İçeriğe Yönlendir

Fiesta 1,4 dizel kaç km gidiyor?

Reşat Aydın

Recommended Posts

Reşat Aydın

arkadaşlar 2009 model 1,4 dizel fiesta aldım gerçi araştırmadım pek pazla fiyatları düştü ve 3 yıldır connect kullandığım için forda güvenerek aldım. acaba yakıt olareak ne yakıyor bu fiesta ve benimki yeni olduğu için fazla yakma ihtimali varmı sıfır olduğu için. Ben connectte ilk 10.000 km ye kadar her connect gibi fazla yakıt tüketti. bu konu hakkında düşünceleriniz neler?

Yorum bağlantısı
Furkan Esgin

Öncelikle ikamet ilinizi girerseniz seviniriz.Aracınız hayırlı olsun Reşat bey.Her sıfır aracın olduğu gibi sizin aracınızında bir rodaj süresii vardır ve bu süre içerisinde ufak bir miktar fazla yakacaktır.Benim tahminim şehir içi max.7 litreyi geçmemeli diye düşünüyorum.orta halli bir trafikte.Tabiki belli bir süre sonra bu değer düşecektir 5.5 litre şehir içi fiestalar için idealdir kanımca.

Yorum bağlantısı
Görkem Azizoğlu

Öncelikle güle güle kazasız cezasız günlerde kullanın aracınız.

Sekmanların rodajı tamamlandıktan sonra, yani normal tüketimi şehir içi 5.5-5.9 arası şehir dışı da şehir içi gibi göreceli olmakla beraber 4.0-4.5 arası değişmektedir. İlk yağınızı da (15.000 km veya 6 ay dan önce) yani normal süreden önce değiştirmeninde faydalı olduğu söyleniyor.

Yorum bağlantısı
Reşat Aydın

balıkesirde ikamet ediyorum. ve ford bayisi önceden 15,000 km veya 6 ay içinde gel diyordu şimdi 6 aylık bakım kalktığını 15,000 veya 1 yıl sonra gelin diyor. ve ayrıca yeni fiestayıda gördüm bu aracı 26,000 ytl aldım collection modeli yeni cıkan araç 32.000 ytl idi 6bin ytl vermek istemedim. sizce doğru yapmışmıyım?

Yorum bağlantısı
Görkem Azizoğlu
balıkesirde ikamet ediyorum. ve ford bayisi önceden 15,000 km veya 6 ay içinde gel diyordu şimdi 6 aylık bakım kalktığını 15,000 veya 1 yıl sonra gelin diyor. ve ayrıca yeni fiestayıda gördüm bu aracı 26,000 ytl aldım collection modeli yeni cıkan araç 32.000 ytl idi 6bin ytl vermek istemedim. sizce doğru yapmışmıyım?

1 yıl olduğunu bilmiyordum ama 1 yılda da dizel bir araçla 15k km rahat rahat yapılır.

Araç içinize sinmişse sorun yok bence. Hem yeni kasanın yeni de sorunları olabilir. Biraz beklemek lazım.

Yorum bağlantısı
Guest Ahmet Y?ld?r?m2

Ben bir depoyla ikaz ışığı yanana kadar şehir içi 771 km. yaptım.

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

Bende 1 depo ile şehir içi 800 km'ye yaklaşıyorum. 800 km'yi aşamadım.

Fullediğimde 39-40litre yakıt alıyor. Ortalama 5 litre.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Serdar Taşel

Çok trafik yediğimden dolayı full depo 700 km civarı gidiyorum. Ancak şehir dışı çok güzel. Yarı depoya ankara-izmir 580km gittim. (Yalnız biraz sabır gerekli bunun için)

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Emre Dursun

arkadaşlar bu değerleri ortalama 90 km hızı geçmedenmi yapıyorsunuz. ben kocaelideyim otobandan düzceye gidiyorum ortalama 120 km hızla 6 lt yakıyor. şöyle bir bakıyorumda forumlara benimki çok yakıyor gibime geliyor. bakımdan da yeni çıkarttım aracı değerler aynı düşmüyor. daha az yakması için yakıt katkı maddeleri yararlı olurmu. ben performansdan daha çok az yakıt tüketimi istiyorum tavsiyeleriniz olursa memnun olurum.

Yorum bağlantısı
Can Karacaer

Bir depo ile en çok 530 km, en az 420 km yaptım. Çoğu İstanbul içi...

