İçeriğe Yönlendir

Fusion 1,6 TDCİ motor sesi

İlker Demir

Recommended Posts

İlker Demir

Fusion 1,6 TDCİ aracımın motorundan gaza bastığım zaman motor sesi ile birlikte ince bir şıkırtı sesi geliyor. Gazdan ayağımı çektiğimde direk kesiliyor. Bu şıkırtı yüksek devirlerde motor sesinden, yüksek hızlarda rüzgar sesinden , mucurlu yolda asvalt sesinden duyulmuyor. Arabamı sıfır almıştım. Bu ses aldığımdan beri var.

Eğer bu bir sorunsa veya daha büyük arızaların belirtisi ise garanti bitmeden yaptırayım önlemimi alayım diyorum.

Fusion 1,4 TDCİ kuzenimde var. Onda böyle bir ses yok. Tabii ki motorların yapıları farklı.

Bu konuda bilgisi ve tecrübesi olan var mı? Yanıtlarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Garanti süresince ne olursa olsun son güne kadar her nevi arıza koşulsuz tamir edilir - değiştirilir diye bir şey yoktur. Hiç vakit kaybemeden servise gösterin, ummadığınız bir şekilde sıkıntı çıkabilir.

Yorum bağlantısı
İlker Demir
(düzenlendi)

Mehmet Bey, sizin araçta da belirttiğim çok ince bozuk para sesi gibi bir ses var mı? Gaza basarken geliyor. Aldığımdan beri ses hep böyleydi onun için hiç araştırmadım. Hiç bir sorun hissetmiyorum... ( çekiş , rolanti vs.)

Sefa Bey bakımda düzeltildi falan deyince merak etmeye başladım. Acaba çok basit bir sorun mu var diye?

15000 Bakımını yaptırdığımda usta motorun çeşitli yerlerini iyice inceledi. Çalışırken kontrol etti. Herhangi birşey söylemedi.

tarihinde ?lker Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Nuri Başer

Aynı ses ben de de mevcut.. hatta daha önceki benzinli aracımda da vardı ve oktan vuruntusu demişlerdi (nedir bilmem)..

birkaç yerden sordum yakıtla alakalı olabilir, değiştirip dene dediler.. başka biri de supaplardan gelen ses dedi.. en tatmin edici ise enjektörlerin kirlenmiş, temizlet, bir de Carbon Clean yaptır geçer dedi.. bu en sonuncuyu birkaç gün içinde bakımla beraber yaptırmayı düşünüyorum.. sonucu iletirim..

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
İlker Demir
(düzenlendi)

Yakıt aldığım yeri değiştirdim. Şıkırtı sesinde farkedilir derecede azalma oldu. Herkesin yakıt aldığı yere dikkat etmesini öneriyorum..

tarihinde ?lker Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
İlker Demir

Şimdiye kadar garanti için Opetten alıyordum. O garantinin fason olduğuna karar verdim. Artık garanti süresi bitmeden Petrol Ofisinden almaya başladım. 2 depo oldu. Gayet memnunum.

Yorum bağlantısı
Nuri Başer

Fark, kullanınca bariz anlaşılıyor.. mesela yakıtlar ve verdiği hisleri şöyle anlatabiliriz..

opet = traktör + bol dumanlı

shell = seri + hafif dumanlı + sessiz

petrol ofisi = seri + dumansız + sesli

bp = seri + dumanlı + sessiz

total = denemedim

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

İstasyon sahibinin ar damarı çok önemli. Buradaki Shellden diesel aldığımda sesten perişan olmuştum, PO ya devam ediyorum ben de.

Yorum bağlantısı
Abdussamed Acar

opet mi .... çık çık çık....

Bp-Shell;

Genel olarak denetimleri, yakıtları iyidir...

Bunun dışında diğer bayilerden de memnun bırakanlar olsa da TR ortalamasında yukarıdaki ikili iyi iş çıkarıyor...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...