İçeriğe Yönlendir

2009 yeni Fiesta hararet göstergesi?

C.İlker Özsaraç

Recommended Posts

C.İlker Özsaraç

selamlar herkese.

1 hafta önce yeni fiesta titanium 1.4 dizel aracımı aldım..öncelikle çok güzel bi araba. ancak ilk uzun yolumu yaptığımda hararet göstergesinin olmadığının farkına vardım. elektronik bi göstergemi diye kurcaladım bulamadım..servisi aradığımda onlarda bir cevap veremediler (olmadığının farkındalar) satarken bişi sölemediler. bu sorunla karşılaşan bir fiesta sahibi var mı acaba?

Yorum bağlantısı
Nuri Güngör

yeni kasa astralarda da yok hararet göstergesi belirli sıcaklıgı aşınca heralde uyarı veriyor

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Evet pütür asfalt sesi ne durumda acaba, hararet göstergesi yok evet boşuna aramayınız, bu arada klavuzu okumadığınız anlaşılıyor, hararet kolay kolay olmaz ama gözünüz ışıkta olsun yandığında hararet yapmış olur 1-2 dakka geç görmek conta yakmayla sonuçlanabilir gerçi sesli uyarıda vardır fakat güvenmeyin siz...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Yiğit

hararet saati yok.fiestada arkadan çok ses geliyor.rulman sesi gibi.önden kayma oluyor.stabil değil.koltuklar çok dar.görüş kısıtlı.ben çok ısınamdım.o paraya focus 90 ps dizel almak daha mantıklı geliyor bana

Yorum bağlantısı
Nuri Güngör
.koltuklar çok dar.görüş kısıtlı.

özellikle arka koltuklar cok dar olmuş dediginiz gibi arka görüsü kısıtlı(Eski kasaya göre)

Yorum bağlantısı
C.İlker Özsaraç

eski fiesta ya göre ses daha az. izolasyonu iyi yapmışlar.. asfalt sesi de rahatsız edici değil..bu arada sn. ali cihangir ; malesef kullanma kılavuzu yanlış yollamışlar servise ,eski fiestanın ki çıktı yenisini bir haftadır bekliyorum gelince okuyacağım..bunların dışında araçtan çok memnunum almak isteyenlere tavsiye ederim

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik
(düzenlendi)

Yahu bu arabanın arkasına ben rahatça sığdım, neresi dar?

tarihinde Cihan Tiftik tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Nuri Güngör
Yahu bu arabanın arkasına ben rahatça sığdım, neresi dar?

boy? kilo?

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik
(düzenlendi)
boy? kilo?

190cm, yaklaşık 0.1 ton. :D

Bu arada 1.4 benzinliydi test aracı. Sürücü CUB,ben ve benim birader arka koltuktaydık. Kardeşim yaklaşık 180 ve 65 kg. Bir de yanımızda galeriden bi refakatçi vardı o da yaklaşık bi 80 kg vardır tahminimce. Yani toplamda baya bi ağır olmamıza rağmen ufacık araba inanılmaz seri hızlanıyor ve sarsıntısız seyrediyordu. Ben biraz motor sesinin kabine fazla girmesine takıldım ama o kadar küçük hacme bu kadar ağır yük altında normal sınırlarda olduğunu düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Hep aynı şey banada eskisini vermişlerdi, mail attım yolladılar, asfalt sesini düzeltilerse çok iyi olmuş, peki yolda arabadan tıkırtı falan geliyormu, konsoldan çeşitli sesler falan duyuluyormu acaba? Yol tutuş nasıl acaba önden kayma varsa eski kasaya yürüyen aksamıyla farklılık var demekki, yoksa yol tutuş özelliği gittiyse ne anladım ben bu işten, gittikçe soğuyorum galiba arabadan, araka kısım dar görüş yetersiz yol tutuş iyi değil sadece dış görünüş iyimi yani, teybin kullanılabilirliği düşük bakmadan düğmelere basamıyorsunuz alışmak lazım, bu konularda sizin kullanıcı yorumlarınız nedir Can bey, inşallah böyle değildir, yoksa görünüş olarak çok hoş olmuş, gerçi motorları hala aynı ama..

