değilim henüz :) ya siz?

Önce güvenlik... Sonra görsellik... :)

Ben yapılan bir işe; kötü olmuş, hiç güvenli değil dememek çin böyle bir yorum yapmıştım...

Sinyalin reflektörünün boyanması yanlış olmuş...

Yorum bağlantısı
Onur Demir

Tamam tamam bişey demedim :D

Şaka biryana göründüğü kadar karartılı bişey değil bu konunun üstüne gece ve gündüz testler yaptık 3 arkadaş gerçekten sanıldığı kadar farketmiyor. 2 arabanın park halinde 4lüleri yaktık biri benimki diğeri vw polo. sonra başka bir alman arabasına :nazar: atlayıp baya bir ileri gittik ve baktık polonun boyalı olmayan fabrikasyon sinyali nekadar görünüyorsa 3 aşağı 5 yukarı benimkide okadar görünüyodu.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...