İçeriğe Yönlendir

V kayışın ordan ciyk ciyk ses geliyor

Atilla Korkmaz

Recommended Posts

Atilla Korkmaz

malum istanbulda hava son iki gündür yağmurluydu. yağmurlu havalarda benim focus kuş gibi ötmeye başlıyor. servise götürdüm devirdaim kömüründen olduğunu söylediler. değiştirmek lazım dediler. acaba bu ortalama kaça patlar bilen varmı? birde bunun trigerle bir alakası varmı arkadaşlar?

Yorum bağlantısı
Zafer Ofli

Devir daim kömürümü? hiç duymadım. Şarj dinamosunun kömürü olmasın o. İkincisi o bile olsa onun ses yaptığını hiç duymadım belkide ben yanılıyorumdur ama muhtemelen kayışınız gevşemiştir onu ayarlattırın yok uzun zamandır değişmemişse değiştirin

Yorum bağlantısı
Kaan Aydın
(düzenlendi)

Aynı durum bende de mevcut , hatta yazdan beri süregeliyor , motor ısınınca sesi kesiyor...

Havalar soğumaya başladıktan sonra da şöyle bir huy edindi , ilk çalıştırmada ses yok hafif ısınınca o ses gelmeye başlıyor tam ısınınca kesiyor.

Usta ayarlamıştı ama o ayardan hemen sonra aralıksız 600km yol yaptım o ayar da havaya gitti sanırım....

Bu ayar sürekli böyle yap boz mu olacak , yok mudur bunun bir ayarı yapalım gitsin :)

tarihinde Kaan Ayd?n tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Zafer Ofli
Usta ayarlamıştı ama o ayardan hemen sonra aralıksız 600km yol yaptım o ayar da havaya gitti sanırım....

Bu ayar sürekli böyle yap boz mu olacak , yok mudur bunun bir ayarı yapalım gitsin :)

Eğer devamlı ayarı bozuluyorsa deforme olmuş olabilir değiştirmek fayda edebilir yanlış bilmiyorsam 20 Ytl gibi bir rakam

Yorum bağlantısı
Atilla Korkmaz
Havadan olabilir, bu ses süreklimi yoksa ısınınca düzeliyormu. Aynı durum benim başımada gelmişti, servise gittiğimde komple herşeyi değiştirmek istemişlerdi, özel serviste kayış gergisini ayarladılar düzeldi :kutlama:

Nuray otoyamı gittiniz?

herford a gitmiştim. ordaki usta devirdaim kömürü ses yapıyor demişti. ama hiç bir fikirim yok bu hususta. tek bildiğim orada kayışın temas ettiği dönen bir parçadan sesin geldiği. ve bunun yağmurun bol yağdığı günlerde ortaya çıktığı. yani alttan bir yerden ıslanıyor tahminim.

Yorum bağlantısı
Çağdaş Yalman

Bendede var aynı sorun yanlis hatirlamiyorsam ~150-200 ytl bi ucret istemişleridi. ama ben zamanım olmadigindan yaptirmamistim. öylede kaldı. devir daimin trigerle alakası triger değiştiriyorken değiştirmek mantikli. çünkü trigeri değiştirmek kadar işçilik isteyen bir işlem. bu yüzden 1 kere söküldüğünde hepsini değiştirmek mantıklı.

Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar
(düzenlendi)

Kayışı değiştirin yada sıktırın en sağlamı değiştirin ve ayarlatın .ses kesilecektir muhtemelen gevşemiştir.Birde en ufak su değdiğinde kayışın ötmesi normal ıslandığı için ses yapar .

Yağmurlu havalarda oluyor demişsiniz çamurluk içlerine bi bakın su sıçrayacak bir yer varmı?

tarihinde Hasan Basri Bayraktar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran
(düzenlendi)

Benim araçtada ses var triger değiştirirken usta baktı V-kayışı ve yanında bulunan adını tam olarak hatırlamıyorum ama bilyalı bişey var yuvarlak ufak bi parça onu eline aldı çevirdi dinledi biraz ötme yapıyordur bu motor soğukken dedi şimdi masrafa gerek yok dedi dursun en az 20 bin daha gider dedi.V-kayışıyla beraber değiştiririz dedi önemli bişey değil dedi 2-3 km cık-cık sesi gelir keser sonra dedi.Sürekli ötme yapmaya başladığında gel dedi. Bence siz V-kayışı seti alırken yanında verilen rulmanlara baktırınn.

tarihinde Ayhan Onaran tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Kaan Aydın

Bu konuyu hortlatmış olacağım ama bu ses ısınınca kesiliyordu şimdi ise;

Araba seyir halinde iken gaz vermeyi bıraktığımda yani motor freni devreye girdiğinde de gelmeye başladı. Arabayı boşa alınca sesi kesiyor.. Bu da yine V kayışı ile mi alakalıdır ustalarım...

Yorum bağlantısı
Kenan Yargıcı

aynı ses için benim v kayışının gergi bilyası değişmişti.sanayi dilinde avarel bilyada deniyor.değişimden sonra problem düzeldi.

Yorum bağlantısı
Emre Gülşen

Benim araçtada ses geliyordu kayıştan, V kayışı ve yön rulmanını beraber değiştirmiştim. (toplam 40 YTL )

Eski kayışta pek aşınma yoktu ama aralarına çok ince taşlar girmiş seside o yapıyordu sanırım, birazda rulman özelliğini kaybetmiş.Bu nedenle ikisini değiştirdim.

Yorum bağlantısı
Zafer Ofli
Benim araçtada ses geliyordu kayıştan, V kayışı ve yön rulmanını beraber değiştirmiştim. (toplam 40 YTL )

Eski kayışta pek aşınma yoktu ama aralarına çok ince taşlar girmiş seside o yapıyordu sanırım, birazda rulman özelliğini kaybetmiş.Bu nedenle ikisini değiştirdim.

Yön rulmanı dediğiniz gergi bilyasımı acaba eğer öyleyseçok ucuzmuş

Yorum bağlantısı
Şükrü Yıldızdal

Bende V kayış gergisi ses yapıyor.Bilyadan değilmiş,gerginin içinde yay varmış o ses yapıyor.Ötme sesi değilde böyle tıkır tıkır ses yapıyor.Teşhis doğrumudur.Zira fiyatını sordum orijinal 300 yan sanayi 200 civarı fiyat verdiler işcilik hariç.

Yorum bağlantısı
Kenan Yargıcı
Bende V kayış gergisi ses yapıyor.Bilyadan değilmiş,gerginin içinde yay varmış o ses yapıyor.Ötme sesi değilde böyle tıkır tıkır ses yapıyor.Teşhis doğrumudur.Zira fiyatını sordum orijinal 300 yan sanayi 200 civarı fiyat verdiler işcilik hariç.

yok canım gergi bilyası zaten yaylı kit halinde bir mekanizma.35 ytl civarında.

Yorum bağlantısı
Şükrü Yıldızdal

Benimki bilyadan değil.gerginin tamamı değişecek.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...