İçeriğe Yönlendir

Mondeo MkII

Birol Yılmaz-2

Recommended Posts

Birol Yılmaz-2
(düzenlendi)

Arkadaşlar tekrar ben

aracım mondeo 1.8 td sw aracımla yolda giderken aniden hızlanmam gerektiğinde aracımda bir sarsıntı oluşuyor torpido koltuklar sallanıyor gazdan hafif çekeyim düzeliyor basayım sallanıyor fakat hızını bulunca kesiyor yanlızca hızlanırken yapıyor sebebini bilen varmı

tarihinde Serkan Toker tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Birol bey, forumlarımızda büyük harf kullanmıyoruz.İki konunuzu düzeltmek zorunda kaldım, lütfen küçük harf kullanın, teşekürler....

Aracınızın sarsıntı problemi debriyaj balatası kaynaklı olabilir, debriyajınız ne durumda, eski mi?

Vites kolunda da aşırı bir titreme varmı?

Yorum bağlantısı
Birol Yılmaz-2

çok teşekkürler düzelteceğim

vites kolunda sarsıntı yok balatam yukarıda kavrıyor fakat kalkışlarda yükte yada aracım sabitken el fireni çekik 5. vitese takıp zorladığımda sıkıntı yok stop ediyor

Yorum bağlantısı
Emre Gizlenci

sarsıntı dediğiniz silkeleme tarzında ise elektrik problemi olabilir. buji, buji kabloları ve bobini bir kontrol ettirin. gerçi dizelden anlamam, kızdırma bujisi gibi birşeyler olmalı yanılmıyorsam...

Yorum bağlantısı
Birol Yılmaz-2

arkadaşlar teşekkürler

ama ne aks ne motor kulağı nede kızdırma bujisi hepsi sağlam tek debriyaj kaldı

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Israrla aks diyorum...

Balata son haddine gelmiş bir balata değilse...

+1 detaylı kontrol şart, debriyaja boşuna masraf yapmış olmayın da.

Yorum bağlantısı
Birol Yılmaz-2

aks lar sağlam çıktı ve kaldıkı bence aks olsaydı devamlı yapardı bu sadece hangi süratle olursam olayım gaza yüklenince oluyor gazı çekeyim kasiyor normal gidişte yok

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
aks lar sağlam çıktı ve kaldıkı bence aks olsaydı devamlı yapardı bu sadece hangi süratle olursam olayım gaza yüklenince oluyor gazı çekeyim kasiyor normal gidişte yok

Hah işte, tam aks poryosundaki boşluktan bahsediyorsunuz... :nazar:

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Değildir... Durum vahim değilse.. Çifti.. 50 liraya sökülür 50 liraya da tamir edilir... İyi bir usta iyi bir tornacı lazım size...

Yorum bağlantısı
Birol Yılmaz-2

yaptıracağız baktırmak lazım benim işallah kötü bir şey çıkmaz

Yorum bağlantısı
Osman Dumanlı

Problem kesinlikle akslarda... Sırasıyla... Ya aks lale içi bilya dağılmış...Ya aks lalesi eğilmiş... Yada aks mili eğilmiş...Üçünden başka bir şey değil...Motor gücünü,şanzumandan akslar vasıtası ile tekerleğe iletirken oluşan sarsıntı,sadece aks düzeneğindeki bir salgıdan ibarettir.. :(

Yorum bağlantısı
Birol Yılmaz-2

arkadaşlar aracıma baktırdım akslar sağlam çıktı debriyaj ömrü bitmek üzereydi değişti fakat sarsıntı kesilmedi anlayamıyorum sadece gaza yüklenince oluyor ani hızlanmak istediğimde ama yavaş yavaş hızlanırsam sıkıntı yok anlayamadım

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Akslara bakılmasının çeşitli yolları vardır, bazı hallerde lifte alınınca, akslardaki yük ortadan kalktığında teknisyeni yanıltan sonuçlar verebiliyor.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Birol Yılmaz-2

arkadaşlar sarsıntı problemini çözdüm aracımın aksları ve debriyajı değişti çözümlendi masraf sırasıyla

*mapa marka debriyaj seti 180 ytl

*orjinal hirolik debriyaj bilyası 60 ytl

*iki aks tamiri 70ytl

*işçilik 100ytl

toplamda 410 ytl şimdilik problem yok

Yorum bağlantısı

Sanırım aracın motoru connectlerle aynı. Focus 1,8'de connectle aynı motoru kullanıyordu.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Birol Yılmaz-2

evet motor connect lerin aynısı sadece değişikliği intercoler motorun üstünde connect de önde, yakıt sistemi mazot pompası benimki mekanik connect in elektrikli ama şu varki connect kullananlar çok yakıyor diyor ama bende o sorun yok şehir içi 6, 6,5 lt yakıyor en kısa zamanda ekliyecem ama araç sahibinden comda 11294904 ilan numarasında yada http://www.sahibinden.com/gumrukten_mondeo...pXQQdisplayitem burda

http://www.sahibinden.com/ford_mondeo_1_8_...pXQQdisplayitem motorda aynısı

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

İlanda yazdığınız araç özelliklerinde yanlışlıklar var mı? Yoksa hepsini kontrol ederek mi işaretlediniz?

Yorum bağlantısı
Birol Yılmaz-2

evet abs hariç araçta olanları işaretledim abs,de varda soket problemi olduğu için işaretlemedim. aksesuarlarda bir sorunmu var anlayamadım?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...