İçeriğe Yönlendir

Mondeo MkII

Birol Yılmaz-2

Recommended Posts

Yaşar Demirci

asr,elektronik fren dagılımı, fren destek sistemi mesela. koltuk ısıtmasından şüpheliyim

Yorum bağlantısı
Birol Yılmaz-2

onları sildim daha güncellemede koltuk ısıtması var kültablasının orda iki düğme var sağlı sollu açtım zamanla kultuk ısınıyor

Yorum bağlantısı
Zafer Ofli
(düzenlendi)

muhtemelen sorununuz aks kafalarından kaynaklanıyor iyi bir kaynakla doldurulup sonra frezelendiği takdirde hiç bir sorununuz kalmaz veya aksın değişmesi gerekirki bence gerek yok

tarihinde Zafer Ofli tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Birol Yılmaz-2

arkadaşlar sarsıntı problemini çözdüm aracımın aksları ve debriyajı değişti çözümlendi masraf sırasıyla

*mapa marka debriyaj seti 180 ytl

*orjinal hirolik debriyaj bilyası 60 ytl

*iki aks tamiri 70ytl

*işçilik 100ytl

toplamda 410 ytl şimdilik problem yok :)

Yorum bağlantısı
Birol Yılmaz-2

debriyaj setinde kazık yemişim bugün tesadüen öğrendim başka ord parçacıdan 180 ytl ye luk marka mapa ise 130 a satıyor. mapa pek kaliteli değilmiş fiyat ondan düşükmüş ama dediğim gibi şimdilik soun yok

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Vahittin Teker

3 gün önce bende aks yüzünden yolda kaldım sol tarafın dış aks kafası deişti. aracı bu akşam sanayiden geri aldım. dikkatimi çeken 1 ve 2 viteste gaza biraz fazla basarsam araç sağa çekiyor. sağ aksı değiştirmediğimden olabilir mi usta biz ön takımı ellemedik dedi. Bilgim olmadığından sizinle paylaşmak istedim.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Yeni fark ettiğiniz, normal bir hadisedir, her önden çekişli araç, şanzıman hangi yönde ise, tersine doğru çekme yapar. Ani gazlamada tatlıca tabii ki. Şİmdi fark etmenizde çok normal, bu sıkça olan bir hadisedir, boya-tamirat işleminden sonra, araç sahibi, aracını daha dikkatli inceler-test eder-bakar.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Süha Demirtaş
arkadaşlar sarsıntı problemini çözdüm aracımın aksları ve debriyajı değişti çözümlendi masraf sırasıyla

*mapa marka debriyaj seti 180 ytl

*orjinal hirolik debriyaj bilyası 60 ytl

*iki aks tamiri 70ytl

*işçilik 100ytl

toplamda 410 ytl şimdilik problem yok :seytan:

Şimdi şunu merak ediyorum aynı sorunda bendede var malesef ama benimkinde ekstra olarak araçta hızlı gider iken 160-180 gibi yoldan ötürü araçta yaylanma olduğu sırada yani araba hafif yukarı kalkıp oturduğundada sanki araç bir yere oturuyor ve ondan ötürü gelen bir sürtünme sesi var. Baskı balata 15.000km önce gibi değişti ondan önce yoktu ama baskı değiştikten hemen sonrada olan bir şey değil zamanla gerçekleşti.

Acaba bendeki sorunda aks tanmıdır ?

Yorum bağlantısı
Birol Yılmaz-2
YAZALI BAYA OLMUŞ SORUN DEVAM EDİYOMU ONU SORUYUM ÖNCEDE BOŞUNA KONUŞMUŞ OLMAYIM :p)

evet sorunum çözüldü şu an sıkıntı yok

Şimdi şunu merak ediyorum aynı sorunda bendede var malesef ama benimkinde ekstra olarak araçta hızlı gider iken 160-180 gibi yoldan ötürü araçta yaylanma olduğu sırada yani araba hafif yukarı kalkıp oturduğundada sanki araç bir yere oturuyor ve ondan ötürü gelen bir sürtünme sesi var. Baskı balata 15.000km önce gibi değişti ondan önce yoktu ama baskı değiştikten hemen sonrada olan bir şey değil zamanla gerçekleşti.

Acaba bendeki sorunda aks tanmıdır ?

o sesi yaptıktan sonra bakın çamurluk içlerinde sürtme izi varmı? neden derseniz benimkide yaylanmada sürtme yapıyordu amortisörler tamir oldu düzeldi

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Herhangi bir sürtünme izi yok ve yaylanmadaki sürtünme sesi sadece gaza bastığımız sürece oluyor

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...