İçeriğe Yönlendir

2009 Ford Fiesta Yeni Kasa Tesisat

Ömer Salih Özdemir

Recommended Posts

Ömer Salih Özdemir

arkadaşlar yeni fiestaya tesisat yaptıran warmı ?

servis fordun bu teybi yeni tasarladığını ve ellemenin sakıncalı olduğunu ve bu sistemi bilmediklerini sölüyor

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Doğrudur, teybin içine aküden beslenen mutasyona uğramış piranhalar koymuşlar, soketlerede zehirli pudra sürmüşler, vidaları açınca, içindeki yay mekanizması ile .........

Hatta arıza halinde servise getirmeyin, onları meşgul etmeyin, kendiniz yapın, hatta daha sonra kendi faturanızı kesip, ödemeyi vezneye yapın, uyuklamakta olan Müdürlerini uyandırmadan kapıyı usulca kapayıp çıkın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Guest Sinan Akg
arkadaşlar yeni fiestaya tesisat yaptıran warmı ?

servis fordun bu teybi yeni tasarladığını ve ellemenin sakıncalı olduğunu ve bu sistemi bilmediklerini sölüyor

evet tasarım açısından daha teybin nasıl çözüleceğini bilmiyordur ustalar.Tesisat derken neleri değiştirmek istiyorsunuz veya ekstradan ne almayı planlıyorsunuz.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Doğrudur, teybin içine aküden beslenen mutasyona uğramış piranhalar koymuşlar, soketlerede zehirli pudra sürmüşler, vidaları açınca, içindeki yay mekanizması ile .........

Hatta arıza halinde servise getirmeyin, onları meşgul etmeyin, kendiniz yapın, hatta daha sonra kendi faturanızı kesip, ödemeyi vezneye yapın, uyuklamakta olan Müdürlerini uyandırmadan kapıyı usulca kapayıp çıkın.

süper :)

sektöre geri dönmelisiniz mutlaka :clapping:

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Zaten eskisinide tam bilmiyorlar aman diyim uzak durun servisten, zaten yenisinede pek bişey yapamayız hoparlör değişimi dışında kısıtlı bir sistemi var.

Yorum bağlantısı
Ömer Salih Özdemir
evet tasarım açısından daha teybin nasıl çözüleceğini bilmiyordur ustalar.Tesisat derken neleri değiştirmek istiyorsunuz veya ekstradan ne almayı planlıyorsunuz.

valla zaten hazır tesisatım var elimde blabunk kabin ve yine orjinal blabunkt gt 850 bas

16 cm infiniti mid bas bir çift

16 cm audio sistem mid bas bir çift

4 kanal blabunkt anfi 4 * 200 wattı galiba.

bas anfiside var yedekte bide xetec anfi var oda arkadaşımda 6 kanal istersem temin edebilirim ama sorun bunları bağlayabilirmiyiz

Yorum bağlantısı
Guest Sinan Akg

Hazır cihazlarını güzel ve kaliteli...Ancak bence biraz daha sabredin aracın orjinal teybiyle tam perfomans alıcağınız sanmıyorum...Teyp çerçevesi çıksın güzel bir teyple bunlar bağlatılabilir.Umarım kapı içine kasnak ile sığar 16cmler ama garanti kapsamından çıkarmı o kadarını bilmiyorum :)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Benim anladığım: Orijnal teyp kalacak, hoparlör ve anfiler ilave edilecek. Sorunsuz ve kolay bir işlem.

Yorum bağlantısı
Ömer Salih Özdemir
Benim anladığım: Orijnal teyp kalacak, hoparlör ve anfiler ilave edilecek. Sorunsuz ve kolay bir işlem.

azımdan lafı aldın abi valla herşeyin orjinali olmalı öyle iki teyip falan hikaye

gerekirse yarısını takmam

eğer orjinal teyp kaldırırsa bas tek anfi bide tek takım midbas taksamda olur a

yeterki azıcık ses çıkarsın gerekirse midleri değiştirebilirim

warmı bi yolu acaba bu işin

Yorum bağlantısı
Ömer Salih Özdemir
Teyp neyi kaldıracak? Ben hedeflenen montajı anlamadım? Tüm yazdıklarınız mı?