Yorum bağlantısı
Nuri Güngör

bende 1.82 m ve 90 kg yim arka tarafı bana cok dar geldi biz test sürüsüne katılamadık ellerinde araç yokmuş satmış oldukları aracı actılar arka tarafa oturdugumda bana cok dar geldi eskisinde dizim koltuga degmiyordu bunda dediyor ki ön koltuga aracı almayı düsünen arkadası oturttum koltuk cok da geride degildi

Yorum bağlantısı
Mustafa Yiğit

en akıllısı trend hb beyaz 90 lık focus alıcaksan kendin mod layacaksın 17"jant bi film yeterli.adı yeter focus.....

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik
(düzenlendi)

dsc04904dw0.jpg

dsc04903wh2.jpg

dsc04902vo6.jpg

dsc04907sl9.jpg

Aracın kesinlikle titaniumu alınmalı. Bariz bi fark olmasa da ayrıntılarda ciddi farklar var. Boş modelin arka cam kolları yüzünden bile titanium tercih edilir. Ön konsol bence çok güzel tasarlanmış fakat müzik sisteminin bazı kontrollerini kullanmak alışkanlık istiyor. Aracın yol tutuşu gayet başarılı,darbe emişinden tutun da yol sesine kadar da o sınıftaki birçok araçla rekabet edebilecek kadar sağlam konfora sahip. Titanium modeli arka camları filmli olarak geliyormuş üstelik. :D Müzik sistemi gayet tatmin edici. Jantları hoş denebilir. Fakat araç bariz yüksek. Farlar mercekli yine titaniumda.

Not: Fotoğraflar telefonla acele acele çekildiğinden çok kötü çıkmış,kusura bakmayın.

Yorum bağlantısı
C.İlker Özsaraç
(düzenlendi)

yol tutuş olarak ford arabalarında bi şikayetim olmadı şuana kadar bundan önce mondeo ve connect kullandım..şuanki fiesta da bi yol tutuş ile ilgili problemim yok..önden kaymada yaşamadım..tıkırtı sesleri sadece torpidodan kaynaklı sesler geliyor bunun sebebi de içine halı gibi bir şeyle kaplanmamasından onu da kaydırmaz koyarak çözdüm..teyp dediğiniz gibi biraz karışık diğer ford modellerine göre ama alıştım. arka ksım görüşüde eleştiriye açık bana göre de dar geldi ama çok da bi zorlanma yaşamadım..konforlu bi araç şehiriçinde yorucu değil..özellikle direksiyonu çok rahat...zamanla bir sorun yaşarsam sizlerle paylaşırım (tabi umarım yaşamam).

tarihinde Can tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik
Forumda da sayımız artıyor hani

1.6 120liğini getirdikleri gün +1 daha olacaksınız. :D

Yorum bağlantısı
C.İlker Özsaraç

teşekkürler ahmet bey sizin de arabanız hayıırlı olsun..kazasız belasız inşallah..

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Güzel araba güzel, hoşuma gitmeyen bikaç şey var ama yinede güzel, belkide artık bir üst sınıfa geçmek istediğimden süper miniler konusunda eski hevesim kalmadı galiba...

Yorum bağlantısı
C.İlker Özsaraç

bu arada ahmet bey xenon far yaptırmayı düşünüyormusunuz? garantiyi servis bile vermiyor o kadar fiyata..onlarda dışardan temin ediyorlarmış.

Yorum bağlantısı
Cengiz Yazgan

iyi günlerde kullanın..yılbaşından önce almaya niyetim var...o zaman bende paylaışırım deneyimlerimi sizinle.

bu arada yakıt tüketimi nasıl aracın?

