İçeriğe Yönlendir

Dünyanın En Büyük Fotoğrafı

Arzu Gürkan

Recommended Posts

Arzu Gürkan
(düzenlendi)

Erik Nordenankar isimli İsveçli bir girişimci, DHL taşımacılık şirketi aracılığıyla dünyanın en büyük resmini çizdiğini iddia ediyor. GPS çizimi ismi verilen teknikle, içinde GPS alıcısı olan bir çantayı önceden belirlenmiş yerlerde dolaştırarak konumları kaydeden Nordenankar, çantanın 55 gün boyunca dünyayı dolaştığını belirtiyor. 55 günlük yolculukta yüzlerce farklı ve özel olarak belirlenmiş konumlardan geçen çanta tarafından üretilen bilgiler bilgisayara aktarıldığında ortaya aşağıdaki görüntü çıkıyor.

GPS bilgisini kaydeden çanta Türkiye'de de çeşitli yerlere uğramış. Yüzlerce yerin ve koordinatın yer aldığı, gönderilecek yerler listesine baktığımızda Silifke, Mersin, Antakya, Şanlıurfa, Gaziantep, Kilis ve Iğdır isimlerini görebiliyoruz. Çizim bir defada kesintisiz olarak yapılmış, GPS kaydedici çanta ise 6 kıta ve 62 ülke gezerek 110.664 km yol kat etmiş durumda.

Yöntem çok yaratıcı değil mi?

portraitbigvh0.jpg

w550.png

tarihinde Arzu G tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Amaç Keskin

çanta adana'ya uğramış , adamın burnunun içine girmişiz, iiirenç :)

Yorum bağlantısı
Guest Ahmet Y?ld?r?m2

Bu adamlarda geçim sıkıntısı filan yok orası kesin.

Yorum bağlantısı
  • 3 yıl sonra...
Şehit Mustafa Yaman

Gerçekten güzel olmuş. Baya bir çaba harcamış öyle gözüküyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İlker Kadılar

Bu adamlarda geçim sıkıntısı filan yok orası kesin.

aynen katılıyorum

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Adamın bir karısına "Seni sevdiğimi 70 milyonun önünde haykıracağım" demiş. Eline 50 ve 20 milyonluk banknotları almış ve seni seviyorum diye haykırmış (Artık bunu yapamazda).Bu resmi göründe bu fıkra geldi aklıma. :D

Yorum bağlantısı
Şehit Mustafa Yaman

Hocam sende mi ? :D :D

Ben de.. :D

Adamın bir karısına "Seni sevdiğimi 70 milyonun önünde haykıracağım" demiş. Eline 50 ve 20 milyonluk banknotları almış ve seni seviyorum diye haykırmış (Artık bunu yapamazda).Bu resmi göründe bu fıkra geldi aklıma. :D

:D

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Ben şunu anlayamadım ortaya çıkan görüntü tesadüf mü yoksa bilerek mi çıkartılmış..

Yorum bağlantısı
Şehit Mustafa Yaman

Büyük ihtimal bilinçli yapılmıştır.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...