İçeriğe Yönlendir

2009 Ford Fiesta Yeni Kasa Tesisat

Ömer Salih Özdemir

Recommended Posts

Bayram Bekman

aracınız hayırlı olsun,gule gule kullanın. bırcok arkadasım bılır ki been ustalara vb. kefıl olmam! ancak, ıstanbul'da beşiktsta mert yılmaz elektronık var. bızzat aracı aldıgım aksam gıdıp gıriş sınıfı bır muzık sıstemı yaptırmıştım.gayet memnun kaldım işçiliklerınden.ben, konu arabam olunca aşırı hassaslaşıyorum,iş yaparken sıgara içmeyen ustayı severım :D adam işi bıtınce ''ses akustik ayarı dahıl'' az volumde kahve ve sıgara ıçmeye bayılıyor,yaptıgını sızede kendınede beyendırıyor yani. ataturk sanayıde okçu oto var bırde,uluslararası prof. iş yapıyorlar ama bıraz tuzlular;)

Yorum bağlantısı
Onur Demir
(düzenlendi)

Bekleyin derim Teybi mıncıklamadan yapılan işlemler pek sağlıklı olmuyor anfi çevirici yle falan olur ama oda randıman vermez yol sesi, kapıyı kapatırken gelen sesler çıkıyor hoparlörlerden. o yüzden göüslük için uygun çerçeve falan bekleyin ve teybi değiştirin.

tarihinde Onur Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Guest Hakan ?sbir
(düzenlendi)

Bu yeni fiesta trendylerin arka hoparlörü yokmu ?

tarihinde Mehmet tarafından düzenlendi
Hocam, l
Yorum bağlantısı

yok vallahi ben anlamadım bu işi çok pişmanım trend aldığıma aradaki donanımı sonradan yaptırsan 5000 harcarsın

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Anlamadım arka derken arka kapılarda hoparlör yokmu sizde? Bu nasıl iştir ya...

Yorum bağlantısı
Tamer Topaç
Bu tabloya göre Comfort 4 kapıda yok ama Comfort Dizel SW' de ESP + TCS + ön ve arkada disk frenler standart görünüyor doğrumudur?
Sona doğru öyleydi. 2005 modellerde olabilir. Öncesinde yoktu diye hatırlıyorum.
Ne diyim ;) ilginç
Ford ilginçtir. Örneğin aynı sitenin mondeo için olanlarında esp ghialarda standart olarak gözüküyor. Demek ki son dönemde yapmışlar.
Anlamadım arka derken arka kapılarda hoparlör yokmu sizde? Bu nasıl iştir ya...

Yok mu??? :rolleyes:

Ford'u anlamak çok zor iş.

Şu donanımlarda da şok şaşırmıştım. http://www.ford.com.tr/focus/focus_donanim.htm Comfort 4 kapıda yok ama Comfort Dizel SW' de ESP + TCS + ön ve arkada disk frenler standart görünüyordu.Hakan Bey (Hakan Gürsoy) ''Ford ilginçtir'' demişti.

Aynen şöyle; Temel birgün bir çöp kenarında lamba görür ve evine götürür.

Lambayı siler ve içincen kocaman bir cin çıkar.

Derki cin; dile benden ne dilersen.

Temel' de ''burdan Amerikaya kadar bir köprü istiyorum''

Cin; çok masraf açma bana başka bişey iste, deyince

Temel; ''o zaman bana bir güç ver ve tüm kadınları anlayayım''

ve cin ''o köprü kaç şeritli olsun''

Yorum bağlantısı
Sina Güran

Biri tesisat mı dedi? :rolleyes:

Usta konusunda kendi ustamı tavsiye edebilirim. Sıyrık bir vatandaştır. Yeri altunizade de...

İşçiliği ve bilgisi üst düzeydir.

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...

yeni fiestanın teybi sökülüpte başka bir teyp takmak çok kötü bir görüntü oluşturcaktır iç mekanın o güzel tasarımını tamamen bozcaktır bence hiç teyp değiştirme işine girmeyin

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Ali Cihangiroğlu

Arkadaşlar nette bir video buldum, yeni fiestaya sirius uydu radyosu ilave etmişler, bu arada konsolun teybin nasıl söküldüğüde görünüyor, bilgi açısından faydalı diye düşündüm, ayrıca şu sirius işi hoşuma gitti, bulunurmu acaba bu zımbırtı?