Yorum bağlantısı
Hüseyin Onurlu
(düzenlendi)

2004 Fiesta tdci şehir dışı en fazla 800 yaptım. Depo ışık yandıktan sonra 38 litre civarı mazot alıyor yani 4.75 lt / 100km Bu durumda benim araba da fazla yakıyor.

tarihinde H tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Normal bence, bu mevsimde yaptıysanız çok daha normal hemde, yazın 90 km/h ile sakin kullanırsanız 4lt. ye kadar düşüyor...

Yorum bağlantısı
Taha İlgen

ortalama 120 km hızla sehir dışı 33 lt yakıtla 650 km yapmıştım. ayrıca hava baya soğuktu bir etkisi olur mu bilmiyorum ama bana baya iyi bir performans gibi geldi.

Yorum bağlantısı
Guest Sinan Akg
ortalama 120 km hızla sehir dışı 33 lt yakıtla 650 km yapmıştım. ayrıca hava baya soğuktu bir etkisi olur mu bilmiyorum ama bana baya iyi bir performans gibi geldi.

İntercoolersız turbolu araçlarda soğuk havanın kesinlikle bi avantajı vardır...

Yorum bağlantısı
  • 8 ay sonra...
Halit Bozkurt

2010 model Fiesta 1.4 TDCI LP ilk depoyla şehir dışı 4.2 lt / 100 km ortalama gösterdi ve dolu depoyla (40 lt) 850 km gibi bir değer yakaladı (tekrar doldururken yol bilgisayarında kalan km önermesine göre). Şu günlerde 3. depoyu kullanıyoruz, şehiriçi 4.5-5.0 lt /100 km gibi bir değer gösteriyor. Araç 2000 km'ye yaklaştı toplamda. Sanırım rodaj denilen süreyi aşıyorumdur. Artık gerçek değerleri göreceğiz bundan sonra..

Yorum bağlantısı
Fatih Kul

Ben aynı yolu (şehirler arası gidiş dönüş yaklaşık 350km) aynı yükle (4 kişi ) 3 gün arayla, farklı ortalama hızlarla yaptım. Birincide 90'ı pek aşmadım. Yaktığım 4,1/100km. İkincisinde 110-120 civarı bir hızla gittim. Yakıt tüketimi 5,3/100km'ye çıktı. Bunlar yol bilgisayarı verileri. Daha önce denedim doğru gösteriyor. Her iki gidişimde de yola çıkmadan önce değerleri sıfırladım.

Yorum bağlantısı
Özkan Yenigün
arkadaşlar bu değerleri ortalama 90 km hızı geçmedenmi yapıyorsunuz. ben kocaelideyim otobandan düzceye gidiyorum ortalama 120 km hızla 6 lt yakıyor. şöyle bir bakıyorumda forumlara benimki çok yakıyor gibime geliyor. bakımdan da yeni çıkarttım aracı değerler aynı düşmüyor. daha az yakması için yakıt katkı maddeleri yararlı olurmu. ben performansdan daha çok az yakıt tüketimi istiyorum tavsiyeleriniz olursa memnun olurum.

Bende şehir dışı klima açık ortalama 120 km hızla 635/650 km arası gidebildim.... Şehir içi kullanımımda ortalama klima açık 535/550km arası....Ben de yada araç ta bir sıkıntı var galiba... :nazar:

Yorum bağlantısı
Özkan Yenigün
Depo kaç liraya doluyor peki?

90/100 TL arasında değişiyor...

Yorum bağlantısı
Özkan Yenigün
100 lira desek 181 kuruş yakıyor normal gibi

dizel için normal değer midir? sence...

Yorum bağlantısı
  • 6 yıl sonra...
Ak Özkan

2004 fiesta tdci 102000 km de rutin bakımı serviste 2 ay önce yapıldı opetten depoyu fulledim ışık yandığında 472 km yapmış yaklaşık 37 litre aldı. sizce az değil mi okuduğum yorumlara göre en az 700 gitmesi lazım sizce sorun ney. agresif kullandığımı düşünüyorum gaz ve fren çok kullanırım lakin 3000 deviri geçmemeye özen gösteririm. düzensiz kullanım araçta 200 km az gitmesine sebepmidir. 

Yorum bağlantısı
Ak Özkan
(düzenlendi)

yani sorun benim kullanımımla alakalı birde yakın mesafe kullanıyorum 10 dk lık bir mesafe motor ısınmıyor bile. şimdi tekrar fulledim daha özenli kullanıyorum bakayım kaç km gideceğim.

tarihinde Ak Özkan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ak Özkan
(düzenlendi)

bu sebepler yakıtı bu kadar etkiler mi ya  :s

tarihinde Ak Özkan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...