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik

Ford'u bi konuda tebrik etmek lazım. Adamlar conceptle %88 oranında aynı aracı ürettiler. Helal olsun.

Ford-Verve-Concept-interior-2-lg.jpg

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Sedat Balcı

selam herkese bende 1.4 lansman serisi kullanıcısıyım araç gayet konforlu silecek ve far sensörü oldukca kullanıslı yol tutus bayagı ıyı curius kontrolu çok işe yarıyor iç dizaynı bayagı genç işi herkese tavsiye ederim ama yakıt tüketiminde yanı oldugu ıcın herhalde 350 falan yakıyor ona gore ama olsun kromajları yeter arabanın ince tekerde havası ayrı tabıı

Yorum bağlantısı
Hep aynı şey banada eskisini vermişlerdi, mail attım yolladılar, asfalt sesini düzeltilerse çok iyi olmuş, peki yolda arabadan tıkırtı falan geliyormu, konsoldan çeşitli sesler falan duyuluyormu acaba? Yol tutuş nasıl acaba önden kayma varsa eski kasaya yürüyen aksamıyla farklılık var demekki, yoksa yol tutuş özelliği gittiyse ne anladım ben bu işten, gittikçe soğuyorum galiba arabadan, araka kısım dar görüş yetersiz yol tutuş iyi değil sadece dış görünüş iyimi yani, teybin kullanılabilirliği düşük bakmadan düğmelere basamıyorsunuz alışmak lazım, bu konularda sizin kullanıcı yorumlarınız nedir Can bey, inşallah böyle değildir, yoksa görünüş olarak çok hoş olmuş, gerçi motorları hala aynı ama..

Dostum yol tutuşu gayet iyi ben 15 sene Vectra A kullandım bunun yanında golf , megane II , grande punto, vw jetta kullandıkm ve vectra kadar yol tutabilen dengeli bir araç görmemiştim ama buda onun kadar iyi, ses konusunda evet eski fiestadan sessiz ama bence ford genel olarak ses konusunda çok ama çok başarısız benim 15 yıllık vectram test ettiğim mondeodan bile az yol sesi alıyodu. Fiesta'nın yenisinden bunlar geliyosa eskisini düşünemiyorum bile, kapılar konsol, başlıklar heryer bir noktadan osnra sesli, düz asfaltta ama hiç ses yok , zaten düz asfaltta bizim ilk arabamız olan R12 TSE bile sessizdi :). Aracın ön konsola entegre müzk sistemi ford araçlar arasında gördüğüm en güzeli bence. eski araçlarda ve bazı modellerde orta göğüse afedersiniz kelebek gibi koydukları tüm döşemelerin yanında sırıtan sony lerden iyi durduğu kesin. Ve çok kullanışlı ben ilk aldığımda 1 cd lik mp3 hazırlayıp koydum daha cd yi çıkarmadım bile. onca albumun arasında gezip bir şarkı seçmek son derece kolay ve ses sitemi gayet kaliteli ses veriyor.İşin şakası Ford kaliteli bir marka bunu kullandığım diğer araçlara kıyasla değil onları tanıdığım için söylüyorum . Bir kere sınıfının en güzel aracı diyebilirim şekil olarak. Bütün bu eleştrileri yaparken şunuda unutmamak lazım aldığınız araçta sessizlik, sürüş konforu, güvenlik,elektronik donanım ve güç gibi etkenleri bu kadar detaylı sorgularsak yanlış yapmış oluruz. Zira bunların hepsini düzgün karşılayabilen bir kaç marka var. Bu paraya bu kadarı iyi bile. :)

Yorum bağlantısı
Barış Duman

Yeni alan arkadaşlar güle güle kullansınlar araçlarını ;)

Göstergelerin olduğu kısım eski fiestanınkinden küçük mü yoksa resimden öyle gözüküyor?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...