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Boran Hepkan

arkadaşlar bi konuya yeni dahil oldum bencede konsolu bozmak hiç iyi bi fikir değil sonuçta bu dizaynı tasarımcılar belirliyor ama illada ses istiyorsanız bi kaç kolan takviyesiyle bu iş halledilir diyorum..sadece tek kafama takılan şu var kolan değişi nasıl olmalı yani bizim teybimiz e uygun nasıl bişey takmak gerekir

Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

bunlar en guzel cozum teyp icin ya koltuk altına yada torpıdoya vaya rn guzel cozum sok tak yapmak :p:D:D

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Bekir Tel

Merhabalar.Sisteme yeni üye oldum.Tanışma,tanıtma gibi bölümlerimiz var mı bilemiyorum?Bu konuyu görmüşken bende yeni aracım için düşündüğüm bir parçayı sizinle paylaşayım dedim.ebay üzerinden aratırsanız avrupa yeni fiesta için kendinden navi,dvd,cd çalarlı orjinal bir sistemi var 699 dolar gibi bir fiyat ve 150 dolara yakında kargo ücreti istiyorlar.eğer düşünürseniz daha önce başka bir aracım için yurtdışından getirttiğim pionner ımda trt bandrol masrafı gümrük masrafı gibi sinir bozucu bir sürü extralar ödemiştim.detaylı bilgi almak isterseniz yardımcı olurum ama sanırım ortalama 2.000 tl gibi bir fiyatı buluyor.bilgilerinize.yeni üyeler için yapmam gerekenler için yardımcı olursanız sevinirim.şimdiden teşekkürler

Yorum bağlantısı
Yasin Çelik

Ben böyle bi ana ünite düşünüyorum ama tam olarak detaylarını bilemiyorum yani bilgilendirme ekranının işlevi bunun sonucunda ne olur ne olmaz vs. birde aracım daha çok yeni az daha eskisin bu ürününde muadilleri çoğalsın hemen takmayı düşünüyorum zaten geri kalanı çok zor değil ::)

Bu arada bu cihazın fiyatıda yaklaşık 300 usd gibi bişey

22996701.jpg

99980605.jpg

15845415.jpg

90761899.jpg

62008989.jpg

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Ben böyle bi ana ünite düşünüyorum ama tam olarak detaylarını bilemiyorum yani bilgilendirme ekranının işlevi bunun sonucunda ne olur ne olmaz vs. birde aracım daha çok yeni az daha eskisin bu ürününde muadilleri çoğalsın hemen takmayı düşünüyorum zaten geri kalanı çok zor değil ::)

22996701.jpg

99980605.jpg

15845415.jpg

90761899.jpg

62008989.jpg

Bu güzelmiş, ekran yeter sadece, demekki yeni Focus gelince bu tür bişey alabileceğiz, zira focusta aynı sizin fiestada kullanılan teyp ve ekranla gelecek, yani bişeyler yapmak şart, adam gibi full ithal etmiyor şu otosan, sinir oluyorum vallahi.

Yorum bağlantısı
Yasin Çelik

Tabi birde böyle bişey var sanırım bu da double din leri için bir çerçeve olsa gerek.Ama az daha zamanı var sanırım yaygınlaşacak zamanla daha çok yeni

:)

14670684.jpg

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
C.İlker Özsaraç
Ben böyle bi ana ünite düşünüyorum ama tam olarak detaylarını bilemiyorum yani bilgilendirme ekranının işlevi bunun sonucunda ne olur ne olmaz vs. birde aracım daha çok yeni az daha eskisin bu ürününde muadilleri çoğalsın hemen takmayı düşünüyorum zaten geri kalanı çok zor değil ::(

22996701.jpg

ben de bayadır bu cihazı araştırıyordum, ucuzunu bulabilmek için 300 dolar olarak nerde gördünüz acaba? double din olanı baya güzelmiş ama.

yurtdışında ebay vs.de 800-900 lira arası değişiyor. Çin de yapılıyor sanırım. Giden olursa alınabilir toplu olarak. Geçenlerde tr.de buldum ama baya bi tuzlu geldi açıkçası :good1:. şu ürün ;

http://www.sahibinden.com/ford_fiesta_gps_...pXQQdisplayitem?

