İçeriğe Yönlendir

Çizikler için ne yapmalıyım

Çağlar Bayur

Recommended Posts

Çağlar Bayur

Aracın, şu anda tanımadığınız, sonraki sahibinin zevki mi , yoksa sizin göz zevkiniz mi önemli?

Yorum bağlantısı
Uğur Aksoy
Merhabalar 2008 ocak ayında 0 km aldığım 90 lık connectimin 3 adet derin çiziği var ve kriko konulan kısımda yanlış kriko kullanımından dolayı sacda bir bükülme meydana geldi. arkadaşlar aracım daha 12.000 km civarlarında yani daha taze sayılır ben bu çizikleri ve darbeyi gördüğüm zaman içim gidiyor. bu sorunu halletmek için servise uğradım. aracım kaskolu olduğu için kaskodan yapalım dediler. bende kaskoyu bozdurmak istemedim bir düşüneyim dedim. yaklaşık 400 ytl civarıda bi masrafı olur dediler. sizce kaskoyu bozdurmalımıyım. bu kasko poliçesini yenilerken bana sorun çıkartırmı. birde araca boya uygulanacak. aracın değeri çokmu düşer boya vurulursa bana bi dezavantajı olurmu. veya bu çizikleri boyattığım zaman aracın orjinal renginden ayırt edilebilirmi. vereceğiniz cevaplar için şimdiden teşekkür ediyorum arkadaşlar.

Murat bey ,sizin içinize hangi durum siniyor.

görüntü kötüyse ,bu durumdan memnun değilseniz kaskoyu bozarak boyatmanızı öneririm,daha önceden çeşitli açılardan resim çekinki ,ileride satacağınız zaman çamur at izi kalsın kıvamındaki bazı densizlere göstermek maksadıyla delil olur.yoksa aracınız büyük kaza yapmış muamelesi bile gördürürler.malesef servislerin bile ellerindeki bulunan 2 el otoları satmak için ekspert için gelen alıcı satıcı taraflara satıcının aracını kötüleyip daha sonra alıcıya pişkince ellerindeki 2 el aracı satmak için gayret göstermektedirler.

elinizde resim olduktan sonra sorunsuz şekilde iyi bir oto boyacısına boyatın,yetkili servis olmak zorunda değil,sigortanızın sorunsuz şekilde tahsil edebileceğiniz boyahane olması yeterli.

güle güle kullanın..

Yorum bağlantısı
Uğur Aksoy
(düzenlendi)

Murat bey yıllar önce 1995 senesinde renault flash s aracımı satarken alıcı olan kişi birmot bostancı yetkili servisine göstermek istedi bende ,memnuniyetle kabul ettim.

birmot'taki kaportacı aracımı altını üstünü inceledikten sonra ,aracıma arkadan büyük darbe aldığını iddia etti ,bende aracın ilk sahibi akrabam olduğunu ve otomobillerden sandığından daha fazla anladığımı anlattım,fakat terbiyesizce aracımı kötülemeye devam etti.

bende noter çağırıp aracımın hasarını noter huzurunda açıklayıp açıklamayacağını söyledim ,tabiki yan çizdi :seytan:

daha sonra renault mais'e giderek bu kaporta ustası hakkında görevini kötüye kullandığına dair dilekçe verdim.renault yaklaşık 45 gün sonra birmotta çalışan kaportacıyı görevden uzaklaştırdığını yazıyla bildirdi.

bostancı birmota daha sonra giderek aslında ellerinde takasa gelen araçları pazarlamak için satıcıların araçlarına karalama yaparak ellerindeki araçları satmak için uğraştıklarını öğrendim.

işte türkiyeden insan manzaraları :lol2:

tarihinde U?ur Aksoy tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Alp Yavuzkurt
ben bu aracı uzun süre kullanmayı düşünüyorum. oyüzden benim göz zevkim önemli. fakat şöylede bir durum var satarkende sıkıntı yaşamak istemiyorum çağlar abi.

bu durumu satarken düşünürsünüz okadar kafaya takılacak bişey deil nitekim hayatta daha neler olyor neler takma boşveer

Murat bey yıllar önce 1995 senesinde renault flash s aracımı satarken alıcı olan kişi birmot bostancı yetkili servisine göstermek istedi bende ,memnuniyetle kabul ettim.

birmot'taki kaportacı aracımı altını üstünü inceledikten sonra ,aracıma arkadan büyük darbe aldığını iddia etti ,bende aracın ilk sahibi akrabam olduğunu ve otomobillerden sandığından daha fazla anladığımı anlattım,fakat terbiyesizce aracımı kötülemeye devam etti.

bende noter çağırıp aracımın hasarını noter huzurunda açıklayıp açıklamayacağını söyledim ,tabiki yan çizdi :(

daha sonra renault mais'e giderek bu kaporta ustası hakkında görevini kötüye kullandığına dair dilekçe verdim.renault yaklaşık 45 gün sonra birmotta çalışan kaportacıyı görevden uzaklaştırdığını yazıyla bildirdi.

bostancı birmota daha sonra giderek aslında ellerinde takasa gelen araçları pazarlamak için satıcıların araçlarına karalama yaparak ellerindeki araçları satmak için uğraştıklarını öğrendim.

işte türkiyeden insan manzaraları :(

bu tip durumlar hala devam etmektedir maaleseff

gerçekten öyle yurdum insanı ugur bey nediyeyim :( ya bu benim ilk aracım oyüzden biraz sıkıntı oldu bana bu çizikler. arabayada bakıyorum açıkcası üzerinde kuş pisliği olsa hemen temizliyorum. bu kadar üstüne düştük ondanmı oldu bilmiyorum. oturduğumuz semttende kaynaklanıyo biraz bu, hergeçen bi imza atmış yapacak bişey yok. zaten bu ülkede insa emeğine saygı yok.

sakınan göze çöp batarmış

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Benim bildiğim kaskoların % 80'i bozar...

Mini hasar olayı farklıdır... Autoking kapsamında yapılırsa bozmaz.. Ama gidip hasar dosyası açtığıp tamir yaptırır hasar bedeli alırsanız... Tekrar ediyorum, % 80 bozar...

Geriye kalan % 20'nin de % 10'unda ek teminattır....

Yorum bağlantısı
Uğur Aksoy
Birmot , Tofaş-Fiat yetkili servisidir?

Haklısınız Çağlar bey ,özür dilerim aklımda yanlış kalmış,bostancı otosanayine girerken solbaştaki yetkili renault servisi demem daha doğru olur.

yanlış hatırlamamdan dolayı özür dilerim.

13 - 14 yıl önceki olay :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...