İçeriğe Yönlendir

Fusion benzin g&#246stergesi

Mustafa Korçak

Recommended Posts

Mustafa Korçak

lpg de kullanıyorum fakat benzin göstergem dolu iken km yaptıkça boş göstermeye başladı.lpg servisi aracımın tekerleklerinde sensör olduğunu ve gidilen mesafeye göre benzin göstergesini uyardığını ve bundan dolayı boş gösterdiğini söyledi doğruluk payı varmıdır?aracım fusion 1,6 2004

:kafa:

Yorum bağlantısı
Yaşar Demirci

şamandırada problem olabilir. gösterge ve tesisattanda kaynaklanabilir

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

gerçekten benzin "de" kullanıyorsanız ? Bu olaydan sonra benzin aldınız mı?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Bence lpg ye alınca da benzin sarf ediyor, tasarrufdan ziyade tam kazık, kmde 70-80 ykr harcıyordur araç, derhal kontrol ettirin!

Yorum bağlantısı
Bahadır Görgeç

Slm aynı model , özellikte ve lpgli benimde aracım var.

1.Sıralı sistem lpg lerde ilk çalıştığında (2-3km) motor sıcaklığı 35c veya 40c dereceye ulaşana kadar benzinde çalışır.Bu 2-3 km de araç normalde benzinli olduğundan daha fazla benzin harcar (manavra,dur-kalk,motorsıcaklığı vb).

Gün içinde motoru 1-2 dak bile kapatıp açmanız bu yakıt tüketimini doğurur.

2.Yakıt deposunda duran benzin herzaman buharlaşır.(şunu düşünmeyin ben soğuk memlekette yaşıyorum burda olmaz).

3.lpg ve benzin aynı anda yanma odasına girmez.

Yorum bağlantısı
Mustafa Korçak

bahadır senin araç lpg ile kullandığın halde benzin göstergesinde düşüş oluyormu

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Aynı şey benim önceki arabamda (Renault 21 Concorde) da oluyordu.Ancak onun benzin göstergesi dijitaldi ve litre olarak rakam gösteriyordu.Akşam bırakıp sabah çalıştırdığımda olması gereken değeri gösteriyordu.Sizin arabada aynı durum sözkonusu oluyormu?Yani uzun beklemelerden sonra gösterge tekrar dolu gösteriyormu?

Yorum bağlantısı
Mustafa Korçak

hayır olmuyor.benim göstergelerde dijital ama rakamsal değil.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Sıralı sistem lpg'li araçların ilk çalışması benzinle olduğu için illaki benzin harcanız, ama normal kullanılan bir aracın bir depo benzini mesela ilk bahardan sonbaha kadar ancak biter diye düşünüyorum...

Ben 3 ayda falan 50 liralık benzin alırım...

Yorum bağlantısı
Mustafa Korçak

3 ayda 15 lt sadece araç çalıştırmak için harcanması normallmi ?

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Ban göre sorun çözüldü.3 ayda arabayı ne periyodlarda kullandınız.Günde 5 defa motor soğuduktan sonra ise gayet normal bir değer.Lpg den anlamam ama bence öyle.

Yorum bağlantısı
Bahadır Görgeç

"bahadır senin araç lpg ile kullandığın halde benzin göstergesinde düşüş oluyorm"

Evet düşüyor. ama şoyle bi örnek veriyim (kabaca) 40-50 milyonluk benzin 3 depo lpg (6-7 hafta) sonrası bitiyor.

Senin yazdığına göre 3ayda 15 yetele cok iyi bi değer.

Yukardaki cevaplarda şunu söylemeyi unuttum,senin arabandaki lpg sistemi ile sıralı sistemi kullanmayan lpg sistemlerini(dogan,şahin,renault vb) farklı onlar benzin hiç kullanmadan senelerce bine bilirler araçlarına

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
3 ayda 15 lt sadece araç çalıştırmak için harcanması normallmi ?

Normal...

Çünkü aracın benzinle çalıştığı motor soğuk ve genelde düşük viteslerde oluyor.. Motor sürekli bu şartlarda çalışsa saatde veya 100 km 'de 15 litreden aşağı yakmaz...

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Abimin aracına lpg taktıklarında tek silindirin enjektör kablosunu yanlış bağlamışlar ; 1 silindir benzinle diğer 3 silindir lpg ile çalışıyordu uzun yol denemesinde benzininde azaldığını farkedince serviste düzelttiler. :seytan:

Yorum bağlantısı
Onur Demir
(düzenlendi)

15ytl ise iyi ama 15lt ise gariplik olabilir. ben 30ytl lik alırım hep 4-5 depo idare eder beni. bendeki tek sorun ilk çalıştırdığımda 30sn bekleyip yola çıktığımda 1. viteste (benzinde) bi sirkeliyo eğer hafif yüklenirsem gaza sonra çok nadir bi pat yapıyo sonra hop devam tıkır tıkır. o pat sesi ne onu anlamadım bi tek onun haricinde hiç bir sorunum yok. izmir bölgesinden katılıyorum yarışmacı arkadaşlara başarılar diliyorum :nazar:

tarihinde Onur Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...