Yorum bağlantısı

Fiyatına yorum yapamam, ancak fiesta olsa düşünmeden alırım. Menşei çinde olsa, tam olarak oem diyemesek de direksiyon kumandasının çalışması ve fonksiyonel olması ile bu fiyatı hak ediyor.

Yorum bağlantısı
Yasin Çelik
ben de bayadır bu cihazı araştırıyordum, ucuzunu bulabilmek için 300 dolar olarak nerde gördünüz acaba? double din olanı baya güzelmiş ama.

yurtdışında ebay vs.de 800-900 lira arası değişiyor. Çin de yapılıyor sanırım. Giden olursa alınabilir toplu olarak. Geçenlerde tr.de buldum ama baya bi tuzlu geldi açıkçası :(. şu ürün ;

http://www.sahibinden.com/ford_fiesta_gps_...pXQQdisplayitem?

usd 300 gibi benim bulduğum yer de Çin zaten yani çindeki fiyatlar şu an için 300-450 usd arasında değişiyor ama bunun kadar basit bir şey değil ordakiler daha kapsamlı

yani yol bilgisayarı ekranını altdaki boşluğa takacak ekipmanları filan var :unsure:

Yorum bağlantısı
C.İlker Özsaraç
usd 300 gibi benim bulduğum yer de Çin zaten yani çindeki fiyatlar şu an için 300-450 usd arasında değişiyor ama bunun kadar basit bir şey değil ordakiler daha kapsamlı

yani yol bilgisayarı ekranını altdaki boşluğa takacak ekipmanları filan var :unsure:

Merak ettim açıkçası, varsa linklerini paylaşabilirmisiniz acaba? :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Yasin Çelik
Merak ettim açıkçası, varsa linklerini paylaşabilirmisiniz acaba? :friends:

tabikide

http://item.taobao.com/item.htm?id=3799030234

http://search.taobao.com/search?shopf=news...C4%EA%BB%AA+DVD

bunlardan detaylıca bakabilirsiniz

Ayrıca yazan para birimi yuen dir (RMB) yazan rakamı bölü 6,7 yaparsak usd birimine ulaşmış oluruz.

birde bu site fiyatları piyasadaki fiyatlardan biraz yüksek.çinde piyasalarda biraz daha ucuza bulmak mümkün

Yorum bağlantısı
C.İlker Özsaraç
:friends: Tek kelimeyle süper. Çin e gitmek lazım, neler yapmış adamlar ya..
Yorum bağlantısı
Yasin Çelik
:friends: Tek kelimeyle süper. Çin e gitmek lazım, neler yapmış adamlar ya..

işim gereği ben sıklıkla gidip geliyorum bu arada çinde o kadar çok yeni fiesta varki inanılmaz derecede ( tabi hepsi otomatik nedense)

dolayısı ile fiesta için oldukça zengin aksesuarlara sahipler.

Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
Onur Efe

Hafta sonu 2012 Fiestama tesisat taktık. Titanium x oaln aracımın orijinal hoparlör ebatları ön ve arka kapılarda 16cm olarak koymuşlar.

4 adet 16 cm hertz mid bagaja sony 30 cm slim bas ve philippo 5 kanal anfi ile besledik. Sonuç ve performans gayet güzel oldu.

Ancak sorunlar var.

1. Fordun kapı içlerine su doluyor. söktüğümüz orjinal hoparlörlerin 4 ünün de mıknatısları ıslaktı. Araç garantide ve şikayetimi bildiricem. Yağmur suyu bile cam fitilleri arasından kapı içine giriyor.

2. Orjinal teypte rca dönüştürücü kullandık ancak anfi tetiklemeyi teypten tek şekilde alabildik. Bu şekilde alıncada arabanın kapıları açıldığında iç aydınlatma ile tetiklediğinden teybi aç yada açma anfi açılıyor. Bu dudurm çok sinir bozucu. kilitler açık beklerken anfi hep açık. Aracı kilitleyince kapanıyor. Çözüm bulamadım ve öneriye açığım

3 Ekranlı ana ünitelerden düşünüyorum ancak direksiyon kumandası uyumu yok falan diyorlar ve çift rca çıkışlı. Bu 5 kanal anfi için kötü olabilir. sağ sol olacak sadece.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...