İçeriğe Yönlendir

Jbl gt5-12

Sergen Kesgin

Recommended Posts

Sergen Kesgin

sdc1005320copy1uo2.jpg

resimdeki bass'dan almak istiyorum kabinle beraber 190 ytl fiyat yazıyor,birde anfi alıp orjinal teybime bağlatacağım sizce ses nasıl olur,kullanan varmı acaba ?

Yorum bağlantısı
Oğuz Altınada
(düzenlendi)

ben gt4 - 12 kullanıyorum gayet memnunum, eğer bulabilirseniz gt4 serisini daha çok tavsiye ederim..

fakat orjinal teyple hiç bir zaman tam randıman alamazsınız..

tarihinde O?uz Alt?nada tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Onur Demir

190ytl çok. Kabin olayını abartmayın. 30ytlye aldık kabini arkadaşa aynı bass için. 90ytlde bassa verdik. dolar yükseldi falan filan deseniz bile en fazla 150 verilir ikisine.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Güzel soru, ben de merak ediyorum bu yeni ürünleri. Mediamarkt a görmüştüm galiba?

Yorum bağlantısı
Sergen Kesgin

s830002120copy1tq8.jpg

bunada 175ytl diyor sizce bu mu yoksa gt5 mi?

Yorum bağlantısı
Oğuz Altınada

ben ikisinde aynı anfide dinledim gt4 tonları daha iyi veriyor..

Yorum bağlantısı
Sergen Kesgin

her sitede fiyatlar çok değişik birşey anlamadım biryerde 175 ytl kabinli iken öbür sitede 180 ytl sadece hoparlör,bildiğiniz uygun bir mağaza varmı acaba?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

İkeanın yanındaki Mediamarktta üst üste yığılı birçok marka görmüştüm. 160-200 ytl arası fiyatlar vardı. Avantajı, kredi kartına taksit ve kargo ödemeden satın almak. Sesini dinleme şansınız var mı bilemem ama zaten ortamda ses yanıltır. Sonuçta bu tip marka hoparlörlerin sesleri aşağı yukarı aynı.

Yorum bağlantısı
Sergen Kesgin

Mediamark'a da baktım gt4 ün 25 cm liğine 140 ytl yazıyor kabinsiz

Yorum bağlantısı
Sergen Kesgin

bass güzel ama kabin biraz küçük geldi bana

Yorum bağlantısı
Oğuz Altınada
(düzenlendi)

bassın içinden çıkan kağıtlarda yazar kaç lt kabin kullanılması gerektiği, portlu ve portsuz olarak ayrı ayrı, tavsiye orjinal kabinini kullanın, anfiyi kutuya bağlarsanız hem titreşimden zamanla zarar görebiliyor, hemde taşırken ağırlık yapması ve çizilmemesi için dikkat edilmesi ayrı sorun..

bu güncel bassım anfi ilk aldığım anfi bunun üstüne 2 tane daha anfi değiştirdim hırsızlar sağolsun, ama bass ağır olduğu için götüremediler :)

1022349sm5.jpg

w640.png

tarihinde O?uz Alt?nada tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sergen Kesgin

150 ytl civarı jbl gt4 lazım orjinal kabiniyle beraber bulabilirmiyim acaba tahtakalede ?

Yorum bağlantısı
Oğuz Altınada

sıkı pazarlıkla olabilir

175 150 arası alınabilir tahminimce..

Yorum bağlantısı
Onur Demir
Bass için kabin küçük...

Amfi'yide Kabine sabitleyebilirdiniz...Bagaja birşey koymak istediğinizde sadece 2 kablo söküp istenildiğinde geri takabilirdiniz...

Sanırım bu bass için kabin 40-45 litre olması gerekiyor....

1-Portsuz Kabin 32lt. portlu ise 42lt. resimdeki kabin sizi yanıltmasın arkası çok eğimli değil dik çıkıyor alt ve üst yüzeyin arasındaki farkın az olduğundan ortalamaya yakın bir lt'ye sahip olduğunu söyleyebiliriz.

