İçeriğe Yönlendir

Sabahları (Soğukken) Gaz Yememe Titreme

Guest Uğur Demir

Recommended Posts

Guest U?ur Demir

Son 1-2 haftadır sabahları araç soğukken 1-2 dk ısıtmama rağmen araç gaz yemiyor ve araç titreme yapıyor. yola çıktığımda ise yolda giderken tekliyor gaza abanmama rağmen gitmiyor vites yükseltiyorum nafile. hararet normale döndüğünde sorun kısmende olsa çözülüyor. gidişi normale dönüyor.

ustam aldığın benzinden dedi depodaki benzini boşalttık içini temizlettik shell den benzin aldık ama birşey değişmedi bujileri buji kabloları hava filtresi değişti orjinalleri takıldı acaba neden yapar bunu servis hariç bir kaç ustaya sordum herkes farklı şeyler söylüyor. sizlerinde fikrini almak istedim. yardımcı olabilirseniz sevinirim.

+

birde aracın bu aralar çekişi çok düştü araba gitmiyor 1. viteste yırtına yırtına 30 zor yapıyor sanki araba 2.0 değilde 1.6 bunu neden yapar acaba

şimdiden teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar

Birden fazla neden geliyor aklıma .bobin,aracın hava alması,rolanti kontrol valfi. bir de araba 30 km den yukarı çıkmıyor demişsiniz ,katalizör yada eksoz tıkalı olmasın?

Yorum bağlantısı
Guest U?ur Demir
Birden fazla neden geliyor aklıma .bobin,aracın hava alması,rolanti kontrol valfi. bir de araba 30 km den yukarı çıkmıyor demişsiniz ,katalizör yada eksoz tıkalı olmasın?

bobin derken bujilerin takılı olduğu parçaysa oda değişti.

aracın hava alması nasıl oluyor onu anlayamadım abi.

rolanti kontrol valfi nerede oluyor?

eksoza bi baktırayım birde o2 sensöründen yapabilirmi bu gitmeme olayını?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Aracınız motor soğukken belirgin olarak ortaya çıkan gaz yememe problemini, motor ısınınca fazla belli etmeyerek tolere ediyor.

1. En son bakım ne zaman yapıldı. Araç kaç km de?

2. Benzin-Lpg?

Yorum bağlantısı
Guest U?ur Demir
Aracınız motor soğukken belirgin olarak ortaya çıkan gaz yememe problemini, motor ısınınca fazla belli etmeyerek tolere ediyor.

1. En son bakım ne zaman yapıldı. Araç kaç km de?

2. Benzin-Lpg?

1. 2-3 ay önce yapıldı triger,buji,buji kabloları,tüm filtreler,ateşleme bobini v.s. ayrıca gazda ayarlatıldı. ama bu sorun 1-2 haftadır yapıyor.

2. araç lpg li ısınana kadar lpg geçmiyor lpg de sorun yok gibi titreme ve gaz yememe yapmıyor benzinde daha çok fark ediliyor motor ısındığı için herhalde.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Muhtelif:

1. Vakum hortumlar, karter havalandırma hortumu kontrol

2. Buji tırnak aralığı ve çalışması kontrol

3. Subap temizliği (carbon clean)

4. Hego kontrol (arıza teşhise bağlayarak, çalışma diyagramından )

Yorum bağlantısı
Guest U?ur Demir
(düzenlendi)
Muhtelif:

1. Vakum hortumlar, karter havalandırma hortumu kontrol

2. Buji tırnak aralığı ve çalışması kontrol

3. Subap temizliği (carbon clean)

4. Hego kontrol (arıza teşhise bağlayarak, çalışma diyagramından )

abi kusura bakma çok soru soruyorum ama buradaki ustalar işin ehli olmadığından bu yazdıklarınızı belkide anlayamayacaklardır.

1. Vakum hortumlar, karter havalandırma hortumu kontrol - bunu bilirler herhalde

2. Buji tırnak aralığı ve çalışması kontrol - bu kontrol edilebilir.

3. Subap temizliği (carbon clean) - motor sökülmesi gerekmiyor değilmi büyük bir işlem mi?

4. Hego kontrol (arıza teşhise bağlayarak, çalışma diyagramından ) - sadece cihazla yapılan bir işlem mi?

daha önceden de başım yandığından devirdaim çalışmayan araba motor bitti conta yaktı dediklerinden çok soruyorum yanlış bir işlem yapmalarını istemiyorum açıkcası

tarihinde U?ur Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Guest U?ur Demir

herşey kontrol edildi (çağlar abinin söylediği herşey) ama sorun halen devam ediyor. :)

subap temizliği gerekebilirmi acaba?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Hego kontrol cihazla yapılır. Subap temizliği carbo clean makinası ile yapılır, motor vs. sökülmez.

Yorum bağlantısı
Mazhar Uzun

bence araba yeni zamları hisetti ev sahibi ile iyi geçineyim diye az yakıt harcıyor

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Pompa gibi pahalı denemelerden önce, tam anlamı ile bakım-temizlik unsurlarına bakılmalı.

Yorum bağlantısı
Nuri Güngör

benzer sekilde benim aracta sabahları kısa süreli ısıtma yaparda hareket edersem arac 1000 devir i kesinlikle gecmiyor ama bu sadece 1 dk kadar sürüyor onun dısında kesinlikle titreme vs yapmıyor ancak tam manasıyla ısıtır öyle yola cıkarsam hiç sorun yok benim sorun da bu araçtakiyle benzer olabilir mi araç lpg li 66000 de bakımı yapıldı su an 78000 de (arac astra )

Yorum bağlantısı
Guest U?ur Demir

subap temizliğini servis yapıyor mu?

bu arada aracımda şunuda hissettim direksiyonu sağa ve sola çevirdiğimde devir oynuyor kendi kendine gaz veriyor çok fazla değil ama birazda olsun devir yükseliyor sonra normala dönüyor, sanki motor zorlanıyormuş gibi oluyor direksiyon yağını yeni değiştirdim. başka ne olabilir.

Yorum bağlantısı
Guest U?ur Demir

sorun çözüldü.

sorun ateşleme bobinindeymiş ustam değiştirdim demişti ama nedense arıza oldu herhalde.

bu parçalar değiştireli çok olmadığından ben sorun yoktur diye düşünüyordum.

neyse araç saat gibi çalışıyor maaşallah :selo:

ama yinede hissedilir ölçüde performans düşüklüğü var. tüm sensörleri kontrol ettirdim. temizlettim bir sorun yok diyor ustalar ama performans düşük.

birde bunu çözebilirsem ne mutlu bana

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...