İçeriğe Yönlendir

Sinir bozucu cızırtı

Çağdaş İbiş

Recommended Posts

Çağdaş İbiş

Havaların soğumasıyla birlikte yolculuklarımız malumunuz genelde camlar kapalı gerçekleşiyor ve biraz manyak olduğum için bende habire arabayı dinliyorum. Gösterge tablosu civarlarından pis bi metal ya da dişli cızırtısı geliyor. Ön göğüs diye tabir edilen yeri komple söktüm dağıttım, boşta ne varsa topladım, sardım sarmaladım ama yok hala geliyor.

Tamam saçma ve tarifi zor bişey ama herhangi bi fikri olan varsa bana yardımcı olabilir mi şimdiden çok teşekkürler. :)

Yorum bağlantısı
Serdar Özbekar
Havaların soğumasıyla birlikte yolculuklarımız malumunuz genelde camlar kapalı gerçekleşiyor ve biraz manyak olduğum için bende habire arabayı dinliyorum. Gösterge tablosu civarlarından pis bi metal ya da dişli cızırtısı geliyor. Ön göğüs diye tabir edilen yeri komple söktüm dağıttım, boşta ne varsa topladım, sardım sarmaladım ama yok hala geliyor.

Tamam saçma ve tarifi zor bişey ama herhangi bi fikri olan varsa bana yardımcı olabilir mi şimdiden çok teşekkürler. :)

Saat olabilirmi?

Yorum bağlantısı
Levent Ayhan

bende de bi cızırtı sesi var.km den şüphelendim ama ses debriyaj pedalından geliyormuş.pedala hafif basınca ses kesildi.belki sizinkide oradan olabilir

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

km saati dişlisi ses yapmaya meyilli dir, ama araç duruken gaz vermede vs. ses yapmaz, yürümeye başladığı an başlar ve ses sabit kalır. Bir süre sonra hız ibresi göbek atmaya başlar.

Yorum bağlantısı
Burhan Düver

serdar söylemiş,saatten geliyordur.bu sebepten ön göğüslüğü iki kere dağıttım ,eskortun saati bizimkilere benziyor.yelkovana bak değişirken cızırdıyorsa odur, dikkat edeceğin.şimdi hatırlamıyorum ;benim saatte yelkovan aşağı inerken yada yukarı çıkarken yapıyordu.

Yorum bağlantısı
Rıdvan Ergün

Hiç aramayın.

Birini kesersiniz, diğeri başlar. İyisi mi dert etmeyin.

Ya da Ford'dan vazgeçin ;)

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

escorrta km saati kablosu antikalık yapıyor. Benim 93 escorrta ayaklarıma yag damlıyordu. Şanzıman yagı yürümüş içinden. taa nerden.

Yorum bağlantısı
Murat Keskinoğlu

okur okumaz aklıma ilk , saatten olma ihtimali geldi. ilk yorumda da söylenmiş. km. (hız) göstergeside olabilir. hız göstergesi ibresi araç hareket halindeyken raks yapıyorsa km. telini değiştirin. sanırım düzelir.

Yorum bağlantısı
Şafak Uçar

aynı cızırtı sesi benim arabada da mevcut.Göğüsü söktüm.Saati söktüm,temizledim,yağladım.Gene aynı cızırtı.Eğer sesin kaynağını bulabilirsen ve banada hbr verirsen sevinirim dostum :D

Yorum bağlantısı
  • 6 ay sonra...
Çağdaş İbiş

O cızırtı çoktan kayboldu Mustafa bey, gerçi bana bi tampon, radyatör ve fan çerçevesine mal oldu ama cızırtıyı kesti :D

Yorum bağlantısı
Osman Gülten

o cızırtı cam sesi gibimi ? :D

Ses gelen bir yerde şoför koltuğundaki kolların (sağ sol-yukarı aşağı) metale sürtünmesi sonucunda arasıra cızırtı yapıyor.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...