İçeriğe Yönlendir

Focus 1 - Focus 2 karşılaştırma

Özgür Karasüleymanoğlu

Recommended Posts

Özgür Karasüleymanoğlu

Focus 2 nin konfor,donanım ve güvenlik olarak daha üstün olduğu gerçek yalnız ben focus 1 deki sürüş keyfini focus 2 de alamadım.Sizce de böyle değil mi?

Yorum bağlantısı
Ali Tütün

dah 2 sini kullanmadım niyetimde yok yani? ;)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Benzinliler için;

Focus 1 karizmatik, kendine özgü, yol ile sürücü arasında ilişki kurduran bir sürüşü var.

Focus 2 Mondeo kopyası, yolu hissetmeden kullanılan, sesli süspansiyonlu, 115 Ps e rağmen daha ağırkanlı bir araç. Bence Focus 1 den sonra hiç olmamış.

Yorum bağlantısı
Rıdvan Ergün
Benzinliler için;

Focus 1 karizmatik, kendine özgü, yol ile sürücü arasında ilişki kurduran bir sürüşü var.

Focus 2 Mondeo kopyası, yolu hissetmeden kullanılan, sesli süspansiyonlu, 115 Ps e rağmen daha ağırkanlı bir araç. Bence Focus 1 den sonra hiç olmamış.

Mondeo II 'den sonra

Mondeo III 'ün hiç olmadığı gibi... ;)

Yorum bağlantısı
Guest Sinan Akg
Zaten ben arabadan önce motora vurulmuştum ;) 10 ay önce şöyle yazmışım;

Bilmez miyim :(

Yorum bağlantısı
Can Karacaer

1.6 TDCI tartışmasız bir motor...

Bunun ötesinde F1 ile F2'yi karşılaştırmak hata. F1 dediğimiz araç 1998 yılında tasarlanmış zamanına göre iyi iş yapmış ama artık modası geçmiş bir araba. Eski sonuçta. F2 belki eskisi kadar radikal değildi, diğerleri arasından tasarımı ile sıyrılmıyordu ama açığını TDCI motor ile kapattı... Sonuçta aynı paraya f1 mi f2 mi olsa, f1 demek için gereğinden fazla duygusal olmak gerekir..

Yorum bağlantısı
Cihan Yetişken2
(düzenlendi)
Benzinliler için;

+1500..Yola hakim olduğunu hissettiriyor insan..Direksiyon tepkileri falan çok güzel..F2ghia 115hp benzinli kullandım, ivmelenmesi kötü geldi bana..Sonra sürüş pozisyonu falan..ne bileyim..sevmedim..leon derim ben o sınfıta f2 yerine..

Tasarım evet yıllar öncesi ama hala f2'den güzel...Ford bence f3 ile yapacak 2.çıkışını...

tarihinde Cihan Yeti?ken tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Cihan Yetişken2
(düzenlendi)

Yahu sen çalışmıyomusun yarın ;)

tarihinde Cihan Yeti?ken tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Okyay Pay

neden hala içimde bir tek kapı 2000 cc focus alma isteği var anlamıyorum :kutlama:

lanet olsun içimdeki bu f1 sevgisine :)

Yorum bağlantısı
Mustafa Akarslan

Çok öyle teknik bir bilgiye sahip değilim f1 de hiç kullanmadığım için teknik olarak bir karşılaştırma yapamam. F1’i sevenlerin kitlesi de anımsanmayacak kadar fazla, en azından f2’ye göre. Çevremde sadece bir arkadaşımda f1 var. Gördüğüm kadarı ile sizlerin söylediklerine de bakılırsa f1, f2 ye göre biraz daha seriye benziyor. f1 biraz daha sportif tasarım. Ama tasarım olarak, iç ve dış görünüm olarak bir kıyaslama yaparsam benim gözümde f2, f1’e çok fark atar. f1’in özellikle içi hiç hoşuma gitmiyor.

Yorum bağlantısı
Harun Ceyhan

f1'imi çok seviyorum ama az daha param olsa hemen alırdım f2.

Yorum bağlantısı
Can Karacaer
zaman göre güzel radyo teybi 5000RDS EON ile ön plana çıkıyor.

Daha kötü bir standart teyp görmedim, iğrenç bir radyosu var...

Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar
Brezilyada hala var :unsure:

of of of onlar ne kıvraktır . :unsure:

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
focus 2005 de bitti , malesef yok artık .

Focus 2001'de bitti... :)

Tespitlerime göre... Mondeo da bitmiş 2001'de...

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

İkisininde adı focus ama ikisi birbirinden farklı hatta bambaşka arabalar.

Golf'ün bir sürüş tadı vardır ve her seride bunu hissedersiniz ama focus 1'den inip focus 2'ye bindiğinizde bunu hissetmessiniz. Başka bir arabaya binmiş gibi olursunuz ki öylesiniz.

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik
+ seninki :)

hee +benimki. :) Bana bu kadar katılmana şaşırdım açıkcası. :p

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...