ya aslında benimki dereyi görmeden paçayı sıvamak gibi bişi oldu şimdi

arabayı sipariş ettim ben 1.4 benzinli titanyum lansman paketli

ama kolanların sesini beğenmedim yukarıda yazdıklarım elimde olanlar

blabunkt anfi ve bas kabin

bir çift audio sistem mid bas

bir çift infiniti mid bas

bu arabanın teybine bu tesisat uygulanabilirmi

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Kapı hoparlörleri ebatlarını bilemem, teybin ses çıkışlarına anfi çevirici takılır, kablolar çekilir, anfi-bas-hoparlörler monte edilir.

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik

Test aracının teybi ayarlı mıydı? Biz kurcalarken gayet tatmin edici bi ses almıştık stock sisteme göre. Tabi önceden öyle orta seviye sistemlere alışan kulak yadırgar ama yine de kötü değildi.

Yorum bağlantısı
Ömer Salih Özdemir
Kapı hoparlörleri ebatlarını bilemem, teybin ses çıkışlarına anfi çevirici takılır, kablolar çekilir, anfi-bas-hoparlörler monte edilir.

istanbulda bunu yaptırabileceğim şöle fordun dilinden anlayacak

varmı birileri

benim usta askerde malesef

Yorum bağlantısı
Ömer Salih Özdemir
İstanbul da bu tip işlemler için bir çok yer vardır.

biliyorum birçok yer var ama sıfır araba herkezze emanet edilmez

gösüsten teybi sökecek hele bide bütün teyip

sonra döşemeyi kaldıracak gerekirse koltukları sökecek döşemeyi öle kaldıracak kapıların döşemelerini sökecek

ve birşürü işlem yapacak ve bu işlemler sonucnda bile araba sanki hiç illenmemiş gibi kalacak bi usta lazım

ben daha önceki sıfır aracımda serviste söktürmüştüm komple sora arkadaşıma tesisatı bağlatmış tekrardan servise götürüp herşeyi yerli yerinde taktırtmıştım.

ama ford un servisinin huyu suyu nedir onu hiç bilmiyorum

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

İstanbul da işlem yapılmak istenir ise, forumdan bugüne kadar referans almış yerler var.

Yorum bağlantısı
Ömer Salih Özdemir
İstanbul da işlem yapılmak istenir ise, forumdan bugüne kadar referans almış yerler var.

zaten ben istanbuldayımda foruma nası adana yazıldı onu hala çözebilmiş değilim bi ara kurcaladım ama beceremedim elime yüzüme bulaştırdım sanırım.

istanbulda oturuyorum ben. zaten benimde öğrenmek istediğim sizlerin bu tür işleri yaptırdığınız yerler varsa oraları bulmak

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Benim yer tavsiyem Maslak Atatürk Sanayidedir. Geniş zamanlı çalışır, işçiliği kusursuzdur.

Yorum bağlantısı
Ulaş Kankaya

bildiğim kadarıyla bu tür müdahalelerde aracın gerantiden çıkma durumu var

bende sipariş ettim aracı tesisat için konuştum pek kesin olmasada yetkililer

garantiden çıkma durumunun olabileceğini ima ettiler. çünki elektirik arızasından doğa bilecek

bir arızayı yapmış olduğunuz değişikliklere bağlı olarak hatayı kabul etmeye bilirler diye düşünüyorum

yani garanti kapsamında bakılmaya bilir araca

Yorum bağlantısı
İrfan Yıldırım

Ben haziran'da aldım arabamı tesisatı'da geçen ay bitirdim anck montaj daha yaptırmadım 20bin km bakımı geliyor. :)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Aracın garantiden çıkması için, mesela arızalı bir parça ile ilgili bir bağlantını-işlemin, teknik açıdan yanlış olması durumu gereklidir. Anfi takılı araçta, hız sensörü bozulursa, ilintisi bile yoktur, teyp dahi bozulsa, yapılmış bağlantının yanlış olduğunu ispat etmeleri gerekir.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...