İçeriğe Yönlendir

Yeni Fiesta Alacağım / Yakıt tüketimi

Erçin Gedleç

Recommended Posts

Erçin Gedleç
(düzenlendi)

Arkadaslar merhaba ercın gedlec ben aranıza yenı katıldım yasım 20 ıstanbulda ıkamet etmekteyım dogma buyme ıstanbulluyum bılgısayar programcılıgı 1. sınıf ogrencısıyım adapazarı unıversıtesınde uzaktan egıtım bolumunde okumaktayım aynı zamanda bılge adam sıstem muhendıslıgını basarı ıle bıtırdım ozel bı sırkette calısıyorum suan suan mevcut aracım 2009 elegant+vsc d4d corolla ekstra olarak yan cıtalar tampon koruma cıtaları bi-xenon far cam fılmı derı doseme yaptırdım fakat sımdı bı de FİESTA almayı dusunuyorum 1.4 benzınlı guvenlık paketı ve lansman paketlı tıtanıum modelını yanı en full modelını yalnız aklıma takılan bı konu var BENZINLI olması cok yakarmı cunku ben yola cıkıtıgım da XXX - XXX km hızla gıden bırıyım bu hızda yakıt tuketımı ne olur sehır ıcı ve uzun yolda ortalam 120 140km arası bı hızla gıdersem nasıl olur bugune kadar dızel arabaya bındım FİESTANIN yakıtı sehır ıcı 25 ykryı ve uzun yolda 24 ykr yı gecerse pısman olurum aldıma ayrıca aracla ılgılı kullanan arkadaslarımızın sıkayetlerı varmı ve olumsuz acıdan bu duyumları varmı

Hepinize Saygılar aranıza katılmak gerçekten mutluluk verici bir durum

Yorumlarınız için şimdiden teşekkürler.

tarihinde Ruhi G tarafından düzenlendi
H?z kurallar?
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Hoşgeldiniz:

1. Şehirler arası yollarda aşırı sürat zaten tehlikelidir, yarıca belirttiğiniz rakamlar yasaktır, ayrıca Türkiye yol kalitesinde sakıncalıdır aman dikkat.

2. Tüketim değerlerini lt/100km cinsinden düşünür, hesaplar, yazarsanız evrensel ve karşılaştırıabilir olur.

3. fiesta ile yoğunlukla uzun yol yapmak çok rahat bir yolculuk olmaz.

4. Uzun yolda 8.6lt/100km yakmaz ama şehirçinde 1.4 benzinli motorun dezavantajı ile yakabilir.

Yorum bağlantısı
Erçin Gedleç
Hoşgeldiniz:

1. Şehirler arası yollarda aşırı sürat zaten tehlikelidir, yarıca belirttiğiniz rakamlar yasaktır, ayrıca Türkiye yol kalitesinde sakıncalıdır aman dikkat.

2. Tüketim değerlerini lt/100km cinsinden düşünür, hesaplar, yazarsanız evrensel ve karşılaştırıabilir olur.

3. fiesta ile yoğunlukla uzun yol yapmak çok rahat bir yolculuk olmaz.

4. Uzun yolda 8.6lt/100km yakmaz ama şehirçinde 1.4 benzinli motorun dezavantajı ile yakabilir.

Yanlışlarımı düzelttiğin teşekkür ederim.

100 kmde kaç litre yakar uzun yol ve şehir içi

Yorum bağlantısı
Erçin Gedleç

Uzun yola cok cıkıyorum. 1.4 dızel 68hp o arabayı cekmez dıye dusundugum ıcın benzınlısıne yanastım. 1.6' nın fıyatı ıse yuksek geldı ve sız olsanız o aracta guvenlık paketını alırmısınız? ıcerıgı: ( esp+yan hava yastıkları+surucu dız hava yastıgı) gp nın fıyatı ıse 1038 ytl

Yorum bağlantısı
Bayram Bekman

ben olsam gp alırım,hatta aracı dızel alırım. 68 beygır az gorunsede, tork degerı benzınlıden yuksektır.

Yorum bağlantısı
Erçin Gedleç

Evet hocam haklısında fazla gaza bastıgında arac kendını yakıta vurmaz mı? Çünkü megane 2 vardı dızel korkunc tuketımı dızel olmasına ragmen sehırcı 100km de 8.3 lıtre yakıt yakıyor.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Küçük harfleri kullanıyoruz, zira büyük harf internette bağırma anlamındadır ve görüntü kirliliği yaratır. Şehir içinde 8.3 lt/100 km yakan 1.5 Röno motorunda ya sorun vardır, ya da gidilip durulan mesafeler çok yakındır. Aynı kullanım tarzında fiestanın motoru daha çok yakacaktır.

Yorum bağlantısı
Erçin Gedleç

o aracta sorun vardı sanaırım abıcım zaten 20 bınde sattım corolla aldım forumda fiesta kullanan arkadaslar abılerım yok mu acaba

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Ayrıca, bence, Corolla dan sonra, fiesta ya binmek en azından iç mekanda sıkıntı yaratır.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Estağfirullah tavsiye değil, meblağlara uygun Fordlar, ayrıca fuarda Honda City Sedan görmüştük, şahsen çok hoşuma gitti. 1.4 motoru elden geçmiş, beygirler ilave olmuş, tüketimi de düşüktür. Bu yeni kasası piyasaya verildi mi bilemem ama 30k ytl civarı olmalı.

Yorum bağlantısı
Can Karacaer

Yepyeni Corolla'yı dünya zararına sattıracak sebep ne ki? Ona göre yorum yapalım...

Yorum bağlantısı
Ruhi Gökhan

Sayın Erçin, konunun acil bir durumu olmadığı için başlık düzeltmesi yapılmıştır. Lütfen konu açarken Acil gibi kelimeler kullanmayınız.

Yorum bağlantısı
Sina Güran
(düzenlendi)

Honda denince aklıma merak ettiğim bir konu aklıma geldi. Hondanın hibrid modelleri 40km ye kadar elektrik ile, 40km üstünde ise benzine geçiş yaptığı doğrumudur? Bu arada şarj meselesi nasıl hallediyor?

tarihinde Sina G tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sina Güran
Benzinde giderken ve frenlemede, aküleri şarj ediyor.

Aslında istanbul trafiği için çok güzel bir ekonomi yapma yolu diyebiliriz bu durumda. Dur-kalk yaparken yakılan benzine acıdığım kadar hiçbir israfa üzülmemişimdir herhalde...

Yorum bağlantısı
Kemal Şeyhzadeoğlu

2009 Ford Fiesta Titanium 1.4 Dizel aldım...yakıttan gayet memnunum...alalı 1.5 ay oldu ve 3000 km yi geçtim...biraz cimri o konuda yanii..yakıt düşünüyorsan Dizel fiestayı tavsiye ederim...

Ama iç mekanın genişliğini düşünüyorsan Corolla tabiki...arkada oturan varsa uzun yolda biraz sıkıntı çeker çünkü..

Ayrıca ben Güvenlik paketini almadım fakat güvenlik paketine dahil olan sürücü diz hava yastığı benim arabamda var...satış müdürü söyledi:))eşantiyon gibi birşey oldu:))

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...