İçeriğe Yönlendir

İdeal Oksijen Yakıt Karışım Oranı Kaçtır ?

Yücel Doğan

Recommended Posts

Yücel Doğan

İdeal Oksijen Yakıt Karışım Oranı Kaçtır ???

Nasıl Ölçülür ???

Ücreti ne kadardır ???

Ön taraftaki (Bank1) oksijen sensörü değiştirilmesine rağmen, oksijen sensörü hatası veriyor... Değiştirilen parça mı sorunlu yoksa ikincisini de mi değiştirmek gerekiyor bunu öğrenmeye çalışıyorum...

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

14.1 : 1 dir. Arıza lambanız yanıyor ise, sensör değişimi öncesi aracınız arıza teşhise bağlandığında bunun tespit edilmesi gerekirdi ayrıca:

1. Arkadaki sensör arıza gösteriyor demek her zaman sensör arızalı demek değildir, katalitik artık ömrünü doldurmuş da olabilir veya araçta kat yoktur?

2. Öndeki sensör arızalı idi ve değişimine rağmen lamba yanıyor ise bu işte bir terslik vardır.

3. Kat konvektörlü araçların egzos emisyonlarını ölçmek sağlıklı bir teşhis yöntemi değil, sıkışılan noktalarda başvurulan bir arıza tahmin yöntemidir.

Yorum bağlantısı
Yücel Doğan

1. Tespit şöyle yapıldı, hata kodu P0170 ve 0171 bulundu... Sistem çok zayıf bank 1 ve yakıt kesim bank 1... bunun için öndeki sensör değiştirildi ama 14.1:1 oranına bakılmadı...

cuma günü bulunan hata ise oksijen sensörü hatası ve yakıt seviye sensör devresi... arkadaki ya da öndeki sensör demiyor ama sadece oksijen sensörü diyor... öndeki değiştirdiğimiz için bu sefer de arkadakini değiştirmeyi düşünüyoruz... ama gerek de olmayabilir ??? emin olmak istiyorum hatadan...

2. Tersliğin yeni takılan parçada olabileceğini düşünüyorum... egzos emisyon ölçümü yerine öndeki sensörün düzgün çalışıtığını daha sağlıklı nasıl ölçebiliriz ?

3. katalik'in durumuna baktıracam...

4. çok teşekkürler...

Yorum bağlantısı
Yaşar Demirci

tesisat yada silindirin içerisine ölçülmeden hava giriyor. yada pcm yazılım güncellemesi deneyebilirsiniz

Yorum bağlantısı
Osman Dumanlı

Anladığım kadarıyla tipik ve eğlenceli bir arıza..tam tersi,yeterli hava gelmiyor..üç taraflı bir hortum şakası..

Yorum bağlantısı
Yücel Doğan

ne kadar eğlenceli olduğunu bir de bana sorun :D

pcm yazılım güncellemesi dediğiniz sanırım bizim ustanın dediği 'beynin sıfırlanması' olayı ???

giren havanın ölçülü olup olmadığı nasıl anlaşılır ? eğer sorun buradaysa nasıl düzeltilir ?

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Bence de yanma havası ile ilgili bir problem var. Yazılım güncellenmesi sorunu gidermediyse, parçaların tekrar değişmesi gerekebilir.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...