2- Anfiler kesinlikle kabine sabitlenmemelidir ! Sebep: anfi ısınınca basın titreşiminden (kabine sabit olmasından kaynaklanan)

çok fazla etkilenip lehimlerin düştüğü oluyor buda anfi tamir masrafını çıkaracaktır bunu unutmadan anfileri sabitleyelim :) Yani napıyoruz Ali Elöver'in kabinden alıp anfiyide resimde olduğu gibi koltuk arkasaına sabitliyoruz.

Yorum bağlantısı
Oğuz Altınada
ayrıca gt5 doğru anfiyle kullanıldığı zaman gt4 serisinden çok daha iyidir.

ikisinide ayrı ayrı dinlediniz mi?

işinin piri tüm tesisatçılar bile aynı şeyi söylüyorlar, jbl'in tek parayı hak eden, kaliteli performanslı modeli gt4 subları..

anfileri, mid tiz takımları herşeyi dahil buna..

Yorum bağlantısı
Guest Sinan Akg
ikisinide ayrı ayrı dinlediniz mi?

işinin piri tüm tesisatçılar bile aynı şeyi söylüyorlar, jbl'in tek parayı hak eden, kaliteli performanslı modeli gt4 subları..

+1

Yorum bağlantısı
Onur Demir
(düzenlendi)

Dogru dersin. Ama en iyi sublar "W" serileridir, sonra P serisidir. bu söylediklerimin serilerinde anfide var componentleride var. Türkiyede JBL'in gt serilerinden başka serisinin olmadığını zanneden birsürü aksesuarcı var. Ama sen bana dersenki düşük sınıftaki en iyi diye kabul ederim. Mesela W15GTi Wooferin fiyatı 750-1000ytl civarı sanırım çok para kabul ediyorum ama; o fiyatlardaki piyasa wooferlere taş çıkarır. Ki, benim orta sınıf Power serisi P1520'm canavar. 2 tane P1520'yi düzgün bir anfi ile beslendiğinde Opel astra'nın arka camını tuzla buz ettiğini duydum hatta resmi bilenem vardı.

GT5mi yoksa GT4 mü deseniz Her türlü GT4 derim :clapping:

tarihinde Onur Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sergen Kesgin

çoğunluk gt4 diyor onu alıyım o zmn :clapping: herkese teşekkürler arkadaşlar,cumartesi günü eminönü tarafına bi bakıyım

şunu yeni gördüm nası sızce? fiyat gayet uygun

jbl 1000

Yorum bağlantısı
Oğuz Altınada
Dogru dersin. Ama en iyi sublar "W" serileridir, sonra P serisidir. bu söylediklerimin serilerinde anfide var componentleride var. Türkiyede JBL'in gt serilerinden başka serisinin olmadığını zanneden birsürü aksesuarcı var. Ama sen bana dersenki düşük sınıftaki en iyi diye kabul ederim. Mesela W15GTi Wooferin fiyatı 750-1000ytl civarı sanırım çok para kabul ediyorum ama; o fiyatlardaki piyasa wooferlere taş çıkarır. Ki, benim orta sınıf Power serisi P1520'm canavar. 2 tane P1520'yi düzgün bir anfi ile beslendiğinde Opel astra'nın arka camını tuzla buz ettiğini duydum hatta resmi bilenem vardı.

GT5mi yoksa GT4 mü deseniz Her türlü GT4 derim :clapping:

ztn ben gt4 yada gt5 en iyi woofer demedim ki, sadece gt4 verdiği tonlar açısından gt5'ten daha üstün dedim..

bütçe genişse jl'in çift bobinli wooferları var, aracın 50m çevresindekilerin böbreklerini oynatır, ha bu kadar gücü beslemekte dizginlemekte zordur orası ayrı..

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Bahadır Taşpolat

şu sıralarda media markt'a uğrayan olursa Jbl GT4' e bakabilirmi acaba ne kadar internetten öğrenemedimde

Yorum bağlantısı
Guest Sinan Akg
şu sıralarda media markt'a uğrayan olursa Jbl GT4' e bakabilirmi acaba ne kadar internetten öğrenemedimde

Telefonla öğrenmeyi denediniz mi Bahadır bey?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...